Turinys
Kalendorius
Balandis 2024
Pr A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

Tyrimas: Ar FullTiltPoker buvo didžiulė finansinė piramidė?

FullTiltPoker skandalas nesibaigia. Kiekvieną dieną pasirodo naujos informacijos apie šio kambario teisinį procesą.

Žiniasklaida kiekvieną kartą pateikia naujų detalių apie FullTiltPoker verslo metodus ir sužinome, kas iš tikro vyko šio operatoriaus vadovybėje. Amerikos teisėsauga atvirai reiškia kaltinimus platformos savininkams dėl pinigų plovimo ir nekaltų žaidėjų pinigų pasisavinimo. Viename pareiškime federaliniai kaltintojai FTP pavadino didžiule "Ponzi schema", kuri buvo nukreipta prieš savus žaidėjus. Tačiau apie viską nuo pradžių, išsiaiškinkime kas yra toji "Ponzi schema" ir kaip ji veikia.

Finansinė piramidė (arba Ponzi schema)
"Ponzi schema" yra apgaulinga investavimo operacija, kuri moka pinigus investuotojams iš savų pinigų arba kitų investuotojų pinigų, o ne iš gryno pelno, kuri uždirbo individualūs asmenys ar organizacijos. Finansinė piramidė paprastai pritraukia naujų investuotojų, nes pasiūlo žymiai didesnę piniginę grąžą nei kitos investicijos. Trumpajame laikotarpyje grąžos būna nenormaliai didelės arba nepaprastai dažnos.

Tam, kad būtų išlaikytos milžiniškos grąžos, reikia visą laiką pritraukti naujų investuotojų ir grynųjų pinigų, nes reikia, kad schema arba piramidė nuolat augtų. Ši sistema yra užprogramuota vieną dieną sugriūti, kai investuotojams reikia išmokėti daugiau pinigų nei buvo uždirbama arba pritraukiama iš naujųjų investuotojų. Dažnai, schema yra nutraukiama teisėsaugos, prieš jai sugriūnant, nes reklamuotojas pardavinėja neregistruotus vertybinius popierius. Kuo daugiau investuotojai susidomi šia schema, tuo daugiau padidėja teisėsaugos dėmesys naujoms investavimo galimybėms.

Schema pavadinta Charles Ponzi garbei, kuris išgarsėjo naudojant šiuos metodus (1920). Ch.Ponzi nėra šios schemos išradėjas, tačiau jis sugebėjo pritraukti tiek daug pinigų, kad tai tapo žinoma visai Amerikai. Ši schema pasižymi kūrėjo dingimu su visais likusiais pinigais, taip pat sumažėjusi arba užstrigusi pinigų grąža pasėja paniką tarp investuotojų ir šie pareikalaudami grąžinti visus investuotus pinigus, nesąmoningai sugriauna sistemą. Prisiminkite, kai išoriniai veiksniai, tai yra finansų krizė 2008 metais, atskleidė milžinišką Ponzi schemą – Madoffo investicijas. Tada investuotojai ėmė atsiiminėti dalį ar visus pinigus dėl prasidėjusios krizės.

Forbes.com: federaliniai kaltintojai pavadina FTP masyvia Ponzi schema
Amerikos prokuroras iš Manheteno, Preet Bharara, antradienį pareiškė, kad FTP ir jos direktorių taryba valdė kompaniją kaip milžinišką Ponzi schemą, nukreiptą prieš savus žaidėjus. Federaliniai kaltintojai iš Manheteno antradienį teigė, kad pildo teisinius dokumentus dėl civilių pinigų plovimo. FTP netinkamai naudojo internetinio pokerio žaidėjų pinigus, išsimokėdami šiuos pinigus sau, tai yra direktorių valdybai, įskaitant garsius pokerio profesionalus Howard Lederer ir Christopher "Jesus" Ferguson. Pinigų sumą sudarė 440 milijonų dolerių nuo 2007 metų balandžio mėnesio.

Bharara paskelbė, kad buvo gautas balandžio mėnesį skundas dėl civilių pinigų plovimo, kuriame teigiama, kad FTP valdybos nariai Lederer, Ferguson ir Rafael Furst kartu su FTP valdybos pirmininku Ray Bittar, apgavo pokerio žaidėjus už 300 milijonų dolerių, nes negalėjo užtikrinti žaidėjų pinigų grąžinimo.

"Full Tilt nebuvo teisėta pokerio kompanija, o globali Ponzi schema", Bharara išdėstė savo pareiškime. FTP vadovybė sugretino savo sąskaitas su savo lojalių žaidėjų pinigais ir tuo pačiu metu melavo savo žaidėjams bei visuomenei, kad įnešami pinigai bus saugūs ir prižiūrimi.

Federaliniai kaltintojai parengė pakeistą skundą pridėdami Bitar, Lederer, Ferguson ir Furst vardus prie originalaus skundo, kuriame prašoma išieškoti 3 milijardus dolerių iš Full Tilt Poker ir nesusijusių pokerio kompanijų, Pokerstars ir Absolute Poker. Pasiūlytas pakeistas skundas, kuriame teigiama, kad 2008 ir 2009 metais.

FTP išsiuntė savo žaidėjams žinutes, užtikrinančias savo žaidėjus, kad "ne kaip kurios kitos pokerio kompanijos, mes pilnai suprantame ir sutinkame, jog pinigai jūsų sąskaitoje priklauso tik jums". Tačiau naujame skunde teigiama, kad kompanija neturėjo pakankamai lėšų išmokėti savo žaidėjams ir iki kovo pabaigos Full Tilt savo banko sąskaitose teturėjo 60 milijonų dolerių, kai buvo skolinga savo žaidėjams apie 390 milijonų JAV dolerių visame pasaulyje, įskaitant 150 milijonų JAV dolerių Amerikos žaidėjams.

Federaliniai kaltintojai teigia, kad FTP vadovybė tapo turtinga, nes kompanija naudojo savo žaidėjų pinigus, išsimokėdami ir pervesdami milžiniškas pinigų sumas į savo sąskaitas Šveicarijos bankuose ir į kitas vietas. Kaltintojai detaliai pareiškė, kad Bitar išsimokėjo 41 milijoną dolerių, o Lederer gavo 42 milijonus dolerių. Ferguson buvo numatyti 87 milijonai dolerių, tačiau jis gavo mažiausiai 25 milijonus. Kitas savininkas, kaltintojų įvardintas kaip profesionalus pokerio žaidėjas, gavo mažiausiai 40 milijonų dolerių, taip milijonai dolerių buvo gaunami kaip paskolos ir dalinai grąžintos.

FTP tęsė piniginius mokėjimus iki 10 milijonų dolerių per mėnesį savininkams, net tada, kai kompanija tapo nemoki. Amerikos valdžios advokatai tiki, kad FTP pradėjo jausti pinigų stygių 2010m., nes nebegalėjo rinkti pinigų iš amerikiečių žaidėjų dėl federalinės valdžios pastangų sukliudyti tolesnius mokėjimus į pokerio industriją. Tuo pačiu, Bharara teigė, kad 2010m. rugpjūčio mėnesį FTP mokėjimų tinklas buvo nutrauktas, nes kompanija nebegalėjo priimti pinigų iš amerikiečių žaidėjų banko sąskaitų.

Tuomet, FTP tęsė žaidėjų kreditavimą ir leido jiems žaisti pokerį už 130 milijonų dolerių, kurie buvo netikri. Tai lėmė didžiulę griūtį, kai kiti žaidėjai pradėjo laiminėti netikruosius pinigus. FTP valdyba operavo pokerio platformą tikėdamiesi, kad tik labai maža dalis žaidėjų paprašys pinigų išsiėmimo vienu metu, ir kad FTP reguliariai gaus daugiau pinigų įnešimų nei reikės išmokėti. Remiantis šiais skundais, kai Amerikos valdžia pateikė kaltinimus Bitar ir uždarė visas FTP operacijas, teigdama, kad visas šis verslas yra nelegalus, FTP suprato, kad patirs didelį pinigų trūkumą, bet toliau tęsė pinigų priėmimą iš užsieniečių, nors tuo metu turėjo įsipareigojimų už 300 milijonų dolerių.

Birželį Lederer pasakė kitiems FTP kolegoms, kad kompanija teturi 6 milijonus dolerių grynais ir Bitar vidiniuose susirašinėjimuose baiminasi bankroto. FTP neseniai išleido paneigimą, kad nieko blogo nedarė ir yra Amerikos valdžios bei mokėjimų vykdytojų auka. FTP apkaltino Amerikos valdžią, kad ši yra nusistačiusi prieš internetinio pokerio industriją.

Susiję straipsniai

Komentarai

aaa