Turinys
Kalendorius
Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
29301 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

Kaip žaisti SnG turnyrus? Flop žaidimas

Pagrindai. Įžanga.
Šiame straipsnyje aptarsime, kokius klausimus turėtumėte sau užduoti pamačius pirmas tris bendras kortas (Flop). Kaip reikia įkainoti bendrųjų kortų tekstūrą? Taip pat palyginsime agresyvaus ir pasyvaus žaidimo ypatybes.

Praeitame straipsnyje analizavome žaidimą prieš Flop, t.y. pirmąją iš keturių "gatvę". Kitas priimamass sprendimas bus po flop. Kaip Jūs tęsite žaidimą su turimomis kortomis dabar? Kokie faktoriai įtakos Jūsų sprendimus ir į ką svarbu atsižvelgti? Kokie pavojai tykoja ir kaip išvengti didelių klaidų? Šis straipsnis atsakys į šiuos klausimus.

Kokios situacijos gali susidaryti po Flop?
Jūsų situacija po Flop yra žaidimo prieš Flop rezultatas. Teoriškai, yra galimi keturi scenarijai, į kuriuos galite pakliūti:
• nepakeltas bankas pozicijoje
• nepakeltas bankas be pozicijos
• pakeltas bankas pozicijoje
• pakeltas bankas be pozicijos

Pirmosios situacijos rezultatas atsiranda, kai įraišuojate prieš Flop pilname stale ir kiti žaidėjai nedalyvauja partijoje, išskyrus privalomuosius statymus arba, kai įraišuojate po kelių įraišavusių žaidėjų. Šių situacijų galima visiškai išvengti, tačiau jos nuolat pasitaiko. Šioje, pateiktoje situacijoje, Jūs esate nepakeltame banke ir pozicijoje.

Jeigu sėdite privalomuosiuose statymuose ir neturite stiprių kortų, tuomet galite sudalyvauti partijoje iš mažojo privalomojo statymo arba tik tikrinti iš didžiojo privalomojo statymo. Taip Jūs būsite nepakeltame banke ir be pozicijos.

Didžiausias prioritetas yra žaisti po Flop, kai agresija jau buvo pademonstruota. Ne tik kažkas pasignalizavo, kad turi stiprias kortas, tačiau ir bankas susiformavo didesnis, ir kiekvienas sprendimas kainuos atitinkamai brangiau nei nepakeltame banke.

Natūraliai, atsiranda dar kartą du logiški scenarijai: Jūs sėdite pakeltame banke pozicijoje arba be pozicijos.


Agresorius
Pakelto banko atveju, Jums tikrai reikia pergalvoti viską į priekį: ar Jūs buvote paskutinis agresorius prieš Flop ir turite iniciatyvą? Ar tik atsakėte, kad galėtumėte pamatyti Flop? Kitais žodžiais, kuris žaidėjas turi didžiausią šansą laimėti banką atliekant pirmąjį (tęstinį) statymą po Flop?

Jeigu Jūs analizavote prieš Flop žaidimą, turėtų būti aišku, kurios situacijos labiau tikitės: Jūs sėdite pakeltame banke, geriausioje pozicijoje, ir esate agresorius prieš Flop. Jūs turite galimybę laimėti banką net be tęstinio statymo arba galite iškart atlikti statymą dėl vertės, kai surinksite stiprią kombinaciją.

Klausimai, kylantys po Flop
Dar kartą pažvelkite į klausimus, kurie gali įkainoti Flop žaidimą:
• Ar dalyvaujate pakeltame banke, ar nepakeltame?
• Ar esate pozicijoje, ar be pozicijos?
• Ar Jūs buvote agresorius prieš Flop, ar tai buvo Jūsų varžovas?

• Ar Jūs partijoje žaidžiate prieš vieną varžovą (dvikovoje), ar dalyvauja daug žaidėjų?

Po šios trumpos analizės, Jums reikia nustatyti, kokio tipo situacijoje esate po Flop. Šiam žingsniui atlikti prireiks atsižvelgti į kelis specifinius faktorius, kurie yra svarbūs:
• Kokias kortas laikote?
• Ar surinkote kažkokią kombinaciją po Flop?
• Ar Flop tekstūra yra perkama, ar pakankamai sausa?
• Kokias kortas priskiriate savo varžovams?
• Kokio tipo/stiliaus varžovai dalyvauja partijoje?

Kokias kortas laikote? / Ar surinkote kombinaciją po flop?
Klausimas apie turimas kortas jau buvo iškeltas žaidime prieš flop. Po Flop, Jūs turite savęs paklausti: Kokią vertę turi Jūsų kortos šioje bendrųjų kortų tekstūroje?

Ypatingai su spekuliacinėmis kortomis, Jūs dažnai atsidursite situacijoje, kai negalėsite tiksliai sužinoti savo kombinacijos vertės. Natūraliai, Jums gerai seksis su tūzais, kaip didžiausia pora, tačiau su vidutine pora situacija pasidarys sudėtingesnė ir sunkiau įvertinama.

Ar Flop tekstūra yra perkama, ar pakankamai "sausa"?
Žinoma, Jūs suprantate kas yra perkama Flop tekstūra ir "sausa" iš ankstesnių straipsnių. Perkama Flop tekstūra gali būti: 678 ir visi kryžiai. "Sausa": K93 įvairiaspalviai.

Bet kokiu atveju, dabar svarbu ne tik nustatyti, ar tekstūra yra perkama arba "sausa", bet vietoje to reikia nustatyti, ar varžovas gali turėti kortas, perkančias aukštesnę kombinaciją?
Tokiam nustatymui, šie keli momentai yra įdomūs:
• Kokio tipo varžovai dalyvauja partijoje?
• Kokias kortas priskiriate savo varžovui (-ams)?

Remiantis šiais momentais, dabar Jums reikia nustatyti ar:
• Varžovas kažką surinko po Flop
• Varžovas laiko stiprų/silpną pirkimą
• Varžovas gali atskirti save nuo spekuliacinių kortų/ pirkimų
• Jūs vis dar priekyje

Pavyzdžiai: pavojingos Flop tekstūros, ar ne visai?
Pasižiūrėkite į šias Flop tekstūras ir pabandykite nustatyti, ar tokios bendrosios kortos yra pavojingos, ar priešingai. Jūs turite stiprias kortas ir žinote savo varžovų VPIP/PFR/AF rodiklius.

Pavyzdys 1
Party Poker Beribis Hold‘em 11 dolerių įpirkos turnyras, privalomieji statymai: 20/40 (10 žaidėjų).
Žetonų kiekiai ir žymos
UTG (t2000)
UTG + 1 (t2000)
UTG + 2 (t2000)
MP1 (t2000)
MP2 (t2000)
MP3 (t2000)
CO (t2000)
BU (t2000) (uždaras reguliarus žaidėjas)

Herojus (t2000)
BB (t2000)
Prieš flop: Herojus yra SB pozicijoje su QQ.

7 nusimeta, BU stato iki 120, Herojus permuša iki 360, 1 nusimeta, BU atsako 240

Flop: (760) 45s8 (2 žaidėjai)

Pavyzdys 2
Tokios pačios struktūros turnyras kaip pirmajame pavyzdyje. Visi žaidėjai turi po 2000 žetonų, o UTG pozicijoje esantis varžovas yra nuolat atsakantis ir dalyvaujantis beveik visose partijose.

Prieš flop: Herojus yra SB pozicijoje su QQ.

UTG atsako 40, 7 nusimeta, Herojus permuša iki 200, 1 nusimeta, UTG atsako 160.

Flop: (440) 45s8 (2 žaidėjai)

Pavyzdys 3
Turnyras ir struktūra identiška pirmajam ir antrajam pavyzdžiams. Varžovas, esantis BB pozicijoje, yra plačiai žaidžianti žuvis.

Prieš flop: Herojus yra SB pozicijoje su QQ.

8 nusimeta, Herojus pakelia statymus iki 160, BB atsako 120.

Flop: (360) 45s8 (2 žaidėjai).

Trijose pateiktose situacijose, Jums iškrenta toks pat flop. Pirmu įspūdžiu, Flop tekstūra atrodo labai pavojinga, ir Jums tikrai reikia tokią tekstūrą kvalifikuoti kaip gana šlapią.

Bet kokiu atveju, klausimas, kurį reikėtų sau užduoti yra, kaip dažnai varžovas turės pirkimą šioje situacijoje. Jeigu pažiūrėsite į bendrąsias kortas, suvoksite, jog galimi tik du pirkimai ir vienas iš jų yra beveik nepavojingas:

Pirkimas į spalvą yra akivaizdus. Pavojingas eilės pirkimas būtų galimas vieninteliu atveju, jeigu varžovas turėtų 23 kortų kombinaciją. Tokios kortos, kaip 6x ar 7x, išskyrus 67, neturi daugiau pirkimų, tik "pirkimą į pilvą", t.y. 4 autus.

Pirmajame pavyzdyje, Jūs dalyvaujate banke, kuriame atliktas permušimas (3-bet). Jūsų varžovas yra labai uždaras ir jo diapazonas gali būti nuo vidutinių porų iki aukščiausių porų. Vienspalviai jungtukai mažai tikėtini ir tokio tipo varžovas niekada nelaikytų 23o/s. Kadangi Jūs pats turite Q, didžiausia perkanti varžovo kombinacija gali būti AKs. Flop tekstūra gali būti ne tokia pavojinga, kaip atrodė iš pradžių.

Bet kokiu atveju, pavyzdžiuose 2 ir 3, situacija atrodo kitokia. Abu žaidėjai yra sunkiai įvertinami ir Jums labai sunku pasakyti, ką atsakantysis varžovas antrajame pavyzdyje gali turėti. Taip pat sunku pasakyti, su kokiomis kortomis BB pozicijoje esantis varžovas atsako į Jūsų atidarymą. Šiuo atveju, Flop tekstūra tampa labai pavojinga, nes negalite eliminuoti net tokių kortų, kaip 23s. Labai pavojingos kortos gali būti, pavyzdžiui, A6s ar 57s, kurios turėtų daugybę autų prieš Jūs ir atitiktų varžovų žaidžiamų kortų diapazonus.

Žinoma, 67 kombinacija taip pat įeina į minėtąjį diapazoną, bet, jeigu varžovas tikrai turės tokias kortas, tuomet tai "pakišimas" – kažkas, prieš ką Jūs bejėgis. Nuo tada, kai varžovas turi labai platų diapazoną šiame momente, ši specifinė situacija tampa antrinė. Kaip visada, Jums reikia stengtis išgauti maksimalią vertę iš varžovo pilno diapazono. Štai kodėl Jums reikia galvoti tik apie savo kortų stiprumą prieš varžovo visą diapazoną.

Kaip jau pastebėjote, Flop tekstūros pavojingumas visada priklauso nuo varžovų tipų. Klausimas yra lemiamas Jums, nes turite apsispręsti, ar norite eiti iki maksimalios gynybos, ar ne.

Plano sudarymas
Po to, kai įvertinote savo kortų stiprumą ir pasvarstėte, kurioje vietoje esate su savo kombinacija – remiantis Flop tekstūra ir varžovų analize – dabar svarbiausia sudaryti planą.

Į planą turėtų įeiti apgalvojimai apie tai, ką norėtumėte pasiekti šiame banke, ir svarbiausia, kaip norėsite tai pasiekti.

Žinoma, planas turi būti sudarytas su mintimi, kad dar dvi kortos iškris. Sprendimai, kuriuos priimsite Flop metu, tiesiogiai įtakos žaidimą Turn ir River metu.

Kaip įgyvendinti planą yra viena monetos pusė. Bet kokiu atveju, kokį planą galite turėti? Kokie tikslai slypi už šio plano?

Tam, kad iki galo ištirtume šią temą, pirmiausiai paaiškinsime 8 terminus. Kai kurie iš jų persidengia vieni su kitais ir yra gana panašūs.

Išskirkime dviejų tipų planus: agresyvusis planas ir pasyvusis planas.

Agresyvus planas
Pirmiausiai, atkreipkime dėmesį į 4 svarbiausius agresyvaus žaidimo terminus: vertė, gynyba, blefas ir semi-blefas.

Vertė ir gynyba eina išvien – šiuo atveju, Jūs galvojate, kad esate priekyje ir norite išgauti vertę. Tuo pačiu metu, nenorite duoti pasižiūrėti nemokamų kortų arba leisti varžovui pigiai pirkti.

Pasitelkiant blefus ir semi-blefus, Jūs norite išgauti pelną iš nusimetimo tikimybės, šiuo atveju iš semi-blefo gaunate daugiau autų ir galimybę pagerinti stiprią kortų kombinaciją. Loginė išvada paprasta: Jūs statote! Ir dar svarbiau, Jūs taip pat žinote kodėl.

Kodėl tai taip svarbu? Deja Jūsų varžovai ne visada atlieka tokius veiksmus, kokių iš jų tikitės. Jeigu atliksite statymus su stipriomis kortomis, norėsite, kad Jums susimokėtų. Kai atliksite statymus su silpnomis kortomis ir tikėsitės išgauti nusimetimo tikimybę, norėsite, kad Jūsų varžovas nusimestų.

Pasyvus planas
Prieš pradedant, svarbu išskirti pagrindinius terminus: gerokai priekyje/gerokai atsiliekant, banko kontrolė, blefo išprovokavimas, pasyvus žaidimas perkant.

Banko kontrolės pagrindinė idėja yra išlaikyti mažą banką ir kontroliuoti jį. Tai geriausiai Jums veiks būnant pozicijoje.

Blefo išprovokavimas paaiškina pasyvų žaidimą, kuris turi intenciją sukurti blefo statymą vienoje iš partijos gatvių. Šiame momente, svarbu atminti, kad taip žaisti nederėtų prie pavojingų ir perkamų Flop tekstūrų, nes nenorite atiduoti nemokamų kortų. Jums taip pat reikia turėti kortas su galutine verte ir nuspėti, kad varžovas turi silpnesnes kortas.

Gerokai priekyje/gerokai atsiliekant terminas apibūdina situaciją, kai esate arba išsiveržęs į priekį ir pirmaujate, arba atsiliekate ir pralaimite. Jums nereikėtų bijoti dėl akivaizdžių pirkimų, nes varžovai turės tik kelis autus prieš Jūs arba Jūs beveik miręs varžovui. Taigi, agresyvi gynybos logika praranda savo svarbą ir Jūs galite leisti nemokamai pasižiūrėti sekančias kortas. Jau galėjote pastebėti, kad gerokai priekyje/gerokai atsiliekant žaidimas kombinuoja kartu su banko kontrole ir blefo išprovokavimu.

Naudodamiesi pasyvia linija (tikrinti/atsakyti), palaikysite banką mažesnį, ir gausite dar vieną blefo statymą iš silpnesnių kortų. Tokiu būdu, laimėsite daugiausiai iš silpnų kortų ir pralaimėsite mažiausiai nuo stiprių kortų.

Tuo tarpu, pasyvus žaidimas perkant yra pats sau įrodymas. Kol žaisite su savo pirkimu agresyviai ir semi-blefuojant, Jūs žaisite pasyviai šiuo atveju r tikėsitės, kad reikalinga korta iškris sekančioje gatvėje.

Išvados
Dabar išmokote pagrindines flop žaidimo idėjas ir pamatėte kaip svarbu yra sudaryti planą konkrečiai partijai. Agresyvaus ar pasyvaus plano pasirinkimas priklauso nuo Jūsų pozicijos, varžovų, Flop tekstūros ir, žinoma, nuo Jūsų turimų kortų.

Sekančiose dviejuose straipsniuose, išmoksite šiuos planus detaliau ir paaiškinsime kaip juos panaudoti Jūsų ateičiai.

Susiję straipsniai

aaa