Turinys
Kalendorius
Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
29301 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

Ankstyvos stadijos žaidimas

Naujoji mokykla prieš senąją mokyklą
Žetonų kaupimas dideliuose MTT turnyruose yra meno forma ir skirtingi žaidėjai turi skirtingus būdus įveikti šį kritinį žygdarbį. Senosios mokyklos atstovai žaidžia uždarai, laukdami stiprių startinių kortų (apie top 5%), tokių kaip 99 pora ar geriau, AQ vienspalvių arba AK (geriau vienspalvių), ir stengiasi maksimaliai laimėti žetonų su šiomis kortomis. Jie naudoja statymus ir kėlimus, kad apgintų turimas kortas. Agresyvus žaidimas yra tik dėl vertės.

Ankstyvose turnyrų stadijose, kiti žaidėjai gauna puikias tikimybes žaisti su vadinamomis spekuliacinėmis kortomis, tokiomis kaip mažos poros ar vienspalviai jungtukai. Jeigu atsivertus bendrosioms kortoms nieko nesurenkama, nieko baisaus, didelės poros laimi mažą banką. Tačiau, kai atsivertus bendrosioms kortoms surenkamos dvi poros ar geriau, šie žaidėjai atsiduria geroje pozicijoje, kad galėtų išmesti žaidėjus, pamilusius savo AA ar KK ir nenorinčius pasitraukti iš kovos.

Jeigu tai yra kortos, kurių kantriai laukiate (Jūs gausite AA arba KK vidutiniškai vieną kartą per 110 partijų), Jūs natūraliai norėsite ištraukti visą vertę ir tikėsitės viską sustumti su šiomis kortomis. Tai yra tikslus pavyzdys, ko plėšrūs žaidėjai šiais laikais laukia. "Susituokite" su AA ankstyvoje turnyro fazėje ir labai dažnai turėsite puikią bad-beat istoriją, kurią pasakosite savo draugams.

Kita vertus, tai visai ne bad-beat, ypač pradžioje lėtai sužaidus su AA, kaip dauguma žaidėjų daro. Šie žaidėjai tiesiog prašosi būti išmetami ir daugelis varžovų tai su malonumo padarys. Žaidėjų skaičius, kurie eliminuojami turnyro pradžioje, yra stebėtinai aukštas šiais laikais. Visi jie lėtai žaidė su aukštomis poromis. Nebent Jūs turite nepriekaištingus įgūdžius perskaityti varžovų kortas ir turite puikią nuojautą, kada Jūsų kortos yra įveiktos partijos metu. Ko gero, didelė klaida yra lėtai sužaisti su AA, ypatingai turnyro pradžioje, kai žaidėjai turi dideles žetonų krūvas.

Kartais drastiškai dideli statymai su AA turnyro pradžioje gali atsipirkti. Prieš kelis metus 25 tūkst. JAV dolerių įpirkos WPT čempionate Bellagio, kuriame kiekvienas žaidėjas pradėjo turnyrą su startiniais 50,000 žetonų, Jim McManus sustūmė visus žetonus su AA prieš atsiverčiant bendrosioms kortoms. Jam atsakė žaidėjas, kuris laikė QQ ir nuoširdžiai tikėjosi, kad jam jų užteks atsilaikyti, nes niekas negalėjo pagalvoti, kad kas nors sustumtų visus žetonus su AA turnyro pradžioje, kai privalomieji statymai tokie žemi. Paklaustas apie šią partiją, profesionalus žaidėjas Chip Jett atsakė: "Nieko blogo dėl to nematau. Tūzai nėra mano plano dalis kaip sukaupti žetonus." Chip šiuos žodžius pasakė visiškai rimtai, nes šių dienų naujosios mokyklos žaidėjai yra nepriklausomi nuo didelių porų ir žetonus kaupia kitais būdais.

Naujosios mokyklos žaidėjai žaidžia su įvairiomis kortomis turnyro pradžioje, kad galėtų sukaupti žetonus. Optimaliai, jie tai daro su vadinamais small-ball judesiais - maži statymai, kėlimai ir permušimai, kurie priverčia varžovus išsibalansuoti ir spėlioti. Kai žaidėjas gali žaisti su bet kokiomis dvejomis kortomis, beveik visada jis turės didelę šansą surinkti aukštą kombinaciją ir įveikti varžovus. Naujosios mokyklos atstovai, tokie kaip Daniel Negreanu, James Van Alstyne, Alan Goehring, Patrik Antonius ir Gus Hansen dažnai parodo neįtikėtinas kortas varžovams, su kuriomis laimi didelius bankus. Pateikiame tikrą pavyzdį iš 2007 metais vykusio turnyro (Bellagio):

Privalomieji statymai 50/100 (antras lygis), turnyro įpirka siekė 3120 dolerių, beribis Hold'em su startiniais 6000 žetonų. Alan Goehring buvo tarp pirmaujančių žaidėjų su 26000 žetonų. Alan Cunningham, kitas puikus profesionalas, buvo antroje vietoje pagal žetonų kiekį prie stalo su 13000, daugiau nei dvigubai startinių žetonų. Goehring žaidė daug partijų ir žiūrėjo daug bendrųjų kortų, net ir esant statymų pakėlimui prieš jo veiksmą.

Šioje partijoje, Goehring įraišavo UTG pozicijoje su 64o. Cunningham, sėdėjo trimis vietomis iš kairės toliau nuo Goehring ir laikė AKs. Alan pakėlė statymus iki 400. Veiksmas sugrįžo iki Goehring ir šis atsakė, neturėdamas pozicijos. Bendrosios kortos atsivertė 532. Goehring surinko stipriausią galimą kombinaciją, o Cunningham gavo geriausią pirkimą į spalvą su dvejomis aukštesnėmis kortomis ir "pirkimą į pilvą".

Goehring tikrina, Cunningham stato maždaug 700, Goehring permuša iki 1600 ir Alan atsako. Turn 4 ir Goehring stato dar apie 1600, norėdamas, kad Cunningham dar pakeltų. Cunningham nesikandžioja su surinkta eilute ir galimu pirkimu į spalvą, ir tik atsako. River J ir Goehring dabar stato apie 6000, o Cunningham, po apmąstymų, atsako. Ši partija Cunningham kainavo 9600 ir liko tik 3400. Tuo tarpu, Goehring katapultavosi iki 35000 žetonų, daugiau nei šešis kartus lyginant su pradiniu žetonų kiekiu, ir tai tik antro lygio metu!

Didelis sužaidžiamų partijų skaičius, kai visi žaidėjai turi dideles žetonų krūvas, yra naujosios mokyklos žaidimo stilius. Tokį žaidimą labai sudėtinga perskaityti ir jis beveik nenuspėjamas. Ne tik sunku prognozuoti kokias kortas varžovas laiko (jis gali turėti bet ką), tačiau šie žaidėjai gali pajausti silpnumą ir pavogti bankus. Sukurdami varžovų mintyse neužtikrintumą, šie žaidėjai randa būdų kaip išprovokuoti norimą atsakymą arba eliminuoti varžovus iš partijos su geresnėmis kortomis. Mano nuomone, geriausi šių dienų žaidėjai žaidžia panašiu stiliumi, naudodami plačiai agresyvią strategiją, dar vadinama LAG.

Mano požiūriu, didelė dalis tokio žaidimo stiliaus nuopelno, išvystant šį plačiai agresyvų stilių, priklauso Gus Hansen. Gus galvoja tik apie vertę, o tai jis perėmė iš savo mėgstamo žaidimo – Backgammon. Gus suprato, kad egzistuoja didžiulis vertės skirtumas tarp pre-flop ir post-flop žaidimo. Nors AK dominuoja T3 67/33 skirtumu prieš atsiverčiant bendrosioms kortoms, post-flop rodikliai pasikeis iki 30/70, jeigu tarp bendrųjų kortų atsivers T arba 3 ir nebus A ar K (bei pirkimų).

Jeigu atsivers AT3, AK bus pranašesnis tik 1/3 atveju, tačiau varžovas turės pakankamai stiprią kombinaciją, kad žaistų su visais žetonais. Kadangi pre-flop statymų pakėlimai yra sąlyginai žemi lyginant su žetonų kiekiais, Gus suprato, kad galima žaisti daug partijų, ypač pozicijoje. Jeigu surinktų netikėtą kombinaciją, jis galėtų sutriuškinti varžovą.

Puikus tokio žaidimo pavyzdys yra pirmojo sezono WPT, Five Diamond turnyre Bellagio 2002-aisiais.

Geriausi žaidėjai negalėjo suprasti kaip Gus laimėjo turnyrą sužaisdamas 70 procentų visų partijų. Kiti skandinavai pasekė Gus Hansen pėdomis ir ištobulino šį stilių, pakeldami į naujas aukštumas. Geriausias šio momento pavyzdys būtų suomis Patrik Antonius. Patrik žaidžia dar daugiau partijų nei Gus, turi nepaprastą susikaupimą, yra bebaimis ir nenuspėjamas. Patrik kelia statymus daug kartų ir perleidžia didžiulį spaudimą savo varžovams.

Tarkime, turite AK didelio turnyro ankstyvoje fazėje ir keliate statymus iki 200 iš ankstyvos pozicijos, privalomieji statymai 25/50. Antonius atsako iš BU. Bendrosios kortos labai geros: A34. Jūs statote 400 į 475 banką ir Jums atsakoma. Turn 2. Jūs statote 1000 ir Patrik, kiek pagalvojęs, permuša dar 1500. Jums pasidaro aišku, kad atsakymo atveju, riverio metu reikės priimti sudėtingesnį sprendimą su visais turimais žetonais.

Ką Patrik gali turėti šioje situacijoje? Porą 33 ar 44? A3? 45s? A6s? Visos šios kombinacijos yra galimos. Prieš tokius žaidėjus, Jūs negalite saugiai eliminuoti startines kortas. Toks varžovas žais labai agresyviai su antra geriausia kombinacija, bet su tikimybe dar pasigerinti, o gal jau turi geriausią kombinaciją. Taigi, kai Patrik pakelia statymus Turn metu, Jūs galite būti dideliame pavojuje.

Tas nekaltai atrodantis dvejetas galėjo padėti varžovui surinkti eilę. Prieš daugelį standartinių žaidėjų, dvejetas neturėtų didelės reikšmės, bet Antonius žaidžia tokiu stiliumi, kai negalima atmesti jokios kombinacijos. Jūs taip pat žinote, ir jis žino, kad jūs žinote, jog galės po River pilnai paspausti gaiduką. Tiek su gera kombinacija, tiek su blefu. Šis neužtikrintumas, kombinuojamas su baime, yra varžovo žaidimo stiprybė. Toks žaidimo stilius vadinamas plačiai agresyviu.

Staiga, Jūsų turnyrinė gyvybė prie ribos. Ar rizikuosite su savo aukščiausia pora ir geriausia antra korta, kai profesionalus žaidėjas atlikdamas statymą nori pasakyti, kad Jus įveikė? Esu matęs žaidėjus, kurie viską sustumia tokiose situacijose su aukščiausia pora ar dar aukštesne pora, jiems dažniausiai atsakoma su setu ar eile.

Žaisti prieš geriausius naujosios mokyklos žaidėjus, kurie turi poziciją ankstyvoje turnyro fazėje, yra tas pats, kas vaikščioti minų laukais. Jūs žengiate vieną žingsnį ir viskas gerai. Žengiate sekantį – jokių problemų. Dar vieną ir boom! Jūs jau pakeliui į oro uostą. 

Jeigu sėdite prie stalo ir matote tokį žaidimą, išmokite svarbią pamoką – saugokitės tokio žaidėjo, nebent turite monstrą. Bet monstrai pasitaiko retai, o tokie žaidėjai kaip Patrik ir jo kolegos, dažnai įvels Jus į panašias situacijas, ir sudėtinga jų išvengti. Štai kodėl "Kill Phil" knygoje naujiems žaidėjams patarėme žaisti agresyviai su aukštomis poromis, stumti viską arba nusimesti prieš Flop.

Elky apie laisvai agresyvų stilių: "Tai tikrai pats efektyviausias žaidimo stilius šiomis dienomis. Bet kokiu atveju, tikiu, kad gebėjimas prisitaikyti prie žaidimo, įvertinant stalo dinamiką, savo įvaizdį ir privalomųjų statymų dydžius bei žetonų kiekius, yra svarbiausia, norint laimėti turnyrus".


Žaiskite daug partijų su spekuliacinėmis kortomis ankstyvoje turnyro fazėje
Jeigu turite sugebėjimą skaityti kortas ir žaidėjus, kaip dauguma naujosios mokyklos profesionalų, Jūs galite naudoti tokią pačią taktiką. Kai turite didelį žetonų kiekį ir kortas, tokias kaip 64s ar T7s, galite minimaliai pakelti statymus. Taip pat, galite tik įraišuoti po kitų žaidėjų identiškų veiksmų su tokiomis kortomis kaip jungtukais arba net Q5s, jeigu esate ant arba arti BU pozicijos.

Jeigu atsivertus bendrosioms kortoms surinkote daug (dvi poros, setas, eilė ar spalva), galite laimėti didelį banką ir galbūt net pasidvigubinti turimą žetonų kiekį. Niekas neįtars, kad 753 įvairiaspalvis Flop jums padėjo. Nepaisant visko, Jūs nesate Alan Goehring, todėl maža tikimybė, kad kiti žaidėjai Jūs įtartų surinkus eilutę. Jeigu tokioje situacijoje varžovai turės didelę porą ar pirkimą į spalvą, galite išmesti juos.

Elky komentaras apie tokią strategiją: "Ši strategija, susijusi su laisvai agresyviu stiliumi, gali būti labai pelninga, retkarčiais ją naudojant galima laimėti didelius bankus su mažomis investicijomis. Tačiau naudojant šį stilių reikia būti atsargiam. Žaidžiant su spekuliacinėmis kortomis reikės nemažai gebėjimų skaityti kortas ir mokėti žaisti Flop. Tai gali nekiekvienas. 

Mažiau patyrusiems žaidėjams, patarčiau pradėti žaisti su siauresniu diapazonu, ir palaipsniui žaisti daugiau ir daugiau su spekuliacinėmis kortomis, kol įgausite įgūdžių. 

Patyrusiems žaidėjams, aš patarčiau įsitraukti į daug partijų ankstyvoje turnyro fazėje. Tikiu, kad ankstyvose turnyro stadijose, kai žetonų kiekiai yra dideli, geresniems žaidėjams yra geras laikas didintis žetonų kiekius dėl turimo pranašumo. Daug pirmų trijų kortų atvertimų galima pamatyti pigiai, o mažiau patyrę žaidėjai šioje stadijoje gali padaryti brangiai kainuojančias klaidas. Taip pat, labiau patyrę žaidėjai gali net manipuliuoti arba apžaisti mažiau patyrusius varžovus".


Žaisti uždarai turnyro pradžioje tam, kad susikurti įvaizdį
Jeigu jaučiatės nepatogiai, žaidžiant su šia strategija, kai reikia pamatyti didelį skaičių Flop, nes bijote būti apžaidžiami post-flop metu, yra efektyvi alternatyvi strategija: žaiskite tik kelias partijas ankstyvoje turnyro fazėje, kad susikurtumėte klaidingą įvaizdį, tam, kad galėtumėte efektyviai vogti vėlesnėse stadijose. Naudojant šią strategiją, Jūsų žaidžiamų kortų diapazonas turėtų būti panašus į: 55+, AQs+, ir AK.

Mažas poras galima žaisti su minimaliu pakėlimu prieš Flop, tačiau pasitrauksite iš tolesnio žaidimo, nebent gausite set. Su 99-JJ, jeigu buvo statymų pakėlimas prieš Jus, tik atsakykite ir bandykite surinkti set arba turėti aukščiausią porą. Su didelėmis poromis QQ-AA žaiskite agresyviai prieš Flop, keldami statymus ar permušdami.

Jūsų tikslas šiame žaidimo plane yra įtikinti varžovus, kad žaidžiate labai solidžiai, kai įsitraukiate į veiksmą. Jūs net norėsite parodyti jiems AA ar KK, kad sutvirtintumėte savo uždarą įvaizdį. Dabar galite atsirinkti savo momentus ir atlikti agresyvius ėjimus su didele sėkmės tikimybe.

Pavyzdžiui, permušti varžovą, kuris pakėlė statymus iš vėlyvosios pozicijos, labai dažnai bus sėkmingas judesys. Valandų valandas varžovai Jūs matė kaip uždarą žaidėją, todėl maža tikimybė, kad jie pagalvotų apie vagystę, nebent partijos pabaigoje kelis kartus pamatytų marginalias kortas. Jeigu taip atsitiktų (ir Jūs vis dar gyvas), grįžkite į savo kiautą kuriam laikui prieš analogiškų veiksmų pakartojimą.

Elky apie įvaizdį prie stalo: "Susikurti stalo įvaizdį yra vienas esminių dalykų. Tam, kad susikurtumėte įvaizdį, svarbu žinoti stalo greitį ir seką, kaip žaidimas vyksta. Pavyzdžiui, pačioje WSOP turnyrų pradžioje, kai žaidėjų skaičius milžiniškas, yra įprasta keisti stalus kelis kartus ankstyvuose lygiuose. Tokiu atveju, žaidėjo įvaizdis prie stalo nėra reikšmingas. Jeigu persodinimų informacijos nėra, paklauskite turnyro direktoriaus. Jeigu sužinosite, kad kurį laiką praleisite prie vieno stalo, tada įvaizdžio kūrimas tampa aukščiausiu prioritetu. 

Vėliau, kai turnyrų stalai ir veiksmas susistato į savo vietas, Jūsų įvaizdis tampa svarbiausiu faktoriumi. Bet kokiu atveju, viena koncepcija yra lemianti: Niekada nenukrypkite nuo savo asmeninio stiliaus, tam, kad susikurtumėte įvaizdį prie stalo. Mano nuomone, svarbiausia sužaisti kiekvieną partiją optimaliai ir tikiu, kad atsiradus įvaizdžio klausimui, svarbiau yra pastebėti tai, nei susikurti jį."


Privalomųjų statymų vagystės ankstyvose turnyro fazėse
Svarbu išskirti žaidimą su spekuliacinėmis kortomis turnyro pradžioje ir bandymus pavogti privalomuosius statymus su šiukšlėmis.

Kai privalomieji statymai maži, nėra daug prasmės juos vogti. Tarkime, žaidžiate WSOP pagrindiniame turnyre su 30,000 startinių žetonų, o privalomieji statymai 50/100. Jūs galėjote kur nors perskaityti, kad iš BU pozicijos reikėtų su bet kokiomis kortomis pakelti statymus ir pavogti privalomuosius statymus. Pridedant tuos 150 prie Jūsų žetonų, tai sudarytų tik 0,5 procento prieaugį, todėl dauguma žaidėjų turėtų išvengti įsitraukti į tokį veiksmą su prastomis kortomis ir minimalia galima grąža. Skirtingų spalvų kortos be aukštos kortos arba su potencialu į eilutę kortos turėtų būti išmetamos.

Atkreipkite dėmesį į žodžių junginį - dauguma žaidėjų. Kai kurie geriausi žaidėjai yra išimtis, tačiau jų tikslas yra didesnis nei 150 iš privalomųjų statymų. Jeigu privalomieji statymai pasiduoda, puiku – šie žaidėjai uždirba nedidelį pelną. Tačiau jeigu jie pakelia iki 300 ir jiems atsakoma, žaidimas prasideda.

Šie žaidėjai turi daug patirties ir puikiai skaito kortas, jie bandys apžaisti varžovą post-flop metu ir tolesniuose etapuose. Jeigu varžovas tikrina, šie žaidėjai praktiškai visada atliks tęstinį statymą ir laimės banką, nes varžovas nieko nesurinks su pirmomis trimis bendrosiomis kortomis 2/3 kartų.

Jeigu bus priešinamasi, jie panaudos mažus statymus, kėlimus ar tikrinti-kelti strategiją, kad galėtų sumažinti kortų diapazoną. Kai šie žaidėjai nujaučia, ką varžovas gali turėti, jie išanalizuos situaciją, paremtą savo patirtimi identiškose situacijose.

Jeigu jie įveikė varžovą, bandys išpešti maksimalų pelną. Jeigu pajaus, kad yra įveikti, tuomet tokie žaidėjai dažnai pasitrauks iš kovos partijos pradžioje. Profesionalas gali pasiduoti dėl mažo banko, tačiau jis turi didesnę tikimybę laimėti daugiau bankų nei pralaimėti. 

Turnyro ekspertas nenuspėjamas (gali turėti bet kokias dvi kortas), gali puikiai skaityti varžovus, turi statymų kėlimų galią, yra bebaimis ir turi poziciją. Vidutiniams žaidėjams labai sunku priešintis prieš tokią kombinaciją. Būtent šios savybės išskiria gerus žaidėjus nuo pačių geriausių.

Patyręs žaidėjas žino, kad žaidimas prieš Flop, kai visi turi didelius žetonų kiekius, nėra naudingas. Šie žaidėjai pasiduoda dėl pre-flop vertės, kad galėtų daugiau naudos gauti vėlesnėse partijos dalyse. Vidutiniai žaidėjai to nemoka. Taigi, statymų pakėlimas iš BU pozicijos su 64o turi neigiamą vertę, bet jeigu Jūs Alan Goehring ar Patrik Antonius, apsimoka pasiduoti dėl negatyvios pre-flop vertės, kad gautumėte pozityvią post-flop vertę.

Pokeris yra nulinės sumos žaidimas. Jeigu vienas žaidėjas turi pozityvią vertę (+EV), tada kitas žaidėjas turi turėti identišką neigiamą vertę (-EV). Jeigu esate geriausias ar antras geriausias žaidėjas prie stalo, žaidimas su 64o turėtų reprezentuoti vertę, tačiau tai neigiamas žaidimas, kad būtų galima įsitraukti į veiksmą. Išmeskite jas ir judėkite toliau.

Kai patarėme žaisti su spekuliacinėmis kortomis ankstyvoje turnyro fazėje, turėjome omenyje mažas poras, vienspalvius jungtukus, vienspalvius tūzus. Skirtingų spalvų jungtukai gali būti įraišuojami iš BU pozicijos ar SB dėl mažo Jūsų turimo žetonų kiekio procento. Taip pat venkite vogti privalomuosius statymus su šiukšlėmis. 


Privalomųjų statymų vagystės vėlesnėse turnyro fazėse
Po pirmųjų 5 ar 6 lygių, privalomųjų statymų vagystės tampa pelningos. Šie veiksmai tampa net esminiais.

Tai tiesa, ypatingai kai pradeda atsirasti ante. Faktoriai, kurie įtakoja Jūsų vagystės dažnumą yra:
Jūsų žetonų kiekio santykis su didžiojo privalomojo statymo žetonų kiekiu.
Kuo didesnis tokio varžovo žetonų kiekis, tuo sunkiau iš jo bus galima pavogti.


• Žaidėjo tipas didžiajame privalomajame statyme. Pasyvūs žaidėjai, kurie nepermuš Jūsų statymo be geriausių 10 procentų kortų yra geriausi. Agresyvūs žaidėjai, kurie retkarčiais atlieka permušimus yra stiprūs varžovai, iš kurių bus sunku efektyviai pavogti.

Jūsų kortų vertė.
Savaime suprantama, kuo geresnes kortas turite, tuo dažniau norėsite pakelti statymus. Prieš geresnius žaidėjus, kurie retkarčiais permušinėja, Jums reikės susiaurinti savo kortų diapazoną, su kuriomis paprastai atliekate vagystes. Tačiau net ir prieš agresyvų žaidėją, Jums gali reikėti viską sustumti su 87s, 76s, ir panašiai.

Tiesa, Jums pasidarys bloga, jeigu varžovas atsakys ir parodys AA, bet kartais reikės prisiimti riziką, kad galėtumėte kontroliuoti stalą. Jūsų žaidimas bus sėkmingas, nebent varžovas atsibustų su monstru.

• Jūsų įvaizdis prie stalo. Jeigu pavogėte privalomuosius statymus kelis kartus iš eilės, Jūs galite atlikti kitą vagystę tik su kortomis, kurios atsilaikytų prieš permušimą. Saldu, atsibusta su didele pora ar AK, kai neseniai kelis kartus vogėte. Dauguma agresyvių žaidėjų pasipriešins jums, kai trečią kartą vogsite.

• Jeigu žaidėjas didžiajame privalomajame statyme ką tik laimėjo didelį banką, jis yra puikus kandidatas, iš kurio galima pavogti. Žaidėjai, kurie ką tik laimėjo banką ir jaučiasi patogiai su turimu žetonų kiekiu, yra puikūs taikiniai. Jie retai iš karto įsitrauks į veiksmą be Premium kortų. Jeigu toks žaidėjas yra profesionalas, ignoruokite šį patarimą. Kai kurie profesionalai mėgsta žaisti eigoje ir dažniausiai sužais sekančią partiją po laimėto didelio banko. Jeigu kada žaisite prieš Doyle Brunson, taip tikrai ir nutiktų.

Kai kada ankstyvoje turnyro fazėje atsiras galimybė atlikti didįjį judesį, kad galėtumėte pasididinti turimą žetonų kiekį. Toks būdas privers Jus galvoti kitaip. Jums reikės žinoti tikimybes tam tikrų žaidybinių situacijų, turėti drąsos dėl savo įsitikinimų ir toleruoti riziką, nes neturint šių bruožų, Jūsų šansai gerai pasirodyti turnyruose yra minimalūs.


2006 metais Aussie Millions pagrindiniame turnyre susidūriau su netikėta situacija. Buvau pasodintas prie stipraus stalo. Jason Gray, Australijos profesionalas, buvo pasodintas man po kairę, o sekantis buvo Mark Vos ir keli stiprūs internetinio pokerio žaidėjai. Visi žaidėjai pradėjo su startiniais 20,000 žetonais. Pirmoje žaidimo valandoje nieko didelio neatsitiko, kol neįvyko ši partija. 

Privalomieji statymai 50/100, aš buvau UTG pozicijoje su 76s ir atidariau iki 225. Ankstyvoje pozicijoje man patikdavo atlikti mažus pakėlimus tiek su didelėmis kortomis, tiek su spekuliacinėmis. Jason Gray ir Mark Vos abu atsakė, kaip ir kiti du internetinio pokerio žaidėjai. Dabar banką sudarė 1175. 

Gavau pirkimą į spalvą ir eilę. Aš tikrinau, o Jason stato 1000. Stebėtinai, Vos ir kiti du žaidėjai taip pat atsakė. Veiksmas sugrįžo iki manęs ir aš minutę padariau pauzę. 9 kortos man leistų surinkti spalvą, plius dar 6 kortos, kurios užpildytų eilutę. 15 tinkančių kortų, todėl niekaip negalėjau svarstyti apie nusimetimo galimybę.

Mano pirmas instinktas buvo atsakyti, bet tada aš supratau, kad kitas žaidėjas turi puikius šansus į stipriausią spalvą. Po visko, keturi žaidėjai atsakė į banko dydžio statymą. Jeigu buvo pirkimas į geriausią spalvą, tuomet mano galimybės dramatiškai sumažėja iki 6 tnkančių kortų, kurios užbaigtų eilę.

Žinojau, kad mano turimos kortos turi mažiausiai lygią vertę prieš bet kokias kortas, išskyrus set ar geresnį pirkimą į spalvą. Pagalvojau, kad mažai tikėtina, jog kuris nors varžovas surinko set, nebent Jason, nes bendrosios kortos pasiūlė daug įvairių pirkimų ir būtų kvaila šioje žaidimo stadijoje neginti savo set, keliant statymus dar kartą. Atsiminkite, kiekvienas šioje partijoje dalyvaujantis žaidėjas buvo stiprus. Ką Jūs darytumėte su mano kortomis šioje situacijoje?

Tai antrojo plano informacija. Aš sudariau veiksmo planą – viską sustūmiau. Visus 20,000! Kodėl priėmiau tokį sprendimą? Pirmiausia, žinojau apytikslius šansus, kai viskas sustumiama vienas prieš vieną žaidybinėje situacijoje atsivertus bendrosioms kortoms. Tai būtų: 

Apie 56 procentus prieš aukštesnę porą
Lygūs šansai prieš bet kokias dvi poras
Apie 37 procentus prieš A ir mažąją antrąją kortą (A2s, A3s, ir pan.).
Apie 35 procentus prieš A ir didelę antrąją kortą (AKs, AJs, ir pan.).

Paradoksalu, kad kortų, kurių bijočiau žaidžiant vienas prieš vieną yra geriausias pirkimas į spalvą. Šioje situacijoje man reikėjo išmušti tokią kombinaciją, kuri buvo labai tikėtina. Lengviausiai eliminuoti tokį pirkimą atrodė visų žetonų sustūmimas.

Patyrę žaidėjai suprastų, kad aš žinau, jog jie turėtų 35 procentus prieš dvi poras ir 2-1 prieš set, ir būtų labai sunku atsakyti. Kai eliminuoju geresnius pirkimus į spalvą ir tikiuosi nebuvo pagautas set, gaunu puikius šansus.

Banke jau buvo daugiau nei 5000. Bet kuris varžovas, kuris norėtų atsakyti, turėtų pridėti dar 19000, taigi jie rizikuotų 20,000 žetonais, kad laimėtų 24000. Žinoma, Jason, ar mažiau tikėtina bet kuris kitas žaidėjas, gali turėti netikėtą set, ir mano šansai sumažėtų, tačiau tai yra rizika, kurią nutariau prisiimti. Dauguma žaidėjų neišsimestų set, bet tokioje situacijoje kai kurie žaidėjai gali išsimesti žemiausią setą. Tai turnyro pradžia, o žaidėjas įnešė į banką tik 5 procentus visų turimų žetonų.

Pagalvojus apie mano nusimetimo tikimybę, aš įsitikinęs, kad visų žetonų stūmimas yra geriausias žaidimas. Supratau, kad jeigu nei vienas žaidėjas neturi set, egzistuoja didelis šansas, jog visi nusimes kortas. Jeigu man nepasisekė ir atsitrenkiau į set, dar turiu daugybę tinkančių kortų.


Dabar pastatykite save į kiekvieno varžovo padėtį ir pabandykite nuspręsti ką darytumėte. Jason laikė AA be pirkimo į spalvą. Kai jis pamatė visų žetonų sustūmimą ir dar 3 žaidėjai laukė savo eilės, Jason greitai ir teisingai nusimetė kortas. Jis suvokė, kad žaidžia prieš set arba didelį pirkimą į spalvą ir turėjo prastus šansus. Taip pat reikėjo neatmesti tikimybės, kad kažkuris iš sekančių 3 žaidėjų galėjo irgi įveikti AA. Jo sprendimas nusimesti buvo lengvas.

Mark Vos sprendimas buvo dar lengvesnis. Laikydamas TT, jis greitai nusimetė.

Sekantis žaidėjas susidūrė su dilema. Jis turėjo 54, dvi mažas poras. Jis mąstė apie 6 minutes ir galiausiai nutarė nusimesti kortas. Jis greičiausiai suprato, kad nebus favoritas prieš mano diapazoną, ir virtualiai jis būtų negyvas, jeigu turėčiau QQ. Su 1225 investicija ir likusiais 19000, jis paleido savo poras, nenorėdamas susidurti su ankstyvu iškritimu. Jeigu būčiau iš tikro turėjęs QQ, būčiau sužaidęs lygiai tokiu pačiu būdu. Žaisti vienodai su didelėmis kortomis ir blefais yra šios knygos esmė. Nenuspėjamumas yra visų geriausių turnyrinių žaidėjų savybė. Žaidžiant lygiai taip pat, Jūsų didelės kortos apsaugos blefus.

Paskutinis žaidėjas turėjo geriausią pirkimą į spalvą. Iš jo perspektyvos, jam atrodė, kad susidūrė su pilna kombinacija (jis žino, kad jis turi aukščiausią pirkimą į spalvą). Didelė tikimybė, kad atsitrenktų į setą ir gautų 2-1 šansą. Lengvas nusimetimas. 

Iš mano perspektyvos, buvo galimos kelios teigiamos baigtys šioje partijoje. Aš ne tik pasididinau žetonų kiekį 25 procentais, tačiau taip pat įgavau tam tikrą psichologinį pranašumą, daugiausiai vadinama nusimetimo tikimybe arba baimės tikimybe. Suvokimas, jog buvo grasinta visiems šių žaidėjų žetonams ankstyvoje turnyro fazėje, gali priversti juos du kartus pagalvoti prieš dalyvaujant kitoje partijoje su manimi. Nusimetimo tikimybės ir baimės tikimybės kombinacija yra galingas dalykas beribio Hold'em turnyre. 

Elky komentaras apie šansus: "Banko šansų žinojimas yra labiau svarbesnis ribotame nei beribiame žaidime. Žinoma, Jums vis tiek reikės solidaus matematikos suvokimo, kiek turite šansų laimėti banką, ypatingai kai reikia nuspręsti dėl atsakymo. Beribiui žaidimui siūlyčiau geriau išvystyti numanomų šansų žinias, net neturint pilnos informacijos. Tai abstraktesnė koncepcija ir mažiau matematinė."

Susiję straipsniai

Komentarai

aaa