Turinys
Kalendorius
Balandis 2024
Pr A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

M faktorius pagal Dan Harrington (MTT strategija)

Dauguma žaidėjų žino populiarią knygų seriją "Harrington on Holdem".

Šis straipsnis diskutuos apie Harrington pristatomą koncepsiją, kuri nurodys lengvą sistemą kaip nusistatyti savo poziciją daugiastaliuose turnyruose. Ši sistema vadinama "M faktoriumi", Magriel M arba dažniausiai daugelis žaidėjų vadina tik M.

M faktorius yra paremtas šia formule:
M = žetonų kiekis / (SB + BB + antes)

Ši formulė nurodo kiek orbitų išgyvensite nežaisdami nei vienos partijos. Formulė, užrašyta viršuje, paprasčiausiai Jūsų turimą žetonų kiekį padalina iš žetonų jau esančių ant stalo, kol niekas neatliko savo ėjimo.

Šis rodiklis Jums leis lengviau susigaudyti, kurioje pozicijoje yra Jūsų žetonų kiekis ir panaudojamas mažasis privalomasis statymas su ante, o palyginus su SnG struktūros turnyrais, Jūsų žetonų kiekis nustatomas pagal didelius privalomuosius statymus.

Niekada nežiūrėkite į savo M, kaip į izoliuotą vertę, bet labiau kaip į santykį su kitų žaidėjų M rodikliu. Pavyzdžiui, Jūs turėtumėte žaisti kur kas agresyviau, turint M = 8, kai kitų varžovų M vidurkis siekia 7. Jūsų žaidimas pasikeis, kai vidutinis M bus 30, o Jūsų lygus 8.

Trumpų partijų stalai (3-6 žaidėjai) reikalauja pritaikyto M, vadinamu efektyviuoju M:
Efektyvus M = M* (žaidėjų skaičius / 10)

Efektyvus M geriau taikomas prie trumpų partijų stalų, nes orbitos juda aplink žymiai greičiau ir didina reitingą, pagal kurį Jūsų žetonai mažėja. Teoriškai, M ir efektyvus M yra tas pats dalykas.

Harrington nurodo 5 kritines zonas ir taip pat apibūdina taikomą strategiją, kuri priklausoma nuo Jūsų M.
• Žalioji zona: M >= 20
• Geltonoji zona: 10 < M < 20
• Oranžinė zona: 5 < M < = 10
• Raudonoji zona: 1<= M<=5
• Negyvoji zona: M<1

Kaip reikia žaisti žaliojoje zonoje?
Didžiąją turnyro laiko dalį Jūs praleisite žaliojoje zonoje. Ši fazė Jums praktiškai leidžia visus judesius ir variacijas, kurios leistų padidinti žetonų kiekį. Jūs galite nuspręsti būti konservatyviu, agresyviu arba net super-agresyviu šioje fazėje.

Harrington pataria neprisiimti nepaskaičiuotos rizikos, kad galėtumėte išlikti kiek galima ilgiau žaliojoje zonoje.

Jūs galite žaisti kaip normaliame pilno stalo beribiame žaidime, tačiau kiek uždariau. Kai atrasite save abejotinoje situacijoje, geriau bus nusimesti kortas nei atrasti minimalų pranašumą. Didžiausias skirtumas tarp daugiastalių turnyrų ir grynųjų pinigų žaidimų, kad pirmieji turi ribotą kiekį žetonų, o antrajame teoriškai galima atsipirkti begalybę kartų. Jūs negalite nusipirkti naujo žetonų kiekio normaliame turnyre.

Geras būdas padidinti žetonų kiekį yra tik atsakyti. Net ir su spekuliacine korta, tik atsakyti pozicijoje prieš uždarą agresorių ankstyvoje pozicijoje, yra gera idėja dėl kelių priežasčių. Jūs galite gana lengvai nustatyti tokio varžovo diapazoną, su kokiomis kortomis atliktų kėlimą. Pavyzdžiui, galite priskirti JJ+ ir AK ir beveik tiksliai žinoti kokioje situacijoje būsite atsivertus bendrosioms kortoms. Nedaug žaidėjų žais banko kontrolę, kai turės aukščiausią porą be pozicijos.

Tinkamos kortos tik atsakyti yra poros ir vienspalviai jungtukai, pavyzdžiui 55 ar 67s. Tokios kortos turės geras banko tikimybes, kad galėtumėte judėti į priekį. Nykščio taisyklė, kuri galioja grynųjų pinigų žaidimuose, nurodo, kad Jūs ir Jūsų varžovas turi turėti mažiausiai 15 kartų daugiau kiekio nei atsakoma. 20 ir daugiau būtų dar geriau. Žinoma, svarbu neprisižaisti su monstrais ankstyvojoje pozicijoje.

Pavyzdys
Herojus (t2850)
UTG (t3100)

Didysis privalomasis statymas (BB) yra 50.
Pre-flop: Herojus yra BU pozicijoje su 78s. UTG kelia iki 150, 6 nusimetimai, Herojus atsako, 2 nusimeta.
Flop: 95s Q (dalyvauja 2 žaidėjai)
UTG kelia t200, Herojus permuša iki t550, UTG atsako t350.
Turn: (1475) 3
UTG tikrina, Herojus stato t800 (surenka spalvą), UTG atsako.
River: (3075) 3
UTG tikrina, Herojus stumia visus žetonus, UTG atsako.
Finalinis bankas: 5950

Jūs atsakėte iš pozicijos su spekuliacinėmis kortomis prieš Flop. Jeigu būtumėte nieko nesurinkęs atsivertus bendrosiomis kortomis, galėtumėte paprasčiausiai nusimesti į tęstinį statymą. Iš kitos pusės, Jūs turite gerus šansus sutriuškinti varžovą, jeigu surinksite stiprią kombinaciją, nes jam priskiriate QQ+ ir AQ+.

Jūs gaunate 12 švarių išeičių (outs) atvertus Flop, kol yra aišku, kad Jūsų varžovas turės kokią nors kombinaciją su veidais. Jūs žaidžiate su savo monstro galimybe nusipirkti aukščiausią kombinaciją agresyviai, nes žinote, kad varžovai šioje vietoje retai nusimes turimas kortas. Jūs surenkate spalvą ir atliekate du paprastus statymus dėl vertės.

Kaip reikia žaisti geltonojoje zonoje?
Kai Jūsų M rodiklis yra tarp 10 ir 20, Jūs patenkate į geltonąją zoną. Harrington daugiau nebepataria būti konservatyviu žaidėju, jis rekomenduoja agresyvų arba net super-agresyvų žaidimą vietoje to. Jums reikės šiek tiek išplėsti savo žaidžiamų rankų diapazoną ir plačiau atsakyti bei kelti statymus.

Mažosios poros ir vienspalviai jungtukai turėtų būti išmetami. Jis rekomenduoja žaisti small-ball strategija, kai reikia nuspręsti, sustumsite viską ar nusimesite, varžovui parodžius pasipriešinimą.


Jūs galite pavogti kėlimą sustumdami viską (3-bet) šioje fazėje, tai reiškia, kad Jūs viską stumiate norėdami pirminį agresorių nusimesti. Poros ir vienspalviai jungtukai yra geriausiai tinkami tokiam veiksmui atlikti, nes turėsite geriausią vertę prieš labai uždarus atsakymus iš varžovo pusės.

Rasti gerą momentą atlikti 3-bet yra vienas sudėtingiausių dalykų, kurį MTT žaidėjas turi padaryti. Ieškokite gerų sąlygų, kad galėtumėte šį veiksmą įtraukti į savo repertuarą. Pirmiausia, visada turėkite omenyje savo varžovų kėlimų diapazoną, kuo laisvesnis, tuo geriau. Laisvi kėlėjai turi savybę plačiai atsakyti, todėl apie nusimetimo tikimybę reikėtų pamiršti. Iš kitos pusės, Jūs turėsite geresnę vertę, kai toks žaidėjas Jums atsakys.

Kitas dalykas, į kurį svarbu atkreipti dėmesį: varžovų žetonų kiekis ir tikimybė, kad toks varžovas atsakys. Varžovas, kurio M rodiklis bus 7, nebegalės nusimesti po pakėlimo, nepriklausomai kokias dvi kortas jis turės. Dideli žetonų kiekiai taip pat turi savybę atsakyti, nes jie turės rezerve dar žetonų, jeigu pralaimės. Jums reikėtų nusitaikyti į varžovus, kurių žetonų kiekis panašus į Jūsų.

Pabandykite sukaupti žetonus iš vėlyvosios pozicijos ir privalomuosius statymus, kai Jūsų M bus tarp 10 ir 20.

Geriausios vietos atlikti vagystę yra iš vėlyvosios pozicijos ir dar galėsite žaisti partijas, turėdami poziciją. Naudodami 3-bet mažuose ir vidutiniuose MTT, Jūs galite vagystes paversti labai pelningomis. Jūs net galite atlikti 3-bet viską stumdami iš privalomojo statymo pozicijos, norint pavogti.

Pavyzdys
MP2: Mike (19,004)
BU: Hero (14,584)

BB kainuoja 1,000 žetonų.
Pre-flop: Hero yra BU pozicijoje ir turi 77.
4 nusimeta, Mike kelia iki 2500, 2 nusimeta, Herojus viską stumia, 2 nusimeta, Mike nusimeta.

Pakėlimai iš vėlyvosios pozicijos gali būti gana platūs, todėl turite varžovui nustatyti gerą nusimetimo tikimybę. Pora 77 dažnai turės gerą vertę, jeigu Jums bus atsakyta. Jūs turite gerą rizikos ir kainos santykį pateiktoje situacijoje.

Kaip reikia žaisti oranžinėje zonoje?
Būti pirmajam tampa pavojinga, kai Jūsų M yra tarp 5 ir 10. Norėsite išlikti atitinkamai uždaru ankstyvoje pozicijoje, kai vėlyvojoje pozicijoje turėsite daugiau išplėsti diapazoną. Šioje fazėje, save atrasite klasikinėje viską stumti-nusimesti ( push or fold) situacijoje, kai nereikėtų atlikti jokių atsakymų.

Vienspalviai jungtukai ir poros yra taip pat žaidžiamos kortos. Harrington rekomenduoja išlaikyti kiek galima didesnį žetonų kiekį, nes gaudami monstrą, galėsite pasidvigubinti daugiau.

Kadangi negalėsite sukurti jokios nusimetimo tikimybės, viską stumti – nusimesti yra Jūsų vienintelis pasirinkimas. Būti pirmajam banke yra dildeis privalumas. Jūs turite padidinti diapazoną, kai pasieksite vėlyvą poziciją.

Visko stūmimo diapazonas priklausys nuo to, kiek uždarai Jūsų varžovai atliks atsakymą. Jūs galite viską stumti su poromis ir vienspalviais jungtukais prieš uždarą varžovą, nes šios kortos turės daugiausiai vertės. Poros taip pat yra tinkamos prieš plačius atsakymus, vienspalviai tūzai bus geriau žymiai geriau nei vienspalviai jungtukai. Jūs taip pat galite viską stumti su stipriomis brodvėjaus kortomis.

Jūs atrasite labai uždarai atsakančius varžovus MTT turnyruose, kurių įpirkos yra žemos. Tai Jums leis stumti viską su didesne nusimetimo tikimybe iš vėlyvosios pozicijos. Susiformavęs bankas bus 1/3 Jūsų žetonų kieko, todėl nei vienas varžovas neturi geros tikimybės atsakyti.

Pavyzdys
Privalomieji statymai 750/1500, nėra ante (8 žaidėjai)
UTG 3370
MP1 13140
MP2 4870
MP3 13910
CO 4240
Hero 15367
SB 6000
BB 7015

Pre-flop: Herojus yra BU pozicijoje su QJs.
5 nusimeta, Herojus viską nusimeta, 2 nusimeta.

Šioje situacijoje Jūs esate didelėje įtampoje su M lygiam 6.5. Jūs įtampoje ir daugiau nebegalite sau leisti atlikti 3-bet visko stūmimo, nes neturėsite varžovo nusimetimo tikimybės. Varžovai, į kuriuos nusitaikėte privalomuosiuose statymuose yra mažai žetonų turintys žaidėjai ir su uždaru atsakymo diapazonu.

Kaip reikia žaisti raudonojoje zonoje?
Remiantis Harrington, Jūsų vienintelė ir geriausia opcija šioje fazėje yra pirmajam viską sustumti banke. Rekomenduojama, kad visos poros, vienspalviai jungtukai, ir kortos su veidais būtų žaidžiamos šioje fazėje – kortos, kurios turi neblogą vertę.

Harrington taip pat apibūdina kaip klaidą nežaisti su AA, tai paprasčiausiai per daug akivaizdu, po to, kai žaidėte stumti viską – nusimesti. Vadovaukitės savo strategija ir tikėkitės, kad varžovai nusimes, kai Jūs turėsite silpnas kortas ir atsakys, kai turėsite stiprias.

Harrington taip pat išskiria privalomųjų statymų pavojų, kurie gali suvalgyti Jūsų žetonus. Visko stūmimas, į kurį nebuvo atsakyta, gali padidinti Jūsų žetonų kiekį 25%, - Jūs taip pat pralaimėsite tiek pat kiekviename ėjime, kai visko nestumsite.

Jūs pamatysite daug žaidėjų raudonoje zonoje, kurie viską nusimetinės kol bankrutuos. Tai gali turėti prasmės, jeigu Jūs nebeturite pinigų arba lieka tik kelios vietos iki finalinio stalo, bet tai bus klaidinga bet kokioje kitoje turnyro situacijoje.

Jūs paprasčiausiai nebeturite ką daugiau pralaimėti, kai esate raudonojoje zonoje. Jūs patekote į šią padėtį, nes pralaimėjote partiją arba nepagavote žaidžiamos kortos. Jūsų tikslas yra žaisti agresyviai, pasidvigubinti ir patekti į oranžinę zoną arba pabaigti dieną.

Kaip žaisti negyvojoje zonoje?
Jūs niekada neturėtumėte patekti į negyvąją zoną. Vienintelis pasiteisinimas patekus ten galėtų būti: Jūs viską stūmėte prieš žymiai mažesnį žetonų kiekį ir pralaimėjote. Jeigu taip nebuvo, Jūs visko nestūmėte, kai turėjote galimybę. Jūsų šansas sugrįžti į žaidimą šiuo atveju yra lygus beveik nuliui.

Jeigu patekote į šią zoną, Jums reikės sulaukti daug sėkmės, norint iš jos ištrūkti. Jūs galite atsakyti, nors vienas varžovas prieš Jūs pakėlė statymus, nes galite matyti privalomuosius statymus kaip negyvus pinigus ir gausite geresnę banko tikimybę, nei viską stumiant ir gaunant atsakymą iš didžiojo privalomojo statymo.

Tai darykite tik tada, kai agresorius turi platų statymų kėlimo diapazoną, kitu atveju neturėsite jokios vertės visai. Geras diapazonas atsakymui būtų vienspalviai karaliai, poros ir vienspalviai jungtukai.

Pavyzdys
Privalomieji statymai 750/1500 be ante (8 žaidėjai)
UTG 3370
MP1 13140
MP2 4870
MP3 13910
CO 40240
Hero 2000
SB 6000
BB 7015

Pre-flop: Herojus yra BU pozicijoje su QJs.
4 nusimeta, CO kelia statymus iki 3800, Herojus viską stumia, 2 nusimeta.
Jūs atsakote. Banke susidarė daug negyvų pinigų, o Jūs turite pakankamą vertę prieš varžovo diapazoną.

Išvada
M faktorius yra labai paprastas metodas, pagerinantis strategiją, kuri remiasi Jūsų pozicija MTT turnyre. M rodiklis nurodo, kiek partijų išgyvensite nežaisdami nei vienos rankos.

Kai M rodiklis yra aukštesnis už 20, Jūs esate žaliojoje zonoje ir galite jaustis laisvu bandyti bet kokį judesį, kuris atrodo Jums tinkamas. Kai krenta Jūsų M rodiklis, Jūsų veiksmų laisvė atitinkamai sumažėja.

Kuo labiau Jūsų žetonų kiekis sumažės lyginant su privalomaisiais statymais, tuo daugiau Jums reikės ieškoti gerų vietų priimti sprendimą. Didžiausia klaida, kurią galite padaryti, yra leisti būti suvalgomam privalomiesiems statymams. Jūs turite mažai ką pralaimėti, kol nepatekote į raudonąją zoną ( 5M ar mažiau). Viską stumti yra geriau nei nusimesti.

aaa