Turinys
Kalendorius
Rugsėjis 2023
Pr A T K P Š S
282930311 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

Jose "Girah" Macedo

Mažai kas girdėjo nepaprastą istoriją apie Portugalijos vunderkindą pokeryje. 18 metų Jose Macedo slapyvardžiu "Girah" internete žaisdamas prie grynųjų pinigų stalų pasiekė įspūdingą 1,6 milijono dolerių sumą.

Jose susilaukė daug dėmesio populiariuose pokerio forumuose, kur daug kas stebėjosi, kaip jam pavyko tiek pasiekti. Internete atsirado daug spekuliacijų šia tema ir ši istorija susilaukė panašiai dėmesio kaip Isildur1 ar durrrr atvejais. "

"Girah" pats prisistatė pokerio bendruomenei ir papasakojo visą istoriją, o šalia viso pasakojimo pridėjo tikslius rezultatus. Kviečiame paskaityti pilną prisistatymą iš populiaraus TwoPlusTwo forumo.

"Mano vardas Jose. Taip pat esu vadinamas Portugalijos vunderkindu. Mano draugai ir šeimos nariai parodė forume užvirusią diskusiją apie mane. Jie sakė, kad žmonės skleidžia daug neteisingos informacijos apie mano žaidimą. Kai kas sako, kad mano istorija yra netikra, kad aš neegzistuoju, ar esu mistinė jėga. O kai kas net skelbė, kad valgau kūdikius pusryčiams. Aš nustebęs ir kiek išsigandęs. Nesu kažkoks mitologinis veikėjas. Aš paprastas 18 metų jaunuolis, mėgstantis žaisti pokerį.

Gimiau 1992 metais. Man buvo ketveri, kai mirė mano tėvas. Nepamenu daug apie jį, tačiau žinau, kad jis buvo didis žmogus. Mane augino tik mama. Buvo du vaikai šeimoje, todėl motina sunkiai dirbo, kad galėtų mus išlaikytų. Mačiau tą kovą iš šono, ir dabar galiu pasakyti, kad jos pasiaukojimas bei ryžtas man padarė didelę įtaką.
 
Lankiau tarptautinę mokyklą, kurioje mokytis buvo itin sunku. Buvau geras mokinys ir dalyvavau matematikos bei rašymo konkursuose. Ne kartą juose laimėjau. Vaikystėje svajojau tapti profesionaliu futbolininku. Teko atstovauti Lisabonos jaunimo komandai. Vėliau pradėjau žaisti tenisą, tačiau dėl sunkios fizinės traumos teko atsisveikinti su šiomis sporto šakomis.

Mano susižavėjimas pokeriu prasidėjo, kai man buvo maždaug 16 metų. Nusprendžiau, kad noriu namo Havajuose. Išsirinkau konkretų namą. Skamba kvailai, bet tada buvau vaikas turintis didelių svajonių. Mano draugas žaidė pokerį internete iš netikrų pinigų ir papasakojo istoriją apie labai gabų žaidėją pseudonimu"durrr" iš Amerikos. Papasakojo jo sunkią pradžią, kaip pavyko perprasti žaidimą, kaip nukeliavo iki pat pokerio viršūnės.

Buvau sužavėtas tokios istorijos ir parduotuvėje susiradau kelias pokerio knygas. Neturėjau tada pinigų šioms knygoms, todėl slapta nusinešdavau į parduotuvės tualetą ir skaitydavau... "Mathematics of poker", "Sklanky's theory of poker", "Harrington on Hold'em", "Gus Hansen. Every Hand Revealed" ir kitas. Taip pat žiūrėdavau kiekvieną pokerio laidą ir studijavau kiekvieną judesį pokeryje. Studijuodamas pokerį žaidžiau iš netikrų pinigų internete. Sukaupiau milijoną tokių pinigų. Tada nusprendžiau, kad jau metas pradėti žaisti iš tikrų pinigų.

Reikėjo ilgai prašyti mamos pervesti pirmuosius 30 eurų į betfair sąskaitą, ir tada prasidėjo tikrasis kelias į pokerį. Pradėjau žaisti nuo žemiausių 1/2 centų limito, ir kiek galima daugiau stalų. Orientavausi į pinigus, kurie sugrįždavo už sumokėtus mokesčius (rakeback). Žaisdavau 6-10 valandų kasdien, užsirašydamas svarbiausias partijas ant popieriaus lapo. Tada dar nieko negirdėjau apie HEM ar 2plus2. Užsirašytas partijas toliau analizuodavau pagal vadovėlius ir pokerio laidas, o pokerio pinigus persinešdavau vis į kitą pokerio platformą dėl bonusų. Tokiu būdu priėjau iki 24 stalų įvaldymo...

Po pusantro mėnesio pradžioje įnešti pinigai buvo paversti į 2500 dolerių. Tuo metu žaidžiau NL100 limite, ir žaidimai darėsi vis sudėtingesni. Pastebėjau, kad geriausi žaidėjai prie mano stalo žaidė žymiai platesnio diapazono kortomis nei aš. Buvau labai uždaras žaidėjas (15/13). Taigi lėtai pradėjau plėsti diapazoną ir pradėjau daug labiau gilintis į žaidžiamas partijas. Toks žaidimas ir analizė mane atvedė prie dvikovų pokerio žaidimo, kuriame apsistojau ilgesniam laikotarpiui. Taigi žaidžiau daugiausiai šio formato pokerį.


Dar po kurio laiko mano sąskaitoje buvo jau 5000 dolerių. Papasakojau mamai apie savo sėkmę. Tikėjausi, kad ji maloniai nustebs, tačiau ji buvo sunerimusi dėl manęs. Ji pasakė, kad jeigu būsiu neatsargus, galiu tapti lošėju ir prarasti viską. Prisiminiau jos žodžius, kai vienąkart pabandžiau "šauti" prie NL200 stalo. Niekada neturėjau tiek daug pinigų priešais save prie vieno stalo, ir mano širdis šokinėjo. Tada sužaidžiau labai solidžiai, ir pakėliau įpirką prie stalo kelis kartus. Mane tai taip sujaudino, kad nufotografavau vaizdą ekrane su 822 doleriais prie stalo. Nuėjau miegoti, tačiau negalėjau užmigti nuo užplūdusio adrenalino. Iki šiol saugau tą vaizdą.

Kitą dieną reguliarus ir stiprus betfair žaidėjas susiekė su manimi ir kalbėjome apie pokerį. Iki tol mokiausi pats žaisti, bet tada pradėjom kartu diskutuoti apie konkrečias partijas. Tada pirmą kartą išgirdau apie Holdem Manager. Susipažinau su šia programa, ir iškart užsikabinau. Nusipirkau ją ir praleidau valandų valandas susipažindinant su visomis teikiamomis programos galimybėmis. Matote, pokeris mane visada žavėjo, nes tai buvo savotiškas galvosūkis, kuriame reikia surasti geriausius sprendimus.

Programos suteikiami įrankiai man buvo tarsi svajonės išsipildymas. Tai buvo kaip maža dirbtuvė mano kompiuteryje, kuri parodydavo kaip maži pokyčiai įtakoja mano žaidimo didelį paveikslą. Tad po kelių mėnesių pradėjau žaisti NL400 limite bei atsidavęs studijavau pokerį. 6 valandas per dieną paskirdavau analizei kiekvienos sužaistos pokerio partijos. Sukaupiau nei 100 puslapių užrašų ir mano pokerio žaidimas sparčiai gerėjo. Taip pasiekiau 8000 dolerių ribą. Tuo pačiu laikotarpiu analizavau vieno stipraus žaidėjo dvikovų žaidimą, ir po 9 valandų kovos su juo padidinau sąskaitą beveik devyniomis įpirkomis.

Nesustojau ir judėjau į priekį. Patikėjau, kad galiu pasiekti bet kokį limitą pokeryje, jeigu skirsiu visą dėmėsį pokerio studijoms. Žaidžiau kasdien, analizavau partijas kasdien, skaičiau 2plu2 temas, pirkau pamokas pas įžymiausius pokerio žaidėjus (Jungleman, DogisHead, Sauce ir kitus). Buvau apstulbintas, kad galėjau susipažinti su geriausiais pokerio protais ir pritaikyti jų patarimus savo žaidime.

Šoviau į viršų per limitus ir pasiekiau 5/10 lygį. Gaila, bet tada nepavyko pelningai sužaisti, teko patirti nuostolį. Tada nusprendžiau, kad man reikia trenerio. Susiekiau su vienu stipriausiu reguliariu žaidėju šiame limite, peržiūrėjau geriausius video ir pradėjau įveikinėti net pačius trenerius. Pasijutau nesustabdomas ir idėja tapti geriausiu pasaulyje pokerio žaidėju tapo reali.

Žaidžaiu daug, todėl buvo kartais sunku suderinti mokyklą ir šeimą, tačiau jau tada bandydavau šaudyti į aukščiausius limitus. Vieną dieną pasiekdavau 100 tūkst. dolerių pelną, kitą sugebėdavau pralošti du kartus didesnę sumą. Taigi buvo daug svyravimų, bet jaučiausi stipriai. Nepaisant svyravimų, tuo metu nupirkau svajonių namą Havajuose. Viskas atrodė, kad einasi gerai. Praeitų metų spalį kažkas man atsitiko. Mane kažkas pergudravo ir apgavo. Man tai kainavo 250 tūkst. JAV dolerių. Nenoriu leistis į detales, bet viskas tada susijaukė. Iš pradžių buvau šoke, nes man buvo 17 metų ir buvau per daug naivus. Netikėjau, kad artimas žmogus gali taip pasielgti. Tada labai pykau, kad praradau taip sunkiai uždirbtus pinigus. Praradau pasitikėjimą žmonėmis, klausiau draugų, šeimos narių, merginos, kodėl taip atsitiko.

Viskas buvo tik blogiau ir tai atsiliepė pokerio rezultatams. Tai buvo pesimizmo banga, kuri persidavė viskam mano gyvenime. Artimųjų rūpestis man priminė, kad nėra viskas taip blogai, svarbiausia, kad esu sveikas, apsuptas mylinčių žmonių ir net įgyvendinau vaikystės svajonę – namą Havajuose. Dabar pasižiūriu į lentą ant sienos, kurioje kabo 4 nuotraukos: milijono dolerių čekis, WSOP apyrankė, Durrrr sėdintis pokerio platformoje ir namas Havajuose. Kai pasižiūrių į šią kvailą lentą, kurią padariau, kai man buvo 16 metų, suprantu, nuo ko pradėjau savo kelionę. Prisimenu stovintis kalno papėdėje, 16 metų berniukas, žiūrėdamas į viršų, svajonės link. Dabar aš nesu papėdėje, ir mano istorija tik prasidėjo. Kartais tas kalnas atrodys labai aukštas, bet aš jam pasiruošęs. Aš dėkingas gyvenimui , kad turiu šansą lipti į jį."

Tikimės, kad ir Jus įkvėps ši graži istorija, kuri gali būti pritaikyta nebūtinai pokeryje. Žemiau pateikiame šio žaidėjo dabartinius rezultatus:

 

Susiję straipsniai

aaa