Turinys
Kalendorius
Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
29301 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

Kaip žaisti SnG turnyrus? Žaidimas prieš flop

Jūs jau žinote, kad SnG struktūrą sudaro trys žaidimo fazės: ankstyvoji fazė su mažais privalomaisiais statymais ir santykinai dideliais žetonų kiekiais, vidurinioji fazė su didesniais privalomaisiais statymais ir vėlyvoji stadija su labai dideliais privalomaisiais statymais.

SnG turnyrų pagrindinis tikslas yra išlikti žaidime kaip galima ilgiau. Viskas, ką Jūs darote žaidime turi būti orientuota į vėlyvąją žaidimo fazę. Laimėti daug žetonų žaidimo pradžioje bet kokia kaina arba stengtis eliminuoti daug varžovų nėra Jūsų tikslas.

Šiame straipsnyje supažindinsime su kortų kombinacijomis, kuriomis galima pradėti žaisti ankstyvojoje ir viduriniojoje fazėse.

Ankstyvoji fazė:

 

Vidurinioji fazė:


 

Vėlyvąją SnG turnyro dalį geriausiai yra mokytis žaisti naudojantis pagalbine programa – ICM Trainer.

Programa nurodys Jums optimalią strategiją skirtinguose situacijose. Ją galima atsisiųsti internete.


Kaip žaidžiama ankstyvojoje fazėje?
Ankstyvoji turnyro fazė yra nustatoma pagal mažus privalomuosius statymus ir santykinai didelius Jūsų ir varžovų žetonų kiekius. Pagrindinė taisyklė, kurią turite prisiminti: ankstyvoji fazė pasibaigs, kai Jūsų žetonų kiekį sudarys mažiau nei 24 didieji privalomieji statymai.

Paprasčiausiai, Jūsų strategija yra sudalyvauti bankuose su geriausia kortų kombinacija. Kitais žodžiais tariant: jokių sudėtingų sprendimų.

Tai reiškia, kad sudalyvausite veiksme su tokiomis kortomis, kurios išlieka geriausiomis prieš dalinant bendrąsias kortas. Tai yra optimali strategija žaidimo pradžioje, kuri neleis Jums sukti galvos.

Kokie turi būti statymų dydžiai?
Su kai kuriomis kortomis kelsite statymus prieš flop. Kai tai atliksite, turite žinoti taisyklę, kokio dydžio turėtų būti šie statymai.

Bendras kėlimo dydis yra 4 didieji privalomieji statymai. Jūs visada kelsite tokiu dydžiu, jeigu niekas prieš Jūs nedalyvauja žaidime. Kiekvienam žaidėjui, kuris atsakė prieš Jūs, pridėkite dar vieną papildomą didįjį privalomąjį statymą. Jeigu prieš jus buvo kėlimas, galite permušti trys kartus didesniu kiekiu. Jeigu buvo keli kėlimai prieš Jus, tada permuškite 3 kartus didesniu kiekiu pagal paskutiniojo kėlimo dydį.

Jeigu turite įdėti į banką daugiau nei pusę savo žetonų po kitų kėlimo, tada nedvejodami viską stumkite. Šios taisyklės patvirtina savo vertę praktikoje, nes kėlimas negali būti mažas, kad varžovams nebūtų pigu pasižiūrėti bendrasias kortas. Kėlimai neturėtų būti ir per dideli, kad neišgąsdinti varžovų su savo geresne kortų kombinacija.

Kaip žaisti vidurinėje fazėje?
Vidurinioji turnyro fazė prasideda, kai Jūsų žetonų kiekis krenta žemiau 24 didžiųjų privalomųjų statymų ir krenta iki 13 arba žemiau, tada prasidės visko stūmimo ir nusimetimo stadija (push-or-fold).

Šioje fazėje pagrindinė strategija yra žaisti mažiau partijų nei prieš tai, tačiau čia atsiranda du specialūs judesiai: privalomųjų statymų vagystės ir vagysčių permušimai (steal re-raises).

Kas yra privalomojo statymo vagystė?
Texas Hold'em, visada yra du žaidėjai, kurie kiekvieną raundą turi sumokėti privalomuosius statymus, tam kad susidarytų bankas nuo pat partijos pradžios. Privalomojo statymo vagystė yra pasiekiama grasinant kitiems žaidėjams su kėlimu prieš flop, siekiant "pavogti" privalomuosius statymus.

Tai geriausiai suveikia vėlyvojoje pozicijoje, kai visi žaidėjai iki Jūsų nusimeta. Pagrindinės privalomojo statymo vagystės taisyklės: visi žaidėjai iki Jūsų nusimetė savo kortas. Jūs esate vėlyvojoje pozicijoje arba mažajame privalomajame statyme.

Jūs norite priversti varžovus pasiduoti ir nenorite žaisti su jais didelių bankų.

Kas yra vagystės permušimas?
Jūs jau žinote, kad pakėlimas iš viduriniosios pozicijos nebūtinai reiškia stiprias kortas. Tai atveria kelią kitam pokerio judesiui – vagystės permušimui (steal re-raise).

Vagystės permušimas iš principo yra paprastas judesys, kai vienas žaidėjas prieš Jūs pakėlė statymą ir niekas neatsakė, o Jūs viską stumiate ir bandote pavogti banką.

Tai veikia ilgajame laikotarpyje, jeigu vadovausitės trejomis taisyklėmis: tik vienas varžovas pakėlė statymą, niekas daugiau nedalyvauja partijoje ir permušimas visada bus stūmimas visais turimais žetonais. Jeigu kas nors prieš tai pareiškė norą dalyvauti partijoje arba atsakė į pakėlimą, situacija nėra tinkama permušimui.

Permušimas negali būti atliekamas su bet kokiomis dvejomis kortomis, turima kombinacija neturėtų būti beviltiška, jeigu varžovas nuspręs atsakyti į sustūmimą. Taip pat yra labai svarbu kokioje pozicijoje Jūs esate. Permušimui yra labai svarbi varžovo pozicija.

Taip yra todėl, kad dauguma žaidėjų nesupranta žaidimo iš pozicijos, ir pakėlimas iš ankstyvosios pozicijos dažniausiai reikš stiprias kortas. Žemiau pateikiama lentelė, kuri nurodo su kokiomis kortų kombinacijomis ir iš kurios pozicijos galite atlikti permušimą:

Susiję straipsniai

aaa