Forumas: krepšinis, futbolas, lažybininkui
Zilvisv
2015-04-17 21:07:52
Laikas:
2015-04-18 19:30:00
Sporto šaka:
Krepšinis
Lyga:
Įvykis:
Raptors - Wizards pateks į kitą etapą
Baigtis:
2
Koeficientas:
2.4
Bendrovė:
Statymas:
10/10
Rezultatas:
Wizards
Balansas:
14
Aprašymas:
Toronto “Raptors” – Washington “Wizards”

Remiantis statistika, nenuostabu, kodėl “Raptors” šioje poroje yra favoritai. Tačiau pasikapstęs giliau, randu kabliukų, už kurių ir mėginsiu kabintis.
Šį sezoną „Raptors“ namie prieš „Wizards“ laimėjo 3 iš 3. Pažvelkim į šias varžybas plačiau:
Pirmos varžybos lapkričio 7d. 103-84. Sezono pradžia „Wizards“ komandai buvo nebloga, prieš varžybas su „Raptors“ buvo pasiekta keletas pergalių, po šio pralaimėjimo grįžo į pergales toliau. Varžybos buvo tragiškos iš „Wizards“ pusės. Nei vienas starto penketo žaidėjas nepelnė daugiau nei 10 taškų. Varžybas pralaimėjo pirmuose dvejuose kėliniuose.
Antros varžybos sausio 31d. varžybos buvo puikios, tačiau „Wizards“ po pratęsimo namie pralaimėjo prieš „Raptors“. Tačiau dėmesį noriu atkreipti į tai, kad tuo metu „Wizards“ žaidimas buvo labai blogas.. buvo 5 pralaimėjimų serija iš eilės, tada sekė dvi pergalės, vėliau vėl 6 pralaimėjimai. 11 pralaimėjimų ir tik 2 pergalės. Tai buvo „Wizards“ komandos lūžis sezone, kai krito į duobę. Paminėjau šią duobę būtent todėl, kad ir trečios varžybos buvo pralaimėtos Toronte per šią pralaimėjimų seriją. Pralaimėta buvo tik dviem taškais.
Trumpai apibendrinant: Vienos tragiškai pralaimėtos varžybos, dvi varžybos pralaimėtos paskutinėmis sekundėmis, kai komanda buvo kritusi į duobę.
Atsižvelgiant į „Raptors“ namų pranašumą ir šio sezono serijos rezultatą 3:0 suprantama, kodėl „Raptors“ yra laikomi favoritai. Tačiau čia prasideda Playoff‘ai. Kova bus visai kitokia, žaidimas kitoks, prisideda taktiniai žaidimai. Čia didesnį vaidmenį turėtų atlikti „Wizards“ treneris, kuris yra daugiau patyręs nei „Raptors“ treneris. „Wizards“ komanda turi patyrusių ir nemažai mačiusių žaidėjų. Vienas jų – P.Pierce, kuris praeitame sezone su Brooklyn „Nets“ išmetė pirmam rounde „Raptors“ komandą. Pažvelgus į praeitą sezoną, mes matome tą patį. (Beveik tą patį) „Raptors“ buvo 3čioje vietoje, žaidė prieš „Nets“, kurie buvo šeštoje. Pradžioje buvo laikomi favoritai ir pan., tačiau seriją paskutinėse 7tose varžybose pralaimėjo.
Sezono pradžioje „Raptors“ atrodė tikrai galingai, rinko pergales iš eilės ir buvo vieni rytų konferencijos lyderių, tačiau sezonui įsibėgėjus, kitoms komandos įgavus formą, „Raptors“ pradėjo rinkti pralaimėjimus. Antroje sezono pusėje buvo ir keletas traumų, daugiausiai varžybų praleido K.Lowry. Paskutinėmis savaitėmis grįžęs į rikiuotę vis bando ieškoti žaidimo. Metimų procentas iš žaidimo buvo mažas ir aiškiai matyti, kad jam dar reikia laiko, kad žaistų geriau.
Tiesą sakant, man „Raptors“ žaidimas nepatinka, labai nepatinka. Labai daug priklauso nuo tritaškių ir pavienių žaidėjų. Lowry – Williams – Derozan yra žaidėjai, kuriais Casey remiasi ir jiems leidžiama viskas. Taip, gerai, jeigu jiems pakrenta, tačiau jeigu juoda diena – komanda krenta žemyn. Komandinio žaidimo trūksta labai, kartais bando sukti kamuolį, tačiau trūksta pastovumo.
Komandų palyginimas:
Raptors ------------------------------ Wizards
22ta vieta – Rezultatyvūs perdavimai – 6ta vieta
4ta vieta – Pelnomi taškai – 17ta vieta
11ta vieta – Pelnomi taškai namie – 13ta vieta
3čia vieta – Pelnomi taškai išvykose – 24ta vieta
18ta vieta – Greitų atakų taškai – 6ta vieta
27ta vieta – Atkovoti kamuoliai gynyboje – 5ta vieta
19ta vieta – Praleisti taškai – 10ta vieta
16ta vieta – Praleisti taškai namie – 7ta vieta
24ta vieta – Praleisti taškai išvykoje – 11ta vieta
26ta vieta – Priešininkų komandos pataikymas – 2ta vieta

Iš šių vienų iš pagrindinių statistinių rodiklių galime matyti, kad „Raptors“ labiau koncentruojasi ties puolimu, mažiau ties gynyba. Tuo tarpu „Wizards“ žaidžia kur kas užtikrintesnį krepšinį, kuris labiau tinka atkrintamosiomis. Komanda ginasi labai gerai, taškų pelno ne tiek daug, kaip „Raptors“ tačiau gali pelnyti pakankamai, kad pasiektų pergalę.
Minėjau, jog „Raptors“ praeitame sezone krito pirmam rate prieš „Nets“, tuo tarpu „Wizards“ pirmą ratą laimėjo prieš „Bulls“ 4-1 (neturėjo namų pranašumo), per visą seriją tik vieną kartą praleido 100 taškų. (varžybas pralaimėjo 100-97), antrame rate krito prieš puikiai atrodančius „Pacers“ 4-2, tačiau reikėtų pastebėti, kad per visą seriją nei karto nepraleido daugiau nei 100 taškų. (96,86,85,95,79,93) Matome, kad „Wizards“ gynyba dirba gerai, komandos branduolys išlikęs toks pat, komandą palikusį T.Arizą pakeitė didelę patirtį turintis P.Pierce.

Apžvelgiau komandas, o dabar einu prie verdikto:

Washington „Wizards“ pateks į kitą etapą @2.40 Tonybet

„Raptors“ komandai vėl pritrūks Playoffų lygio varžybų. Tuo tarpu „Wizards“ komanda tam daug labiau pasiruošę. Paskutinėse sezono varžybose leido išsigydyti traumas, žaidėjai pailsėję, kai tuo tarpu „Raptors“ dar bandė rinkti pergales dėl 3čios vietos. „Wizards“ aukštaūgiai daug rimtesni nei „Raptors“, kas vaidins didelį dėmesį. Jonui bus labai sunku, jeigu nesusitvarkys su psichologija, prisirinks greitų pražangų, gynyboje „Raptors“ komandoje gali būti labai sunku.
J.Wall – K.Lowry dvikova reikš labai daug. Abu įžaidėjai labai panašūs, J.Wall turi pranašumo atletiškume, tačiau K.Lowry turi pranašumo metime (kuris šiuo metu yra nusimušęs) J.Wall vienas iš lyderių pagal greitų atakų pelnomus taškus, labai greitas žaidėjas, kuris mėgsta bėgti. Vienas iš skirtumų tarp jų, jog J.Wall lipdamas į medį labai gerai mato aikštę – vienas iš lyderių pagal rezultatyvius perdavimus, tuo tarpu K.Lowry mėgsta atakas užbaigti pats.
L.Williams – B.Beal, abu žaidėjai komandų metikai, L.Williams labiau imasi iniciatyvos, vienas iš pagrindinių dalykų jo žaidime – pražangų pravokavimas. Labai mėgsta ir sugeba pagauti momentą ir išprovokuoti baudą, tačiau kartais tai nepasiteisina ir tenka mesti nesąmonę. Tuo tarpu B.Beal labiau catch-and-shoot tipo žaidėjas. Taip pat mėgsta mesti po driblingo iš vidutinio nuotolio.
D.Derozan – P.Pierce, Derozan vienas komandos lyderių, atliekantis daugiausiai metimų komandoje. Jo žaidimas toks all-around, gali pataikyti iš toli, tačiau meta retokai, labiau mėgsta mesti iš vidutinio nuotolio, ieškoti kontakto, taip pat turi neblogą prasiveržimą. Taip pat žaidimas nemažai priklauso nuo to, kaip tą dieną „seksis“ jeigu nekris, gali komandą paskandinti. Turi „žudiko“ inkstintą, gali įmesti „buzzerį/game-winnerį“. Tuo tarpu P.Pierce vienas iš nedaugelio šiuo metu žaidžiančių žaidėjų su tokia didele patirtimi, NBA čempionas, savo gyvenime matęs visko. Taip, geriausi karjeros metai praėję, tačiau atėjus Playoffų kovom, kiekviena komanda norėtų turėti tokius patyrusius žaidėjus. Tikiu, kad P.Pierce truktels „Wizards“ komandą šioje serijoje ne kartą.
Dar norėčiau pridėti, kad NBA „ekspertų/analitikų“ prognozės čia taip pat dalinasi į abi puses, tačiau yra nemažai, kurie galvoja, kad „Wizards“ laimės šią seriją.
Kodėl 5 unitai, o ne 10? Vis tik „Wizards“ nėra labai užtikrinta komanda ir pralaimėjus pirmas dvi varžybas Toronte gali būti labai sunku. Tačiau siūlau statyti dar prieš seriją, nes tikiu, kad gali laimėti vienas iš dviejų varžybų ir namų pranašumą pasiimti sau, tada kofai iškart keisis. „Raptors“ komanda, kuri gali nustebinti, jeigu pagrindiniams žaidėjams seksis, tikiu, kad gali laimėti vienas, dvejas, trejas varžybas, tačiau ar patemps visą seriją, sunku pasakyti. Nelabai rašosi, nelabai ir norisi rašytis argumentai, kodėl „Raptors“ gali laimėti šią seriją, nes visos viltys – „Wizards“ komandoje.  Sėkmės!
(Pagarba, kad perskaitei)

Komentarai

Sagittarius, 2015-04-23 01:19:22
Reikejo sita duot Casey paskaityt pries serijos pradzia. Gal butu susimastes, kad pasroviui plaukiant nepavyks kazka nuveikt PO.

aaa