Turinys
Kalendorius
Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
29301 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

VMI akiratyje deklaracijų neteikę ir priklausančių mokesčių nesumokėję pokerio žaidėjai

2013 m. balandžio 3 d., Vilnius.

 

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - VMI) primena, kad deklaruoti pajamas privalo ir pokerio turnyruose piniginius prizus laimėję žaidėjai. Šiemet, pradėjusi vykdyti projektą „Elektroninė prekyba", VMI išanalizavo šalies ir užsienio internetinių tinklalapių skelbiamą informaciją apie didžiausius pokerio turnyrų laimėtojus, surinko visą informaciją iš gyventojų duomenų bazių bei nustatė, kad iš pokerio žaidimo uždirbantys kai kurie lietuviai neskuba deklaruoti gautų pajamų bei sumokėti mokesčių. Būtina pažymėti, kad kai kurie žinomi šalies pokerio žaidėjai ir patys deklaruoja gautas pajamas, ir kitus ragina tai daryti.

VMI rekomenduoja patiems žaidėjams deklaruoti pajamas bei sumokėti mokesčius, – priešingu atveju jiems bus taikomos griežtos mokestinių prievolių vykdymo užtikrinimo priemonės. 2012 metų deklaracijas privalu pateikti iki š.m. gegužės 2 dienos, o už ankstesnius metus pajamas rekomenduojama deklaruoti kuo skubiau.
 

Šiuo metu VMI dėmesys nukreiptas į 24 pokerio žaidėjus, kurių kiekvienas 2010 – 2012 metais įvairiuose turnyruose laimėjo apie 30 tūkst. JAV dolerių ir daugiau, tačiau neskuba deklaruoti laimėjimų. Didžiausia pasirinkto vieno žaidėjo laimėta 2012 metų suma siekia beveik 560 tūkst. JAV dolerių, 2011 metų didžiausias „uždarbis" – 275 tūkst. dolerių. Per trejus metus šie žaidėjai iš pokerio turnyrų gavo beveik 5 mln. JAV dolerių pajamų, tačiau tik du žaidėjai pateikė  2011 metų deklaracijas. 
         

„Valstybinė mokesčių inspekcija šiemet vykdo projektą „Elektroninė prekyba", kurio metu numato ypatingą dėmesį skirti ne tik prekybą elektroninėje erdvėje vykdantiems asmenims, tačiau ir kita veikla internete užsiimantiems bei atitinkamų pajamų gaunantiems mokesčių mokėtojams. Tarp tokių atsidūrė ir pokerio žaidėjai, kurie, kaip parodė mūsų analizės rezultatai, galimai vengia mokestinių prievolių", - sako VMI prie FM viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas, tuo pačiu pažymėdamas, kad kai kurie žinomi šalies pokerio žaidėjai ne tik patys deklaruoja gautas iš šio žaidimo pajamas, tačiau viešai kviečia ir kitus pokerių turnyrų laimėtojus bei prizininkus savanoriškai vykdyti mokestines prievoles.

VMI primena, kad pokerio žaidėjams būtina deklaruoti ne tik 2012, bet ir ankstesnių mokestinių laikotarpių pajamas. Mokesčių inspekcija atsižvelgs į pokerio turnyrų, kuriuose mokesčių mokėtojas dalyvavo kaip organizuotų sporto varžybų ar azartinių lošimų dalyvis, tikslus, turinį ir pobūdį. Inspektoriai taip pat vertins lošimą organizavusios bendrovės veiklą, lošimo taisykles, kitus pokerio žaidimo organizavimo požymius.

 

vmi.lt informacija

 

aaa