Turinys
Kalendorius
Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
29301 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

Patirtis, sąskaitos dydis, ego ir spąstai

Patirtis
Kuo daugiau žaisite, tuo labiau priprasite prie pinigų sumų, kuriomis lošiate. Tad natūralu, kad ateityje tos sumos veiks mažiau neigiamai.

Pokerio sąskaita
Tas 1600 JAV dolerių pralaimėjimas atrodo mažesnis, kai sąskaitoje yra 20 tūkst. JAV dolerių.

Atskyrimas
Jeigu Jūsų pokerio pinigų sąskaita yra visiškai atskirta nuo sąskaitos, kuri skirta kasdieniam pragyvenimui, tada pinigai, kuriuos laimite ar pralaimite atrodys ne tokie tikri/svarbūs.


Realybėje Jums reikės pritaikyti visus šiuos trys išmatavimus. Tai reikia atlikti norint visą laiką žaisti taisyklingai ir vengiant žaisti "bijant pinigų".

Nėra paprasta pakeisti savo santykį su pinigais, ir tai užtruks tam tikrą laiko tarpą. Visada žaiskite paskaičiuodami rizikos laipsnį ir turėdami tinkamą pokerio sąskaitą. Užauginę sąskaitą galėsite keltis į aukštesnius lygius, tačiau nepamirškite rizikos-tolerancijos. Atminkite, kad niekas Jūsų neverčia keltis lygiais aukščiau, jeigu Jums tai nepatogu.

Palikite savo ego už durų
Žiūrėkite pokerio laidas per televizorių, žaiskite pokerį gyvai savo vietiniame pokerio klube arba net žaiskite pokerį internete. Stebėkite oponentus - Jūs būsite nustebintas, kiek daug pokerio žaidėjų turi milžiniškus ego. Jūs pamatysite žaidėjus, kurie liaupsins savo įgūdžius, kritikuos kitų varžovų prastą žaidimą, girsis apie savo darbus bei uždarbius ir asmeniškai kitus įžeidinės. Jeigu Jūs rimtai norite uždirbti iš pokerio, tada palikite savo ego už durų ir tik tada sėskitės žaisti pokerį. Jūsų ego gali sukelti įvairias problemas prie pokerio stalo.

Pagrindinė problema dėl ego prie pokerio stalo yra ta, kad tai gali būti svarbus faktorius priimant teisingus sprendimus. Prisiminkite, kad pagrindinis tikslas pokeryje yra priimti teisingus sprendimus prie stalo, tai toks sprendimas, kuris vidutiniškai laimės daugiausiai pinigų. Ego tam trukdys ir turės neigiamą įtaką Jūsų laimėjimams.


Jūsų ego gali įvelti į aštuonis spąstus pokeryje, šie aštuoni spąstai yra patys dažniausi:
1. Jūs atsakysite į pakėlimus, kai to daryti neturėtumėte.
Psichologine prasme, nusimesti kortas reiškia pasidavimą, o tai lygu pralaimėjimui. Žaidime, kuriame pilna ego, nusimesti kortas atrodytų labai nepatrauklu, ypatingai jeigu bankas susiformavo didelis ir jeigu Jūs galvojate, kad yra šansas, jog turite geriausią kombinaciją. Kai galvojate ar atsakyti į pakėlimą, tokie klausimai turėtų kilti Jūsų galvoje: Kokia tikimybė, kad aš pirmauju? Jeigu atsilieku, kokia tikimybė surinkti stipresnę kombinaciją? Ar aš turiu gerus banko santykius, kad atsakyti? Koks šansas, kad mano varžovas blefuoja?

Jeigu Jūs valdytų ego, kiltų visiškai priešingi klausimai, panašūs į tokius:
Ar aš atrodysiu kaip bailys, jeigu nusimesiu kortas? Ar aš atrodysiu kaip kvailys, jeigu nusimesiu kortas, o varžovas parodys blefą? Aš nenoriu, kad varžovas "užliptų man ant galvos".

Rezultate, Jūs dažniausiai tada atsakysite, kai analizė ir tikimybės signalizuos, jog turite nusimesti kortas atitinkamoje situacijoje.


2. Galite leisti asmeniškiems dalykams pakeisti Jūsų sprendimus.
Natūroje pokeris yra konfrontacinis žaidimas. Kiekvienas laimėtas doleris ateina iš kažkieno kišenės. Natūralu, kad konfliktai didėja ir perauga į pyktį kažkuriam varžovui ar keliems. Tai dažniausiai pasireiškia, kai vienas žaidėjas pralaimi didelę pinigų sumą kitam varžovui, ypatingai tada, kai tai atsitiko gavus "bad beat". Pralaimėjęs žaidėjas norės laimėtoją sugrąžinti į pradinę padėtį, parodyti kas yra bosas, arba pavaizduoti varžovą blogą prieš kitus.
Deja rezultatas bus blogas, nes pyktis Jūs privers priimti blogus sprendimus. Jūs galite pradėti žaisti blogai vien dėl noro žaisti tik su tuo varžovu, ir pabandyti susigrąžinti pinigus. Taip pat Jūs pradėsite skirti visą savo dėmesį tam konkrečiam varžovui, o į kitus žaidėjus skirsit mažiau dėmesio.

3. Per daug stengsitės išlyginti rezultatą.
Prisiminkite, kai mes minėjome anksčiau, kad bloga idėja išlyginti rezultatą, kai esate įstrigęs žaidimo sesijoje. Viena iš priežasčių, kodėl taip elgiatės yra Jūsų ego. Niekas taip nežeidžia žaidėjo ego kaip pabaigti žaidimą su mažiau pinigų, nei su kiek prisėdo. Tai gali pasirodyti, kad žaidimas tokį žaidėją nugalėjo ir jis būtų buvęs geresnis, jeigu išvis nebūtų žaidęs.

Gyvajame pokeryje tas ypatingai jaučiasi, kai žaidėjas turi palikti stalą ir susikrauti likusius žetonus, ir palikti patalpą matant likusiems varžovams. Taigi kai kurie žaidėjai to nedaro! Jie toliau žaidžia savo žaidimą ir tikisi, kad galės bent išlyginti savo balansą ir pasitraukti su minimaliu pasididžiavimu.

Deja toks žaidimas yra neteisingas, nes tokie žaidėjai stengsis daugiau ir daugiau atlikti abejotinų sprendimų, kad susigrąžintų pinigus, ir jų koncentracija sumažės, nes jie pavargs arba jiems atsibos žaisti. Kuo daugiau tokie žaidėjai pralaimės, tuo daugiau jie stengsis susigrąžinti pinigus. Tai užburtas ratas, kurio galima išvengti, jeigu jų ego leistų jiems pabaigti sesiją mažesniame minuse pasitraukus iš žaidimo tinkamu laiku.

Patarimas: nusistatykite tam tikrą dydį, kuris reikš Jūsų maksimalų galimą pralaimėjimą pokerio žaidime. Tai gali būti 25 dideli statymai limito žaidėjui arba dvi įpirkos be limito žaidėjui. Kitą kartą, kai pralaimėsite šiuos dydžius, nustokite žaisti. Tai mažas pasiekimas iš pokerio perspektyvos, tačiau Jūs labiau pripratins prie idėjos pabaigti žaidimo sesiją, kai pralaimite.


4. Galite žaisti pokerio formatus, kurių neįveikiate.
Pokeris bus pelningas ilgajame laikotarpyje tik tada, kai žaisite prieš prastesnius žaidėjus. Yra populiarus pokerio posakis, kad dešimtas geriausias pokerio žaidėjas pasaulyje ilgajame laikotarpyje pralaiminės, jeigu pradės žaisti su devintuoju geriausiuoju.

Žaidėjai, turintys didelius ego, negali pripažinti, kad yra pralenkiami. Rezultate, jie gali pradėti žaisti pokerio formas, kurių paprasčiausiai negalės įveikti. Lygiai taip pat, jeigu žaidimas staiga pasidaro blogas/nepelningas (nes silpnesni žaidėjai paliko stalą) - šis žaidėjų tipas toliau pasiliks prie stalų, nes save įtikins, kad toliau gali įveikti žaidimą, nors geresni stalai ir žaidimai yra galimi kitur.

aaa