Turinys
Kalendorius
Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
29301 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

Kaip ir kokiomis kortomis žaisti

Yra trijų tipų kortos, su kuriomis turėtų žaist SnG žaidėjas esant mažiesiems privalomiesiems statymams:
Premium kortos: "monstrai" (AA ir KK) bei panašios į AK ar QQ.

Spekuliacinės kortos: tai kortos, turinčios didelį potencialą žaisti flopą. Pavyzdžiui, 44 arba vienspalviai 78, kai tikitės pamatyti flop "pigiai" prieš daug varžovų.

Vėlyvosios pozicijos vagystės kortos: solidžios kortos vėlyvoje, dalintojo pozicijoje, tokios kaip vienspalviai KJ, kurios dažnai laimės mažą banką ir turi nemažą potencialą susijungti flop, jeigu bus atliktas varžovo atsakymas.


Premium kortos
Nesvarbu, kokio mažumo yra privalomieji statymai, Jūs visada norėsite žaisti su vadinamomis monstrų kortomis: AA, KK, QQ ar AK.
Nuo QQ iki AA visada pakelkite arba permuškite statymus prieš atverčiant flop. Ypatingai tas galioja žemų įpirkų SnG turnyrams. Jūsų statymų pakėlimas yra svarbus dėl statymo vertės ir dėl varžovų skaičiaus apribojimo.

Idealiu atveju, Jūs norite laimėti pakankamai didelį banką prieš flop. Jeigu prieš flop buvo daug statymų pakėlimų, Jūs galite įraišuoti iš ankstyvos pozicijos, tada permušti agresorių, ir nusimesti kortas esant flopui, jeigu daug žaidėjų pažiūrėjo flop be pakėlimo, o Jūs nepagavote set.
Jeigu sulaukėte atsakymų iš pakėlimo ar permušimo, ir A arba K pasirodė flop, o Jūs turite QQ, arba pasirodė A, kai turite karalius, tada vertėtų nusimesti kortas prieš daug varžovų arba daug veiksmo. Tai yra visos kortos, kurias gali turėti Jūsų varžovai ir Jūs norėtumėte, kad jie parodytų silpnumą bent kartą tikrindami prieš Jums atliekant judesį.
Prieš kelis varžovus, kurie parodė silpnumą, ignoruokite aukštesnę kortą flop ir statykite maždaug pusę banke susikaupusios sumos. Jeigu prieš flop į Jūsų pakėlimą buvo daug atsakyta ir atsirado daug veiksmo flop atsivertus, o bendrųjų kortų tekstūra pavojinga, pavyzdžiui, JT9 vienspalviai, o Jūs laikote AA. Varžovai kelia, atsakinėja į pakėlimus, tuomet prireiks stiprybės nusimesti Premium kortas.

Jeigu Jūs esate agresorius, visada geriausiai stumti viską prieš flopą, turint aukštą porą. Turint tokias kortas ir būnant prieš flopo agresoriumi ir vienintelis atvejis, kai galite tikėtis sužaisti didelį banką esant mažiesiems privalomiesiems statymams. Dabar įsivaizduokite, kad Jūs ne agresorius. Jeigu varžovas Jūs privers viską sustumti prieš flop, visada atsakykite su AA arba KK. Bet priklausomai nuo veiksmo, gali reikėti nusimesti net QQ. Taip yra todėl, kad esant pirmam ir antram žaidimo lygiui iš Jūsų reikalaujama turėti aiškią žetonų persvarą, jeigu nutarėte atsakyti.

Daugiausiai šios knygos skyrių sudaro partijų pavyzdžiai. Žaidėjų pozicijos pradedant pirmuoju iš kairės nuo didžiojo privalomojo statymo bus vadinamos: UTG, UTG+1,UTG+2, MP1, MP2 ir MP3. CU, BU, SB ir BB visada bus pilnai parašyti. Vienspalvės kortos bus žymimos raide "s" (suited), skirtingų spalvų bus "o" (off-suit). Pavyzdžiui, AKs arba 9To. Žaidėjų stiliai bus apibūdinami taip:
TAG – uždaras agresyvus, LAG – atviras agresyvus, TP – uždaras pasyvus, LP – atviras pasyvus.

Partija 1-1
Privalomieji statymai: t20-t40: 10 žaidėjų.
Jūsų kortos: Jūs (t1940) turite QQ MP1 pozicijoje.
Veiksmas iki Jūsų: UTG (t1820) atidaro iki t100. Sekantys du žaidėjai nusimeta.
Klausimas: Koks Jūsų veiksmas?
Atsakymas: Pakelkite iki maždaug t350. Jūs norite laimėti banką iškarto arba bent sumažinti varžovų skaičių iki vieno ar dviejų. Atlikite solidų pakėlimą.
Veiksmas: Jūs pakėlėte iki t350, visi nusimeta kortas iki TAG stiliaus žaidėjo BB pozicijoje (t1940), kuris viską stumia. UTG atsako.
Klausimas: Atsakyti ar nusimesti?
Atsakymas: Nusimesti. Esant mažiesiems statymams ir sulaukus porą visų žetonų stūmimų dažnai reikš AA arba KK. Prieš vieną varžovą, kuris žaidžia žemose įpirkose ir yra atviras žaidėjas, tikimybė, kad toks varžovas turės žemesnę kombinaciją (JJ arba AQs) yra didelė ir atsakymas yra galimas. Tačiau po pakėlimo, permušimo, o uždarui varžovui sustūmus visus žetonus ir kitam atsakius, labai padidėja tikimybė, kad atsitrenksite į AA ar KK. Ir nors turint puikius procentus prieš flop, šioje situacijoje reikės nusimesti. Jums taip pat reikės nusimesti AK identiškoje situacijoje. Atsakykite tik su AA arba KK.


Tūzas-Karalius
Tai yra puiki kortų kombinacija esant mažiesiems privalomiesiems statymams. Tai mažiau pavojingos kortos nei aukšta pora, nes yra lengviau nusimetama atsivertus blogam flop. Tarkime, Jūs laikote AA, bendrosios kortos: 654. Tada Jums reikės priimti sunkų sprendimą, nes Jūsų kortos didesnės ir stiprios, tačiau koordinuotas flopas jau galėjo Jūs įveikti. Tačiau Jūs lengvai galėsite nusimesti AK identiškoje situacijoje.

Pripraskite atlikti standartinį statymą (3 privalomieji statymai), jeigu Jūs pirmasis atliksite veiksmą ir pridėkite po vieną privalomąjį statymą kiekvienam įraišavusiam (limper) varžovui. Tarkime, privalomieji statymai t20-t40 ir Jūs turite AK BU pozicijoje, prieš Jūs įraišavo trys žaidėjai, tada kelkite statymus iki t175. Jeigu bankas jau buvo pakeltas, tada geriau tik atsakykite ir išvenkite žaisti didžiulį banką esant mažiesiems privalomiesiems statymams.

Jeigu jau buvo statymų pakėlimas ir porą žaidėjų atsakė, tuomet bankas pasidaro pakankamai didelis, kad vertėtų jį laimėti ir tam, kad išvengti post-flop dilemos, paprasčiausiai būtų stumti visus savo turimus žetonus.

Atsivertus flopui, statykite dėl vertės, jeigu atsivertė tūzas arba karalius. Šis statymas turi būti didesnis su daugiau varžovų ir labiau koordinuotu flop, kai daug galimų pirkimų į aukštas kombinacijas. Jeigu atsivertus pirmoms trims bendrosioms kortoms, nieko nesurinkote, vis tiek atlikite tęstinį statymą (pusę ar 2/3 banko dydžio), jeigu prieš flop buvote agresorius ir visi varžovai iki Jūsų pademonstravo silpnumą tikrindami.

aaa