Turinys
Kalendorius
Balandis 2024
Pr A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

pradedantiesiems

Yra du pagrindiniai principai, kuriuos reikia įsisavinti norint tapti laiminčiu žaidėju:
1. Geriausia pokerio pamoka yra pralaimėjimas
Labai mažai žaidėjų pradėję žaisti nuolatos laimi. Gali užtrukti keletą mėnesių, kol apsiprasite žaisti pokerį ir netgi tada Jūsų žaidimas bei taktika vis dar bus mažai ištobulinta. Nesikrimskite dėl to. Beveik kiekvienas pokerio žaidėjas mokėsi žaisti pralaimėdamas dėl neteisingai priimtų sprendimų. Keletą kartų priėmę neteisingus sprendimus, dėl kurių pralošite, išmoksite jų išvengti. Tai labai paprasta. Taip pat, priėmę keletą laiminčių sprendimų, išmoksite kaip iš to pasipelnyti.

2. Iš tikro nėra nei vienos užtikrintos pokerio taktikos
Kai kurios pokerio taktikos veikia labai puikiai žaidžiant su vienais žaidėjais, bet yra visiškai netinkamos prieš kitus. Todėl pokerio taktika yra ne kažkokios formulės žinojimas. Jums tiesiog reikia pritaikyti savo taktiką kiekvienai konkrečiai situacijai ir esamiems varžovams.


 

Raktas į sėkmę - varžovų kortų žinojimas
Tobulas pokerio žaidėjas yra tas, kuris tiksliai žino, kokias kortas turi jo varžovas. Jeigu Jūs visada tai žinotumėte, būtumėte labai turtingas žaidėjas. Jeigu visada tiksliai žinotumėte, kokias kortas turi varžovai, o jie nežinotų, ką turite Jūs, būtumėte faktiškai nenugalimas. Pokeris - žaidimas su labai ribota informacija, tad reikia ištobulinti būdus kaip suprasti savo varžovų kortas, ir kaip supainioti jų mintis apie Jūsų turimas kortas.


Oponentų klaidinimas
Pagrindinė daugelio žaidėjų bėda yra ta, kad jie atsisėda prie stalo su iš anksto paruošta žaidimo taktika ir aklai jos laikosi. Toks planas gali būti labai stiprus taktiškai ir puikiai suveikti prieš daugelį žaidėjų, tačiau tai turi būti tik planas.
Taigi jeigu visada laikysitės tos pačios taktikos, kai tik žaisite pokerį, liks tik laiko klausimas, kada varžovai perpras ir nuspės jūsų tolimesnius veiksmus. Labai geri žaidėjai perpras Jūsų žaidimo "formulę" ir išnaudos Jūsų silpnybes. Nepaisant to, kad turėsite labai solidžią taktiką, pralaimėsite, nes silpnybės taps daug ryškesnės.
Žaidėjas, kuris supainioja varžovus kaitaliodamas savo taktiką, taps daug rimtesnis priešininkas. Galutinis rezultatas bus toks, kad varžovai pradės daryti klaidas, nes bus sumišę, o sėkmė pokeryje būtent ir yra gebėjimas pasinaudoti varžovų klaidomis.


Disciplina
Laimintis pokerio žaidėjas yra labai disciplinuotas. Pasaulinio lygio pokerio žaidėjai sugeba atlikti teisingus sprendimus net ir esant labai dideliam spaudimui.
Discipliną reikia ugdyti trim aspektais:
1. Pradinės kortos. Labai svarbus dalykas yra nuspręsti su kuriomis kortomis galima atsakyti (call) ir tęsti žaidimą prieš atverčiant ant stalo flop. Kuo aukštesnės Jūsų pradinės kortos, tuo didesnė tikimybė, kad jos laimės. Kitaip tariant, reikia išsiugdyti pre-flop discipliną, išmokti sulaukti pakankamai gerų kortų. Daugybė žaidėjų pralaimi daug žetonų, nes jiems yra nuobodu laukti. Jie yra labai nekantrūs ir nori sudalyvauti kuo daugiau padalijimų. Jūs kartais pastebėsite, jog žaidėjai laimi žaidimus su labai silpnomis kortomis, tačiau tai yra tik trumpalaikė sėkmė, ir per ilgesnį žaidimo laiką jie praras daugiau žetonų nei buvo laimėję prieš tai.

2. Laikas. Tai yra pats sunkiausias pokerio aspektas, ir discipliną čia išsiugdyti yra labai sudėtinga. Pavyzdžiui, jeigu norite blefuoti prieš kažką, turite būti įsitikinęs, kad jis nusimes (fold) po Jūsų atlikto statymo. Jeigu blefo metu oponentas turės stiprias kortas, pralaimėsite. Jeigu blefo metu oponentas turės silpnas kortas, Jūs laimėsite. Disciplinos prasme, reikia sulaukti tinkamo momento savo veiksmams. Taigi jei norite blefuoti, nedarykite to pirmai progai pasitaikius. Palaukite kol pas varžovą bus silpnos kortos, ir tada blefuokite. Šis principas tinka ne tik blefavimui. Jis veikia visiems priimamiems sprendimams. Tinkamu laiku atlikti veiksmai: fold, call, bet ar raise, yra esminiai dalykai norint žaisti sėkmingai. Todėl laikytis disciplinos ir sulaukti tinkamo momento atlikti tam tikrą veiksmą yra labai svarbus faktorius.

3. Emocijos. Pokeryje emocinė būsena labai veikia rezultatą. Jeigu esate pavargęs, depresuotas, apsvaigęs ar piktas, žaidimas gali labai suprastėti. Todėl labai svarbu išsiugdyti discipliną nežaisti pokerio būnant tokios emocinės būsenos. Tačiau dar svarbesnė yra emocijų kaita. Jeigu žaidimo metu pradedate darytis piktas ar suirzęs dėl to, kad naktį prastai miegojote, reikia išsiugdyti įprotį palikti žaidimą. Be reikalo nešvaistykite savo pinigų. Kai ilgiau pažaisite pokerį, išmoksite kaip patikrinti savo emocinę būseną, kad išvengtumėte emocijų kaitos. 


Pozicijos pranašumas
Kaip jau minėta anksčiau, jeigu žinote kokias kortas turi jūsų varžovai, turite daug daugiau šansų laimėti. Kuomet prie pokerio stalo turite pozicijos pranašumą, Jūs automatiškai tampate stipresni, nes oponentai savo veiksmus turi atlikti anksčiau. To pasekoje, gaunate daugiau informacijos. Turėti pozicijos pranašumą prieš kažką reiškia, kad statymo etape Jūsų ėjimas yra vėlesnis nei varžovo. Pavyzdžiui, dalintojas (žaidėjas prie kurio yra padėtas D ženklelis) turės pozicijos pranašumą prieš visus kitus žaidėjus todėl, kad kiekviename statymo etape jo ėjimas yra paskutinis. Pranašumą taip pat turi ir kiti D ženkleliui iš dešinės arti sėdintys žaidėjai, kadangi jų ėjimai irgi yra vėlesni.

Jeigu Jūsų pozicija prasta, tai teks ėjimą atlikti vienam iš pirmųjų. Tokia padėtis yra nelabai palanki, nes savo sprendimais dalinai išduodate kortų stiprumą. Pavyzdžiui, Jūs turite geras kortas, neturite pozicijos pranašumo ir statote (bet). Tačiau varžovai savo veiksmus atliks po Jūsų. Taigi jie gali nusimesti (fold) ir sutaupyti pinigų. Kitu atveju, Jūs galite turėti vidutiniškas kortas ir tęsit žaidimą nekeldami (check). Varžovai pamatę tokį sprendimą, gali bandyti panaudoti šią informaciją ir mėginti išblefuoti.
Taigi pagrindinė pozicijos pranašumo taisyklė yra ta, jog patariama žaisti daugiau partijų, kai turite pozicijos pranašumą; ir mažiau, kai neturite.


Nereagavimas į informaciją
Didžiausias skirtumas tarp vidutiniško ir gero žaidėjo yra tas, kad vidutiniškas žaidėjas dažnai nepanaudoja visos jam prieinamos informacijos. Pokeryje būna labai daug atvejų, kai žaidėjas atsako (call) į didelį statymą, pralaimi ir tada sako: "Taip ir galvojau, kad jis turėjo... (Straight/Flush/FullHouse/...)". Dažniausiai pralošęs žaidėjas beveik žino, kokio stiprumo kortas turi jo varžovas, tačiau atitinkamai nesureaguoja. Pavyzdžiui, jeigu manote, kad varžovas turi spalvą (flush), o Jūsų kortos negali įveikti spalvos, atitinkamai ir veikite - išmeskite kortas (fold). Neatsakykite į statymą paprasčiausiai norėdami įsitikinti savo spėjimo teisingumu.


Talentas
Verta prisiminti, kad šalia vieno čempiono yra milijonai ne čempionų. Pokerio pasaulyje yra daugybė žaidėjų, kurie uždirba velniškai daug pinigų žaisdami pokerį, bet jie nėra įžymybės ar dideli čempionai. Norint būti pasaulinio lygio pokerio čempionu, reikia talento. Šiuo aspektu, pokeris yra kaip dainavimas. Kai kurie žmonės gali dainuoti, kai kurie ne. Kai kurie dainuoti nemokantys žmonės gali to išmokti labai daug treniruodamiesi, bet jie niekada netaps kaip Pavarotti.

Deja pasaulio pokerio čempionas turi talentą pokeriui, kas aplenkia didžiąją daugumą kitų žaidėjų. Tačiau net jeigu Jūs ir neturite daug talento pokeryje, vis tiek galite daug išmokti ir tapti labai geru žaidėju, pastoviai laiminčiu žaidėju. Jums reikia žinoti savo galimybių ribas pokeryje. Tai yra, Jums nederėtų mesti iššūkio stipriems, patyrusiems ir talentingiems žaidėjams, nes jie "gyvus" suvalgys.

Jūs turėtumėte būti patenkinti savo sugebėjimais. Na ir kas, kad negalite įveikti pasaulio pokerio čempiono? Pokerio jūroje yra daug žuvų, "norinčių" atiduoti Jums savo pinigus be didelio pasipriešinimo. Taigi net ir be didelio talento, galite būti didelis laimėtojas. Štai kodėl pokeris yra toks fantastiškas žaidimas!


Sėkmė
Kokios svarbos faktorius yra sėkmė? Jūs nustebsite sužinoję, kad sėkmė yra tik trumpalaikis nukrypimas nuo ilgalaikio statistiškai pagrįsto rezultato. Tarkime žaidžiate prieš vieną varžovą. Ant stalo atvertus pirmąsias 3 kortas (flop), turite stiprias kortas ir 80% tikimybę laimėti žaidimą. Jūsų šansai labai geri, tačiau varžovas vis tiek dar turi 20% laimėti. Statistiškai kalbant, jei 5 kartus pasikartotų ta pati situacija, laimėtumėte 4 (80%) žaidimus, o varžovas 1 (20%). Bet varžovui gali labai sektis, ir jis laimės 2 ar net 3 tokius žaidimus per vieną naktį. Tai aišku paveiks Jūsų rezultatus tą vakarą, tačiau per ilgą laiko tarpą bendroje sumoje vis tiek laimėsite savo 80% tokių žaidimų.

Taigi sėkmė yra tik vieno vakaro ar lošimo faktorius, tačiau bendroje sumoje statistiniai procentai ir santykiai yra esminiai faktoriai. Taigi jei jūsų varžovas tą vakarą laimėjo 3 iš 5 apibūdintų žaidimų, tai yra sėkmė. Bet jeigu vyktų tarkim 1000 tokių žaidimų, jis vis tiek laimėtų tik 200. Todėl turėtumėte koncentruotis į ilgalaikį laimėjimą, o ne į  trumpalaikę sėkmę. Jeigu visada priimsite sprendimus, kurie yra teisingi, per tam tikrą laiko tarpą toks žaidimas bus pelningas.
Nenukrypkite nuo tikslo dėl kitų žaidėjų trumpalaikės sėkmės, nes long run jie praloš. Pokeryje yra labai daug bankrutavusių žaidėjų, kuriem kažkada šypsojosi didelė sėkmė.


Varžovų tikslų ir motyvacijos suvokimas
Vienas labai svarbus dalykas pokerio naujokams yra suprasti, kodėl jų varžovai žaidžia pokerį. Jūs, pavyzdžiui, norite žaisti rimtai ir pademonstruoti savo ištobulintas taktikas, tačiau varžovai gali žaisti dėl visai kitokių priežasčių. Kai kurie žaidėjai žaidžia dėl pramogos. Dažniausiai žaidėjai lošiantys tik dėl pramogos nežaidžia tinkamai. Pavyzdžiui, tokie žmonės retai išmeta (fold) savo kortas. Jiems nerūpi tikimybės, procentai ar taktika paremti ėjimai. Jie paprasčiausiai žaidžia tam, kad gerai praleistų laiką, pabendrautų su kitais žaidėjais. Ir, pavyzdžiui, prieš tokius žaidėjus labai sunku blefuoti.

Taigi net ir pasitaikius puikiausiai progai blefuoti, Jums nepasiseka. Taip yra todėl, kad tokiems žaidėjams nerūpi pokerio subtilybės, ir jie negalvoja apie logiškai paremtus sprendimus. Tiesiog jų tikslas ne toks. Jų nemotyvuoja galimybė būti konkurencingiem (ar labai taktiškiem). Todėl Jūs paprasčiausiai turite suvokti jų tokią motyvaciją ir atitinkamai pakoreguoti savo žaidimo strategiją. Pavyzdžiui, jeigu prieš pramogaujantį žaidėją sunku blefuoti, tad to ir nedarykite. Nepykite ant jo vien tik dėl to, kad jis nenori žaisti kaip profesionalas!


Agresyvumas
Paskutinis faktorius, kurį reikia visada prisiminti yra agresyvumas. Norint laimėti reikia būti stipriu, agresyviu ir konkurencingu pokerio žaidėju. Daugelis laiminčių žaidėjų tvirtai save kontroliuoja: kai ateina tinkamas laikas, jie sužaidžia labai kietai. Kai laikas netinkamas, jie būna ramūs. Pasyvūs žmonės nelaimi pokeryje. Reikia būti agresyviam ir kartais sužaisti labai kietai. Tik taip galite pasiekti pokerio aukštumas.

Kaip žaidžiamas nemokamas turnyras (freeroll)?

Kas yra freeroll? Tai nemokami turnyrai, kuriuose galite dalyvauti be jokios įpirkos. Plačiau

Kaip reikia žaisti daugiastalius turnyrus (MTT)?

Daugiastaliai (multi-table) turnyrai, arba trumpiau MTT, visada išlaiko didelių pinigų pažadą – beveik kiekvienas per televiziją matė žaidėjus laiminčius įspūdingas sumas. Plačiau

Kaip reikia žaisti MTT? Skirtingos turnyro stadijos

Turnyras gali būti padalintas į skirtingus lygius, stadijas. Priderinkite savo žaidimą, norėdami būti sėkmingais ir stipriais žaidėjais. Plačiau

Kaip reikia žaisti MTT? Pinigų zona ir finalinis stalas

Jūs pateksite į pinigus, jeigu sugebėsite išgyventi burbulo fazę. Dabar Jūs garantuotai gausite piniginį prizą ir paprastai tai sudarys nuo pusantros ir trijų pradinės įpirkos dydžio. Dabar galite išsistatyti sau naują tikslą – finalinis stalas. Plačiau

Poker for Dummies

Galbūt niekad nežaidėte pokerio ir nežinote, kas yra "full house". "Poker For Dummies" suteiks pagrindus. O gal jau žaidžiate kelerius metus, tačiau negalite laimėti? Galbūt šie video padės suprasti daromas elementarias klaidas. Ir net save laikantys pokerio ekspertais čia gali atrasti kažką naujo ir/ar įdomaus. Plačiau

Kaip žaisti SnG turnyrus?

Žetonų garsas pasklinda kambaryje. Susijaudinimas sklinda ore. Jūs pasižiūrite į turimas kortas, tada į savo varžovą, sėdintį kitoje stalo pusėje. Jūsų eilė. Žaisti turnyrą yra smagu. Pakankamai daug veiksmo, džiaugsmo ir azarto. Plačiau

Kaip žaisti SnG turnyrus? Žaidimas prieš flop

Jūs jau žinote, kad SnG struktūrą sudaro trys žaidimo fazės: ankstyvoji fazė su mažais privalomaisiais statymais, vidurinioji fazė su didesniais privalomaisiais statymais ir vėlyvoji stadija su labai dideliais privalomaisiais statymais. Plačiau

Kaip žaisti SnG turnyrus? Flop žaidimas

Šiame straipsnyje aptarsime, kokius klausimus turėtumėte sau užduoti pamačius pirmas tris bendras kortas (Flop). Kaip reikia įkainoti bendrųjų kortų tekstūrą? Taip pat palyginsime agresyvaus ir pasyvaus žaidimo ypatybes. Plačiau

Kaip žaisti SnG turnyrus? Agresyvus Flop žaidimas

Šiame straipsnyje išmokysime, kodėl reikia žaisti agresyviai ir kaip elgtis su pasipriešinimu. Pirmasis "Flop žaidimas" straipsnis pristatė jums pradmenys. Jūs išmokote, kaip svarbu yra analizuoti kortų tekstūrą, kurioje vietoje esate su savo turimomis kortomis, ir ką galite pasiekti su jomis. Šis straipsnis bus sudarytas iš daug pavyzdinių partijų, kurios parodys jums kada ir kaip žaisti agresyviai, kai pasirodys Flop. Plačiau

Kaip žaisti SnG turnyrus? Pasyvus Flop žaidimas

Šiame straipsnyje supažindinsime su pasyvaus žaidimo privalumais, kada galite leisti varžovams nemokamai pasižiūrėti sekančias kortas ir kaip reaguoti į varžovų veiksmus. Dabar, kai jau šiek tiek išmokote apie agresyvų Flop žaidimą, laikas pasižiūrėti į pasyvaus Flop žaidimo aspektus. Plačiau

1 - 10 iš 12
1 2
aaa