Forumas: krepšinis, futbolas, lažybininkui
fanazz 522.52 5.74% baubazzz 131.80 10.23% AmZaR 91.56 4.65% Macola 36.29 1.01% unknown 34.10 26.03% juodukas -158.02 -4.95% ex nariai 590.47 1.16% iš viso: 1248.72 1.78%
Zilvisv 74.45 14.74% Maklerys 5.96 1.35% Rimve -4.73 -1.64% Federico -6.39 -6.66% rimvis -42.41 -6.82% Glitz -57.88 -4.03% pjovejas -157.66 -6.75% ex dubleriai 226.30 1.33%
Draugai
Pagalba

Ar sportas perkamas? [III dalis]

Artėjo pirmoji 2005-2006 metų NBA sezono diena. Šiemet įspūdingiausią krepšinį demonstruojanĿių komandų lyga startuos keturiomis rungtynėmis. Milvokio "Bucks" žais Filadelfijoje su vietos "76ers", San Antonijo "Spurs" namie priims Denverio "Nuggets", o "Hornets" su Arvydu MACIJAUSKU – Sakramento "Kings". Ir didžiausią susidomėjimą kelianti akistata, t.y. praėjusiame sezone rezultatyvumu pasižymėjusių, Dalaso "Mavericks" ir Fynikso "Suns" komandų rungtynės.

Taigi... savo dėmesį skyriau pastarajam susitikimui. Sekmadienio pavakarę analizuoju pasiūlą.
Į akis krito siūlomas didelis suminis rezultatas. Tiek Lietuvos, tiek užsienio bendrovės siūlė 217 taškų sumą vertinant abiejų komandų rezultatyvumą. "Suns" bus be savo lyderio Amare STOUDEMIRE. Galbūt todėl dar gražiau žiūrisi Fynikso komandos suminis rezultatas – mažiau 110. Apsisprendžiau. Po lygią sumą statau ant abiejų komandų under217 ir "Suns" under110. Pirkau Lietuvos bendrovėje. Čia į "abi puses" siūlė po 1.80, o vienoje užsienio bendrovėje – 1.952 (tačiau tuo metu sąskaita buvo tuščia, o toks geras pasiūlymas negalėjo ilgai išsilaikyt).

Jau tą patį vakarą užsienio bendrovėje pastebėjau koeficiento korekcijas. Už under217 jis palengva krito. 1.932 ... 1.912 ... 1.89 – nelengva numanyt, kad dauguma lošėjų įvertino tokį pasiūlymo ir krauna ant under. Dar po kelių valandų matau pasikeitusį sumini rezultatą. Dabar jis 216.5 – pustaškio korekcija. Koeficientas už under mažėja. Suminis rezultatas toms rungtynėms tampa 215. koeficientai į abi puses po 1.952. Tačiau neilgai... dar pora valandų ir už under215 siūloma 1.89, o už over215 – 2.01! Ir tai dar ne viskas... suminis rezultatas dar mažinamas pustaškiu – 214.5. O koeficientas už under ir toliau krenta. Toks vaizdas, kad stambiai kraunama ant under, o bukmeikeriai tik mažina suminį rezultatą ir keičia koeficientus. Visos kitos bendrovės ir reaguoja – mažina suminį rezultatą.

Kalbant apie linijas ir bukmeikerių vertinimus komandoms laimėti šias rungtynes, į akis krenta tai, jog ta užsienio bendrovė likus 12 valandų iki rungtynių pradžios favoritais laiko Dalaso ekipą, kai tuo tarpu visos kitos – Fynikso. Ir štai prasideda įdomiausi dalykai. Totalas minėtoje užsienio bendrovėje pradeda kilti... ir likus 8 valandom iki rungtynių pradžios jis yra 216, o koeficientas už "Suns" pergalę – 2.08!

Daugiau nesinori nieko komentuoti... tik paklausti. Kokios išvados peršasi po tokių svyravimų? Kodėl suminis rezultatas vėl buvo užkeltas? Kodėl "Suns" vienintelėje bendrovėje nebuvo laikomi favoritais?

Visa tai nebesvarbu... Prasideda rungtynės!
Ir po pirmųjų minučių nepanašu, kad galėtų būti over217. Ir Fynikso ekipa neturėtų sumesti 110... neturėtų... Skaičiuojam po dviejų kėlinukų... 53:43 pirmauja "Suns". Padauginam iš dviejų – prognozuojamas grubus galutinis rezultatas – 106:86. Sumoje turėtume 192. Dar turim 25 taškų kepurę. Ramu, sakyčiau... jei nebūtų pratęsimo grėsmės.

Fynikso ekipos persvara išsilaiko... pasibaigus trečiam kėlinukui "Suns" pirmauja vienuolikos taškų skirtumu (74:63). Panašu, kad "Suns" laimės neįmesdami 110... ir bus under217. Iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos likus 4 minutėms ir 17 sekundžių vis dar 10 taškų skirtumu pirmavo "Suns". Esmė, kad išsvaistė tą persvarą. O skaitant komentarus kyla tik klausimai... ne, kaip taip įmanoma, bet kodėl darė būtent tai. Skaičiuoju suminį rezultatą su vienu pratęsimu. Neturėtų permest vis tiek...

Lieka 38 sekundės iki pirmo pratęsimo pabaigos. "Suns" pirmauja 5 taškais. Aišku, Dalaso ekipa pelno tritaškį ir sušvelnina rezultatą iki 2 taškų (99:101). Lieka kelios sekundės, reikia išlaikyt kamuolį. Deja Steve NASH metimas netaiklus, "Mavericks" ima minutės pertraukėlę ir surengia sėkmingą ataką. Lygu!

Antrasis pratęsimas klostėsi įdomiai "tik" ta prasme, kad pirmaut pradėjo Dalaso ekipa. O likus kelioms sekundėms iki finalinės sirenos ir "Suns" ekipai atsiliekant 3 taškais, NASH nepataikė dvitaškio.

Rungtynes po dviejų pratęsimų rezultatu 111:108 laimėjo Dalaso "Mavericks". Keista, bet komandos pelnė 219 taškų...