Turinys
Kalendorius
Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
29301 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

Pašalinkite visas emocijas, įtakojančias Jūsų sprendimus

Šio skyriaus pagrindinė tema yra apie pavojingus ir nereikalingus dalykus, kuriuos reikia pašalinti iš Jūsų mąstymo.

Praeitame skyriuje, mes išmokome, kodėl dauguma žaidėjų neatkreipia dėmesio į ego ir įvaizdį, kai reikia priimti sprendimus. Šalia to, mes diskutavome apie žaidimą baimėje, kuri priverčia priimti mažiau optimalius sprendimus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad šioje knygoje daugiausiai rašoma apie tai, kas svarbu, o ne apie nereikšmingų dalykų eliminavimą, kurie neįtakoja sprendimų priėmimo. Emocija yra kitas svarbus faktorius, kurį reikėtų eliminuoti iš sprendimų priėmimų.

Dauguma žaidėjų leidžia emocijoms paveikti jų pokerio sprendimus, tuo tarpu emocijos neturėtų turėti jokio poveikio sprendimų priėmimo procese.

Kai kuriose sporto šakose emocijos gali būti privalumas. Pavyzdžiui, futbolo treneris gali bandyti motyvuoti savo žaidėjus demonstruodamas pyktį, neapykantą arba komandinę dvasią, kurie gali išjudinti žaidėjus ir priversti juos sunkiau dirbti arba duoti impulsą.

Pokeris skiriasi nuo futbolo ar panašaus sporto. Pokeryje emocijos negali padėti žaidėjui. Emocijos nesupranta banko tikimybės arba nenuspėja varžovo turimas kortas. Juos nepadeda atsirinkti startinių kortų kombinacijų arba nesuteikia gebėjimo pasitraukti iš partijos su antra stipriausia kombinacija. Emocijos tik apsunkins Jūsų sprendimus ir nukreips dėmesį į dalykus, apie kuriuos neturėtumėte galvoti.

Neigiamos pasekmės, kurias gali sukelti emocijos, yra nesuskaičiuojami ir kiekvienas žaidėjas yra skirtingas. Nėra įmanoma išvardinti kiekvieną galimą poveikį, kurį emocija gali sukelti Jūsų žaidime. Bet kokiu atveju, pateikiame bendrinį gidą apie dažniausiai patiriamas emocijas prie pokerio stalų ir jos greičiausiai įtakoja Jūsų žaidimą.

Pyktis
Pyktis yra pavojinga emocija, kurią galite patirti prie pokerio stalo. Piktas žaidėjas gali prapliupti, o prie pokerio stalo toks žaidėjas prapliups su turimais žetonais, atlikdamas statymus ar pakėlimus, kurių nereikėtų daryti. Toks žaidėjas gali sugadinti turimą pranašumą prieš savo varžovus, jeigu kažkas neplanuota atsitiktų. Pavyzdžiui, patirtų bad beat ar ilgą laiką gautų blogas kortas.

Nusivylimas
Nusivylimas yra dažnas pokerio žaidėjo priešas, nes pokeryje dažnai patiriamas didelis kiekis nesėkmių. Nusivylę žaidėjai pradeda elgtis nusikalstamai, prarasdami sugebėjimą pergalvoti priimamus sprendimus.

Kančia
Depresyvus žaidėjas retai turės tinkamą galvoseną žaisti pokerį. Jis tikės, kad visas pasaulis yra nusistatęs prieš jį ir kiekvienas žaidimo aspektas sustiprins jo tikėjimą. Toks žaidėjas dažniausiai priims visa kas blogiausia ir praleis statymų kėlimus, nusimes stiprias kombinacijas per daug dažnai.

Baimė
Apie baimę prarasti pinigus šiame skyriuje jau buvo diskutuota. Žaidėjas taip pat gali bijoti kitų varžovų, o tai privers tokį žaidėją vengti konfrontacijų ir bus prarandama statymų bei kėlimų vertė.

Laimė
Pernelyg laimingas žaidėjas, ko gero, neturės daug problemų prie stalo, tačiau jis bus linkęs priimti sprendimus be tinkamos priežiūros ir dažnai pervertins savo galimybes.

Gailestis
Gailėtis konkretaus varžovo gali sukelti minkštą žaidimą jų atžvilgiu arba padėti jiems žaisti geriau. Abu faktoriai nieko gero nepadarys Jūsų žaidimui.

Pasididžiavimas
Dažniausiai pasireiškia prieš griūtį! Žala, kurią gali sukelti ši emocija, prašome pasižiūrėti skyriuje apie ego palikimą už durų.

Nervingumas
Kai kurie žaidėjai yra linkę į susinervinimą, ypatingai dideliuose turnyruose arba lipant aukštyn limitais. Jeigu Jūs nervuotas, galite nesusikoncentruoti ir nesąmoningai išdavinėti kūno kalbos ženklus. Pavyzdžiui, nervingi žaidėjai dažnai dreba, kai laiko stiprias kortas.

Labai gaila, bet tik nedaugelis žaidėjų gali visiškai išjungti savo emocijas. Mums tik reikia tai priimti ir prisitaikyti prie asmeninių aspektų. Bet kokiu atveju, pokerio žaidėjas turi dvi gynybines linijas prieš savo emocijas:
1. Nežaiskite, kai esate emocinėje būsenoje, kuri neigiamai paveiks Jūsų žaidimą.
2. Supraskite savo emocijas, bet neleiskite joms įtakoti priimamų sprendimų.

Svarbu nepamiršti, kad emocijos yra mūsų psichikos dabartis. Nesvarbu kada prisėsime prie stalo, mes jausime kažką, net jeigu emocijos lygis bus gana nežymus. Jeigu net prisėsime prie stalo būdami visiškai ramūs, pokeris yra žaidimas, kuris savaime sukuria emocijas, todėl greičiausiai ilgai neužsibūsime ramybės būsenoje.

Galiausiai, svarbu išmokti antrąją gynybą: priimant emocijas, bet neleidžiant joms įtakoti sprendimus. Šalia to, tai yra esminis būdas išvengti gresiančios šoko būsenos. Visada, kai priimate sprendimus prie stalo, stenkitės priimti tą sprendimą remiantis grynai kortomis ir varžovų analize.

Patarimas: surašykite visas emocijas popieriaus lape, kurias dažniausiai patiriate prie pokerio stalo ir kas dažniausiai sukelia jas. Paprasčiausiai, atpažinti šias emocijas ir žinoti kas jas sukelia yra pusiaukelė įveikiant jas. Kitą kartą, kai žaisite, pasižiūrėkite, ar galite išvengti emocinius atsakymus arba bent sumažinti jų intensyvumą.

aaa