Turinys
Kalendorius
Birželis 2024
Pr A T K P Š S
27282930311 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

Heads-Up: SAGE

Pokerio turnyrai reikalauja tiek psichologinės ištvermės ir disciplinos, tiek ir gaunamų kortų bei taikomos strategijos. Turint tai galvoje, dažniausiai prie No Limit Hold'em pokerio stalų, mažiausia klaida gali Jūs priartinti prie iškritimo ribos, nepaisant to kaip gerai žaidėte iki tokio momento.

Turėkime galvoje, kad minėtame turnyre nukovėte visus priešininkus ir likote prieš vieną varžovą dėl pirmosios vietos. Visas Jūsų sunkus darbas ir būkime sąžiningais, nusišypsojusi sėkmė, Jums atsipirko. Kovosite dėl didžiausių turnyro pinigų.

Ironiška, kad šioje turnyro stadijoje Jūs abu su varžovu būsite fiziškai ir psichologiškai išvargę, bet žaisite dėl pirmosios pozicijos. Tarp pirmos ir antros vietos piniginis skirtumas būna didžiausias ir daugelį žaidėjų šis momentas gąsdina. Kai kurie žaidėjai taip apsidžiaugia pasiekę finalinę dvikovą, kad nesąmoningai atsipalaiduoja ir praranda susikaupimą. Kiti žaidėjai būna silpni šiame formate ir pasimeta kaip žaisti taisyklingai dvikovose. Jie būna laimingi, kad gali bandyti laimę arba tartis piniginio prizo dalybas su varžovu, nes sumažina galimą variaciją.

Žaidėjas, kuris nepasimeta nukeliavęs iki dvikovos ir turintis atitinkamų žinių, pasitikėjimo paprastai laimi visą turnyrą ir iškovoja titulą.

Gera žinia yra ta, kad matematika ir pokerio teorija Jūs nuves teisingu žaidimo strategijos keliu šioje dvikovos stadijoje.

Šioje situacijoje mes Jums padėsime ir pristatysime pokerio dvikovų strategiją, pavadinimu SAGE sistema, kuri yra paprasta ir turėtume per porą minučių įsisavinti ją ir galėsite naudoti žaidžiant pokerio dvikovas.

Kodėl reikia SAGE?
Kai kurie žaidėjai pasakys, kad ir taip gerai moka žaisti dvikovose. Tie kai kurie žaidėjai klys, nes dauguma pokerio žaidėjų dvikovose žaidžia per daug uždarai ir dažniausiai numeta kortas arba viską stumia.
Ši strategija nereiškia, kad dabar laimėsite kiekvieną pokerio dvikovą, tačiau galite turėti didelį pranašumą prieš silpnesnius žaidėjus arba prieš tuos, kurie nesugebės tinkamai prisitaikyti prie didžiųjų privalomųjų statymų. SAGE Jūsų pranašumą gali padidinti nuo 5% iki 40%. 5% yra gerai, tuo tarpu 40% yra triuškinantis skirtumas.

Kada SAGE sistema taikoma?
Įsitikinkime, kad tikrai žinote kada SAGE sistema yra taikoma.
1. Jūs liekate vienas prieš vieną dideliame NL Hold‘em turnyre.
2. Privalomieji statymai yra dideli lyginant su turimais žetonų kiekiais. Supraskite tai, jeigu santykis mažiausio žetonų kiekio ir didžiojo privalomojo statymo yra didesnis nei 10:1, ši sistema nėra tinkama.
3. Mažasis privalomasis statymas, kuris yra BU pozicijoje, nusprendžia viską stumti arba nusimesti. Kai privalomieji statymai didėja lyginant su žetonų kiekiais, tai bus SB laiminti strategija. Žinoma, kai SB viską sustums arba nusimes, BB galės nusimesti arba viską sustumti, o SAGE sistema nurodys BB kaip apsiginti.

Kada SAGE sistema netaikoma?
1. Paprasta. Kai lieka daugiau nei du žaidėjai. Paklausite, kodėl SAGE nesuveiks, kai vienas iš trijų varžovų nusimes ir liksite praktiškai dvikovoje su likusiu varžovu. SAGE tokiais atvejais tikrai nesuveiks, nes ji nepaskaičiuoja kiekvieno žetono vertės ir Jūsų žetono vertė gali skirtis nuo varžovo žetono vertės dėl skirtingų turimų žetonų kiekio dydžių.
2. Kai turimi žetonų kiekiai yra per dideli, lyginant su privalomaisiais statymais. Tai yra svarbus momentas, nes paimkime WSOP finalinio stalo pavyzdį, kuriame žetonų krūvos milžiniškos ir SAGE niekada nebus galima taikyti, o tiesiog žaisti gerą pokerį.
3. Kai mažasis privalomasis statymas įraišuoja (limp) arba minimaliai pakelia (minraise). Šioje situacijoje SAGE sistema nieko negali patarti BB pozicijoje esančiam žaidėjui ir SAGE nėra taikoma.

Kas yra ta SAGE sistema?
SAGE sistema yra paremta matematikų vadinamąja ekvilibriumo strategija. Ši strategija yra neįveikiama esant tokioms sąlygoms: jeigu vienas žaidėjas nenaudos ekvilibriumo strategijos, jo tikimybės sumažės, o varžovo padidės. Studijos ir bandymai parodė, kad turint mažiau žetonų nei varžovas dvikovoje, ir naudojant SAGE, šansai laimėti prilysta monetos metimui.
Egzistuoja daug būdų kaip išmokti naudoti ekvilibriumo strategiją. Mes pradėjome rūšiuodami startines 169 kortų kombinacijas pagal jų stiprumą dvikovų žaidime. AA yra stipriausia, o 23o yra silpniausia. Tada sumodeliavome kiekvieno žaidėjo galimus laimėjimus matematiškai ir panaudojame procedūrą, pavadinimu ‘‘minimax“, kad rastume ekvilibriumo strategiją. Žemiau pateiktas grafikas reziumuoja rezultatus:

Štai kaip reikėtų interpretuoti aukščiau pateiktą lentelę:
R stulpelis reiškia santykį mažiau turinčio žetonų kiekio ir didžiojo privalomojo statymo (bb). Pavyzdys: jeigu mažiau žetonų turintis žaidėjas turi 17,000, o bb yra 3,000, tai 17,000/3,000 ir gauname apie 6.
SB Top % reiškia procentus, turimų kortų kombinacijų su kuriomis reikia stumti viską būnant SB pozicijoje. Taikomi procentai bus paskaičiavus R vertę.
SB Cutoff Hand yra prasčiausia, ribinė turima kortų kombinacija, kuri atitinka kriterijų. Žinoma, kad tai būtų jums naudinga, turite žinoti visas 169 startinių kortų kombinacijų hierarchiją, tačiau SAGE tai atliks už Jūs.
BB Top % yra procentas turimų kortų kombinacijų, kuriomis turite atsakyti iš BB, jeigu SB stums.
BB Cutoff Hand yra ribinė kortų kombinacija, kuria galite atsakyti į SB sustūmimą.
SB Edge yra kiekis, kurį SB gali tikėtis laimėti. Skaičiuojant bb kiekiais.

Taigi, jeigu turėtumėte visas startines 169 kortų kombinacijas, jums reikėtų susirasti tik savo laikomas kortas ir atitaikyti pagal lentelę. Viskas paprasta, tačiau tai gali padaryti tik kompiuteris, o gyvame turnyre tiek daug mintinai neprisiminsite. SAGE sistema palengvina šią užduotį:1. Apskaičiuokite Power Index (PI)
1.1. Stiprumo skaičius yra kiekvienos kortos reali vertė, o J=11 , Q=12, K=13, A=15 (A yra 15, nesupainiokite!).
1.2. Nustatykite turimos aukštesnės kortos stiprumo skaičių ir padvigubinkite.
1.3. Pridėkite žemesnės kortos stiprumo skaičių.
1.4. Jeigu tai pora, pridėkite dar 22.
1.5. Jeigu kortos vienodos spalvos, dar 2.
1.6. Power Index suma sudaryta.

2. Naudokite PI
2.1. Paskaičiuokite santykį (R) mažiausios žetonų krūvelės ir bb.
2.2. Pažiūrėkite PI skaičių atitinkantį R vertę.
2.3. Jeigu PI skaičius bus didesnis arba lygus R vertei, tai stumkite viską ( kai būsite BU/SB pozicijoje) arba atsakykite, jeigu esate BB pozicijoje.

3. The SAGE lentelė


SAGE pavydžiai
Pavyzdys Nr.1
Privalomieji statymai yra 500/1000. Atidavus privalomuosius statymus, SB turi 5635 žetonus, o BB lieka su 2865.
SB pozicija turi 33 kortų kombinaciją. Taigi koks jo Power Index (PI)?
PI= (2x3) + 3 + 22 = 31
BB pozicija turi J4 vienos spalvos kortų kombinaciją. Jo PI bus lygus (2x11) + 4 + 2 = 28. R vertė yra mažesnis žetonų kiekis (2865) padalinus iš 1000, ir gaunamas skaičius yra arti 3.
Žiūrint į lentelę, SB turėtų viską stumti. Jo PI vertė (31) yra didesnė nei reikalingas skaičius 22. BB turėtų atsakyti. Jo PI vertė (28) yra didesnis skaičius nei reikalingas 24.

Pavyzdys Nr.2
Žetonų kiekiai ir turimos kortos yra vienodos, bet privalomieji statymai yra 200/400. Koks tai skirtumas? SB PI vertė yra 31, bet R bus 2,865 padalinus iš 400 šiuo atveju ir rezultatas bus maždaug 7. Žiūrint į lentelę, SB turi 26 ir jam reikėtų viską stumti. BB, kurio PI yra 28, neturi reikalingo mažaisiais 30 vertės, kad galėtų atsakyti. Jam reikėtų nusimesti, jeigu SB viską stums.

Išvados
Yra vienas svarbus dalykas, kurį turėtumėte išmokti iš šio straipsnio. NL Hold‘em dvikovos nėra raketų mokslas, kai privalomieji statymai yra dideli lyginant su turimais žetonų kiekiais. Supraskite, kad vienodos spalvos kortos nieko nereikš, o jungtukai bus mažiau svarbūs.

Turbūt dabar sutiksite su mumis, kad dauguma žaidėjų nesupranta visko stūmimo svarbos ankstyvoje fazėje. Dėl šios priežasties turėsite milžinišką pranašumą prieš varžovus naudodami šią sistemą. Kodėl mes skleidžiame šią informaciją? Pirmiausiai dėl pokerio evoliucijos, jokia disciplina neaugs, jeigu nebus skatinamos diskusijos ar prieštaravimai.

Kitas dalykas – kodėl šią sistemą turi mokėti naudotis tik keli žmonės? Dauguma pokerio profesionalų žino šį metodą, o dabar žinosite ir Jūs.

aaa