Turinys
Kalendorius
Balandis 2024
Pr A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

Daniel "jungleman12" Cates

Daniel Cates yra vienas sėkmingiausių ir jauniausių talentų internetinėje pokerio erdvėje. Žaidėjui sukako 21-eri, o jis jau spėjo įsitvirtinti aukščiausių įpirkų dvikovose ir užsitarnauti pagarbą iš pokerio ryklių.

Šis žaidėjas yra fenomenalus savo sugebėjimais perskaityti varžovų veiksmus ir turi didelį pranašumą prieš daugelį pokerio profesionalų. Daniel Cates atkreipė vieno didžiausio amerikiečių laikraščio "The New York Times" dėmesį. Pristatome Jums tipišką "jungleman12" dieną.

Daniel Cates, 21-erių metų jaunuolis, sugebėjęs uždirbti milijonus, studijuoja ekonomiką ir kompiuterių mokslus. Taip pat yra tapęs populiaraus internetinio žaidimo Bubble Trouble čempionu, šiuo metu buvo susierzinęs. Solidus reguliarus varžovas ką tik pakėlė statymus iš UTG pozicijos, ir Daniel reikėjo suprasti, ar tai galėtų būti blefas.

Daniel peržiūrėjo varžovo veiksmų istoriją ir išsiaiškino, kad toks kėlimas greičiausiai bus emocinis, todėl nusprendė permušti varžovą. Kitame stale Daniel ką tik surinko flush kombinaciją ir pakėlė statymus tokia suma, kad atrodytų kaip nepavykęs blefas. Trečiame stale jis nusimetė savo kortas. Ketvirtame paprašė daugiau laiko apmąstymams. Penktame stale Daniel netyčia nuspaudė pelės klavišą ir per klaidą išsimetė geras kortas. Visi planai suveikė ir blefuojantis varžovas išsimetė kortas, o Daniel Cates apsidžiaugė ir garsiai paprašė gauti visus laimėtus žetonus į savo stalo pusę. Antrame stale varžovas atsakė į Daniel Cates kėlimą ir kitame ėjime sustūmė visus pinigus, turėdamas prasčiausią kombinaciją. Daniel ką tik laimėjo 30 tūkst. JAV dolerių, ir jo dėmėsys iškart nukrypo į trečiąjį stalą, kuriame gavo vadinamus monstrus. Daniel Cates atsisuko į žurnalistą ir atsiprašė, kad šie limitai gali būti per nuobodūs, tačiau jis turėjo sunkią savaitę.

Cates atsiprašymas buvo pertrauktas signalu, nes prie vieno stalo atsisėdo kitas žinomas pokerio profesionalas Gus Hansen ir paklausė dėl galimo žaidimo Pot Limit Omaha formate, kuriame pokerio svyravimai yra didesni nei paprastai ir sumų kėlimo galimybės yra daug platesnės. Cates atsisakė dabar žaisti, nes vėliau prisipažino, kad Gus Hansen šiuo metu laimi prieš visus, o Pot Limit Omaha formate Gus prieš porą dienų laimėjo iš Daniel virš milijono dolerių. Cates sutiko žaisti vėliau pokerį ir pasiūlė žurnalistui važiuoti pavakarieniauti.

Po 10 minučių jie jau sėdėjo naujame Lexus ISC automobilyje, vertu apie 40 tūkst. JAV dolerių ir skriejo greitkeliu. Sekančias kitas penkias minutes Daniel keikėsi, kol rado iPhone jungtį automobilyje ir ilgai rinkosi dainą kelionei. Atvažiavę į restoraną žurnalistas ir žaidėjas prisėdo prie staliuko, užsisakė maistą ir gėrimus, ir Daniel Cates pradėjo pasakoti apie savo pokerio kelią.

Daniel Lawrence Cates gimė lapkričio 14d, 1989 metais, Beltway Virginia pusėje ir užaugo netoli Bowie. Jo tėvas dirba vadovaujamoje pozicijoje technologijų kompanijoje. Mama dirba vadybininke graviravimo ir tapybos biure. Daniel apibūdina savo vaikystę kaip keistą, kadangi daugiausiai laiko praleido būdamas vienas.

Maždaug būdamas 6 metų Daniel Cates suprato, kad skiriasi nuo daugumos savo bendraamžių, nes domėjosi kitokiais dalykais. Daniel niekada netraukė mada, politika ar sportas. Jam geriau patikdavo leisti laiką vienam ir dažniausiai jis sėdėdavo namo rūsyje, kur atrado savo įgimtą talentą gerai žaisti kompiuterinius žaidimus, ypatingai "Command and Conquer".

Mama apibūdino Daniel aistrą kompiuteriniams žaidimams kaip nekontroliuojamą. Kai Daniel buvo vaikas, tėvai stengėsi apriboti leidžiamą laiką prie kompiuterinių žaidimų, tačiau tai padaryti buvo neįmanoma.

Eleanor Roosevelt vidurinėje mokykloje buvo sustiprinta matematika ir kiti tikslieji mokslai.

Cates buvo apdovanotas, tačiau kažkodėl nemotyvuotas ir būdamas mokiniu pabėgdavo iš pamokų, kad galėtų paslapčia patekti į kompiuterių klasę ir žaisti Minesweeper. Bėgant metams, Daniel daugiau laiko praleisdavo žaisdamas pokerį vietiniuose žaidimuose, kurie paparastai buvo organizuojami virtuvėse ir svetainėse pas žmones, kurių Daniel nelaikė savo draugais.

Nors statymai buvo maži šiuose pokerio žaidimuose, tačiau Daniel sugebėjo pralaimėti tūkstančius dolerių per kelis mėnesius. Pralaimėjimai atkreipė tėvų dėmesį, kurie įšaldė Daniel santaupas. Daniel nebeturėjo pinigų ir buvo dar skolingas 600 dolerių vienam žaidėjui, todėl nusprendė įsidarbinti McDonald's restorane.

Daniel toliau žaidė pokerį ir buvo įsitikinęs, kad gerai išmokęs šį žaidimą, jo rezultatai ženkliai pagerės. Cates prisipažino, kad kai pradėjo žaisti Minesweeper, jis netikėjo, kad kas nors gali surasti visas minas per 90 sekundžių. Tada jis pradėjo daugiau žaisti ir neįmanomą padarė įmanomu. Tas pats atsitiko su pokerio žaidimu. Žaisdamas žemuose limituose Daniel Cates matydavo varžovus, turinčius prie stalo kelis tūkstančius dolerių ir tikėjo, kad šie žaidėjai yra itin stiprūs. Tada Daniel stengėsi geriau suprasti žaidimą ir galiausiai viskas pasikeitė.

Per 18 mėnesių, Daniel Cates virto laiminčiu žaidėju aukščiausiuose lygiuose, nors neseniai dar pralaiminėjo 5 dolerių įpirkos namų žaidimuose. Daniel Cates pradėjo laiminėti nuo 10 iki 500 tūkst. JAV dolerių per vieną naktį.

2010 metais Daniel Cates pasiekė 5,5 milijono dolerių pelną ir buvo milijonu dolerių pranašesnis už artimiausią persekiotoją.

Kiti jauni pokerio žaidėjai, kurie laimėjo milijonus dideliuose televizijos turnyruose buvo pakankamai sėkmingi, nes laimėti turnyrą neužtenką įgūdžių, o Daniel Cates savo kelią prasiskynė per sunkų darbą ir nuolatinį tobulėjimą, pasitelkdamas tik savo įgūdžius. Pokerio žaidime yra didelė variacija ir didžiausias sugebėjimas yra išlikti nuolat laiminčiu žaidėju.

Kiekvienais metais daugybė vaikų bando laimę aukščiausiuose pokerio lygiuose, tačiau galiausiai juos nuginkluoja aukštesnio kalibro pokerio žaidėjai. Cates skiriasi nuo šių vaikų ne savo laimėjimais ar tobulėjimo greičiu. Daniel Cates atkreipė visų dėmėsį, nes daugiausiai pinigų 2010 metais uždirbo žaisdamas ne su pavieniais pokerio žaidėjais, bet su pokerio elitu. Šis žmogus sudrebino nusistovėjusią pokerio hierarchiją.

2010-aisiais Daniel Cates triuškino visus. Geriausi pasaulio pokerio žaidėjai nesėkmingai bandė parklupdyti Daniel. Tokios žvaigždės kaip Phil Ivey, Patrik Antonius, Ilari Sahamies ir Tom Dwan buvo priversti pralaimėti šimtus tūkstančių dolerių jaunajam talentui. Visi išvardinti varžovai priklauso pokerio elitui ir įeina į geriausių pasaulio pokerio žaidėjų dvidešimtuką, tačiau tai nesutrukdė Daniel Cates prasimušti į pokerio viršūnę.

Tuo metu Švedijoje atsirado kitas žinomas veikėjas – Viktor Blom (Isildur1). 2009-ųjų gruodžio mėnesį Viktor Blom sugebėjo laimėti pusė milijono dolerių iš Daniel Cates, kuriam tai buvo skaudžiausias pralaimėjimas jo karjeroje. Tą pačią dieną Viktor Blom laimėjo 700 tūkst. dolerių iš Brian Townsend, ir tada įvyko dvikova, kurios pokerio bendruomenė niekada nepamirš. Viktor Blom pradėjo žaisti su Brian Hastings ir pralaimėjo istorinius 4,2 milijono dolerių. Tai didžiausias pralaimėjimas internetiniame pokeryje per vieną dieną istorijoje.

Internetinis pokeris tapo kitoks. Jaunieji pokerio talentai pradėjo žaisti milžiniškomis sumomis, iš sąskaitos į sąskaitą pereidavo protu nesuvokiamos sumos. Pokerio žaidimas tapo agresyvesnis ir neatsargus, skirtumas tarp senųjų pokerio vilkų, pradėjusių žaisti pokerį prie stalų, ir jaunų internetinio pokerio vaikių didėjo kasdien. Kai atsirado internetinis pokeris, žaidimo taisyklės pasikeitė kardinaliai, atsirado daug naujų veiksmų, strategijos ir kitų priemonių, todėl kai kurie senieji vilkai nesuspėjo prisitaikyti prie tokių pokyčių ir pralaiminėdavo jauniesiems žaidėjams.

Kantrybė pokeryje neatsipirko. Kiekvienas 18-metis galėdavo žaisti per 12 stalų, ir po metų jis tapdavo ne mažesnis profesionalas, kuris žaisdavo metų metus prie aukščiausių įpirkų pokerio stalų. Prabėgo mažai laiko, kai jaunuoliai pradėjo daužyti kitus internetinio pokerio žaidėjus ir tada tik vienas klausimas apskriejo pasaulį: kaip šie jaunuoliai, kuriems dar draudžiama net įžengti į kazino, gali pralenkti pokerio ryklius?

"Command and Conquer" kompiuteriniame žaidime reikia vadovauti savo armijai ir kariauti. Prie šio žaidimo Daniel Cates praleido didžiąją dalį savo vaikystės. Kariuomenė šiame žaidime buvo kaip iš fantastinio filmo ir aprūpinta aukštomis technologijomis. Žaidimo sėkmė priklausė nuo trukmės, per kurią žaidėjas sugebės pasigaminti pakankamai resursų, kad galėtų sėkmingai kariauti.

Tai sudėtingas žaidimas ir jį sunku perprasti. Geriausi žaidėjai išsiugdė instinktą pajausti, kada varžovas yra silpniausias ir pulti. 15 metų Daniel Cates buvo vienas geriausių "Comand and Conquer" žaidėjų pasaulyje.

Phil Gordon, 40 metų pokerio profesionalas, kurio turnyriniai pokerio laimėjimai siekia 3 milijonus dolerių, parašė 3 geriausiai parduodamas pokerio knygas ir vedė kelias pokerio laidas, pripažino, kad kompiuteriniai žaidimai buvo geriausias treniruoklis jauniesiems pokerio žaidėjams, nes žaidimai ugdė greitį ir nenuspėjamumą. Jaunieji pokerio talentai yra beveik neįveikiami, nes jie gali žaisti iki 20 stalų vienu metu ir priimti sprendimus dideliu greičiu. Kitiems prie tokių sąlygų yra sunku prisitaikyti, todėl pralaimi įspūdingas sumas.

Dauguma kompiuterinių žaidimų, tokių kaip minėtas "Comand and Conquer" ar "Call of Duty" reikalavo iš žaidėjų greitų sprendimų, todėl kai kurie jauni pokerio žaidėjai turėjo pranašumą žaidžiant jau nuo pirmos dienos.

Faktas, kad aukščiausių įpirkų pokeryje apdovanojami agresyviausi žaidėjai. Žaidėjas, kuris negalės blefuoti didelėmis sumomis, nes susirūpinęs dėl dukters aukštosios mokyklos apmokėjimo, greitai bus sutriuškintas kitų žaidėjų, kuriems visa tai nerūpi ir pinigų nebijo.

Internetiniame pokeryje pinigai atvaizduojami kaip žaidimas ir kai kas nors pralaimi milijoną dolerių, fone graži animuota aplinka nesustiprina tokių pralaimėjimų. Daugumą jaunų pokerio žaidėjų, kurie žaidžia aukščiausių įpirkų pokerį pradeda nebesuprasti tikrosios pinigų vertės, kurias laimi ar pralaimi. Dauguma jų mato pinigus kaip taškų sistemą ir kadangi visi žaidėjai yra lenktyniaujantys tarpusavyje, jie nori pasiekti aukščiausią rezultatą.

Iš tikro, jie nesupranta ką reiškia laimėti 400 tūkst. JAV dolerių arba pralaimėti 800 tūkst. JAV dolerių, nes neturi šeimų ir gyvenimo patirties. Šis momentas jiems leidžia priimti teisingus sprendimus, nežiūrint į statomas sumas, nes sumažėja atsakomybė. Nėra labai aišku, kada Cates suprato, kad pinigai yra tikri.

Kitą dieną Cates su žurnalistu nuvažiavo į "Best Buy" parduotuvę. Cates atsibodo žaisti tik pokerį ir norėjo nusipirkti kompiuterinių žaidimų. Kol jei rinkosi geriausią žaidimą, žurnalistas paklausė Daniel, ar jis buvo susimastęs, kad gali įeiti į "Best Buy" ar automobilių parduotuvę ir visą ją nupirkti.

Daniel tik nusišypsojo, tačiau materialiniai dalykai jam taip nerūpėjo, o jis norėjo sukaupti kiek daugiau pinigų savo pokerio sąskaitoje. 2011-aisiais jis planuoja sukaupti 10 milijonų dolerių. Paklaustas koks skirtumas yra turėti 5 ir 10 milijonų dolerių, ypatingai 21-erių metų jaunuoliui, žaidėjas pripažino, kad su 10 milijonų dolerių galima daryti ką nori, pavyzdžiui nusipirkti namą ir dar turėti 5 milijonus.

Prieš susitikimą su Daniel Cates Orlande, prieš kelias dienas žaidėjas susisiekė su žurnalistu iš Australijos, kur dalyvavo prestižiniame pokerio turnyre Aussie Millions.

Šis turnyras yra ne mažiau populiaresnis pokerio įvykis nei pasaulio pokerio čempionatas WSOP. Daniel Cates paprašė nukelti pokalbį porai dienų, nes jam reikėjo kažką atlikti pas kažkokį žmogų. Paklaustas ką jis ketina daryti, Daniel prisipažino, kad iš Australijos skris į Austin, Texas, kur susitiks su žmonių bendravimo specialistu. Šis žmogus prižadėjo Daniel Cates, kad padės suprasti kūno kalbos niuansus socialinėse situacijose.

Cates skaitė keletą knygų apie žmonių psichologiją ir bendravimą, įskaitant ir "Social Intelligence", kurioje aprašomi pavojai apie skaitmeninį absorbavimą. Šių visų studijų tikslas yra pasiekti gyvenime pusiausvyrą ir harmoniją, kurie leis Daniel mėgautis jo sėkme.

Paklaustas kokia turėtų būti ideali pusiausvyra jo gyvenime, Daniel tik gūščiojo pečiais ir atsakė tiksliai nežinantis. Turėtų būti nuolatiniai fiziniai pratimai, merginos, ir tapimas tikruoju Daniel, o ne "jungleman".

Jeigu nubrėžtume ribą tarp Daniel ir Jungleman, pamatytume, kad jie labai panašūs, tačiau tai nėra tikrasis Daniel. Cates prisipažino, kad jam skaudu, kai susitinka su naujais žmonėmis, visi atpažįsta jį tik kaip jungleman, bet ne Daniel. Pasiekdamas gyvenimo pusiausvyrą, Daniel galėtų patraukti į šoną jungleman ir pasiekti daugiau sėkmės bendraujant su žmonėmis.

Ashton Griffin (theAshman103), Daniel Cates kambariokas ir reguliarus internetinio pokerio žaidėjas, taip pat nori gyvenimo pusiausvyros ir tai yra jo galutinis tikslas, kaip ir daugelio jaunųjų pokerio milijonierių. 2009-aisiais viduryje Ashton Griffin laimėjo apie 7 milijonus dolerių per 3 mėnesius, bet pralaimėjo trys ketvirtadalius jų per sekančius penkis mėnesius.

Šis svyravimo momentas buvo kertinis jo pokerio karjeroje. Ashton teigia, kad būdamas Jungleman amžiaus matė pinigus kaip taškų sistemą, tačiau dideli svyravimai jį sukrėtė. Ashton negali sėdėti prie kompiuterio po 6-8 valandas ir matyti milijoninius pralaimėjimus. Pirminis tikslas yra pasiekti sveiką gyvenimo balansą.

Norėdamas pasiekti tokį gyvenimo balansą, Griffin, kuriam šiuo metu 22-eji, sumažino savo laiką priešais kompiuterį iki dviejų valandų. Visą likusį laiką jis praleidžia Floridos universiteto treniruoklių salėje. Jis taip pat prisiekęs bėgikas. Neseniai Griffin susitarė lažintis su kitu pokerio žaidėju Haseeb Qureshi (InternetPokers), buvęs Cates ir Griffin kambariokas.

Lažybų sąlygos tokios: jeigu Griffin nubėgs 70 mylių per 24 valandas, jis laimės 300 tūkst. JAV dolerių. Jeigu jam nepavyks, Griffin turės sumokėti 900 tūkst. JAV dolerių. Jam pavyko nubėgti 70 mylių per 23 valandas. Neįmanoma nežiūrėti į Griffin ir Cates sėdinčius savo apartamentuose vienas šalia kito prie didelių monitorių ir nepagalvoti kada ateis Cates laimėjimų pabaiga.

Ar milijono dolerių pralaimėjimas Gus Hansen yra jungleman12 pabaiga?
Pralaimėti net gražiame animuotame fone yra skaudu ir gali būti pasiekti psichiniai padariniai. Nebuvo nei vieno žaidėjo pokerio istorijoje, nuo Doc Holliday iki jungleman12, kuriems pavyko nugalėti pokerio šoką ir vis tiek pabaigti žaisti pokerį su teigiamu balansu.

Lillian Cates turi paprastesnį požiūrį ir teigia, kad lošimas yra lošimas. Kai kurie pokerio profesionalai atrodo laimingai gyvenantys. Kai kurie jų neatrodo gyvenantys geriausius laikus. Ji sako nežinant, kaip viskas susiklostys Daniel, bet tikisi geriausio. Po kurio laiko vaikas užauga ir jai norisi tikėti, kad jis išmoko iš jos pakankamai, kad gyventų laimingą gyvenimą.

Vykstant vienai pokerio sesijai, kurios metu žurnalistas prisėdo prie Daniel, veiksmas prie pokerio stalų sustojo ir neliko ką labai žaisti. Rasti gerą varžovą jungleman12 kartais yra labai sunku. Užmušdamas laiką, Daniel šnekučiavosi kompiuteriu su kitu pokerio milijonieriumi Scott Palmer (Urnotindanger2). Abu jie pažįstami nuo paauglystės laikų, kai dar žaisdavo pokerį virtuvėse ir svetainėse su ne visai tikrais draugais.

Slapyvardis "jungleman" kilo iš šių dienų ir siejamas su netvarkinga Daniel išvaizda ir didelėmis rankomis. Apie valandą Daniel ir Palmer žaidė žemesniuose limituose ir laidė juokelius vienas kitam. Cates, kuris atsakinėjo į pateiktus žurnalisto klausimus, dabar jį užčiaupė ir visą dėmesį skyrė savo senajam bičiuliui. Jis juokėsi ir atsakinėjo į Palmer juokelius, kurie nebuvo apie pokerį.

Nors tūkstančiai dolerių keliavo iš vienos stalo pusės į kitą, jungleman12 ir Urnotindanger2 žaidė grynai iš malonumo – neįtikėtini blefai buvo atliekami, atsakinėjami ir vėliau diskutuojami Skype pagalba. Tuo metu žurnalistas paklausė, ar Daniel ir Scott būtų patikėję tada žaisdami pokerį virtuvėse, kad vieną dieną pasieks milijonus dolerių. Daniel tik nusišypsojo ir atsakė, kad tai nuostabu, bet jie tikrai sunkiai dirbo, kad pasiektų dabartinį lygį.

aaa