Turinys
Kalendorius
Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
29301 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

Didelių nusimetimų atlikimas

Žetonų kaupimo išvada yra nepralaimėti situacijose, kai esate įveiktas, nors ir turite stiprias kortas. Būna net atvejų, kai reikia nusimesti porą karalių prieš flop.

Davis Chiu klasikinis nusimetimas super uždaram Louis Asmo visų žetonų sustūmimui čempionų turnyre arba Mike Matusow ir Phil Gordon prieš flop QQ ir KK nusimetimai WSOP finaliniame stale prieš Phil Hellmuth 3-bet visų žetonų sustūmimui yra geriausi didžiųjų nusimetimų pavyzdžiai. Abejais atvejais, Asmo ir Hellmuth turėjo AA.

Atlikti tokius didelius nusimetimus yra sudėtinga ir viskas priklauso nuo situacijos. Pirmojoje situacijoje, Chiu buvo tikras, jog Asmo tik su vienintele kombinacija stums visus turimus žetonus finaliniame stale. Jis buvo toks įsitikinęs, kad net atvertė karalius, kai nusimetė. Panašiai, Matusow ir Gordon žinojo, kaip stipriai Hellmuth nori laimėti WSOP turnyrą ir teisingai nusprendė, kad AA bus vienintelės kortos, kurias gali turėti Hellmuth. Taip pat buvo akivaizdi statymų seka.

Geri pokerio žaidėjai atlieka puikius perskaitymus ir dažnai sutrukdo kitiems. Turbūt nėra geresnio žetonų saugotojo pokerio pasaulyje, nei pats Phil Ivey. Dauguma profesionalų Ivey laiko geriausiu rinkoje. 2005 metais Monte Carlo milijone, buvo likę du stalai po septynis žaidėjus, įskaitant Ivey, kuris turėjo daugiausiai žetonų (450,000). Privalomieji statymai (su ante) buvo 2000/4000 /500. Tuomet buvo sužaista tokia partija.

Victor Ramdin, geras žaidėjas, kuriam neblogai sekėsi tuo metu turnyruose ir priklausė Pokerstars Pro komandai, atsidarė iki 12,000 iš vidurinės pozicijos, turėdamas apie 150,000 žetonais. Ivey, buvo BU pozicijoje ir turėjo 63s, atsakė. Kai Ivey turi poziciją, jis labai dažnai atsako į pakėlimus, nes žino, kad dažnai gali apžaisti varžovą vėlesnėse partijos stadijose. Banko dydį dabar sudarė 33,500. Flop: 345 įvairiaspalvis.

Flop buvo puikus Ivey, nes surinko porą ir galimą eilutę. Ramdin tikrino, o Ivey atliko statymą iki 20,000. Ramdin atsakė. Turn pasirodė J ir abu žaidėjai tikrino. Riveryje pasirodė 6, Ivey surinko dvi poras, tačiau net keturios kortos galėjo užpildyti eilutę. Dabar Ramdin atliko 35,000 statymą, kiek mažiau nei pusė banko. Ivey pamąstė, kiek laiko ir nusimetė. Ramdin turėjo 77. Ivey teisingai nuspėjo, nes Ramdin tikrai turėjo eilutę. Ivey pasakė Ramdin, kad nusimetė dvi poras, o Ramdin atsakė, "Todėl tu ir esi geriausias."

Šiuo atveju, Ivey padarė teisingą išvadą, kad negali būti, jog Ramdin atliko 35,000 žetonų statymą, neturėdamas eilutės. Šie sutaupyti 35,000 žetonai yra lygūs 35,000 žetonų laimėjimui ir leido Ivey toliau išlaikyti žetonų lyderio pranašumą. Ivey laimėjo šį turnyrą ir 1 milijoną dolerių.

Tam, kad atliktumėte didelius nusimetimus, turite gerai žinoti varžovo stilių ir tendencijas.

Dideliame turnyre, Londone, esant 100/200 privalomiesiems statymams, pakėliau iki 600 prieš flop iš vidurinės pozicijos su ATs ir man atsakė Simon Trumper iš BB pozicijos. Žaidžiau su Simon kelis kartus prieš tai ir žinojau, kad jis solidus žaidėjas, kuris gali atlikti didelius nusimetimus. Kiek anksčiau, pastebėjau jį nusimetant AK prie K72 flop. Žinoma, tada jo varžovas parodė dvejetų set.

Po to, kai Simon atsakė į mano 600 pakėlimą, banką sudarė 1,300. Flop: KJ4 įvairiaspalvis. Tai pavojingas flop. Žaidėjai turi būti atsargūs, nes padidėja tikimybė, kad kas nors surinks dvi poras arba galimai užpildys eilę vėliau.

Simon tikrino ir aš atlikau statymą iki 700, jis atsakė. Tuo momentu buvau įsitikinęs, kad Simon turi K arba J mažiausiai (arba abu) ir buvau pasiruošęs tikrinti turn, bet pasirodė gražioji Q, leidusi man surinkti aukščiausią eilę. Simon tikrino ir aš atlikau banko dydžio statymą – 2,700. Simon dar kartą atsakė. Dar viena Q pasirodė river. Bendra tekstūra dabar atrodė taip: K-J-4-Q-Q (be flush galimybės). Banką dabar sudarė 8,100. Simon kiek pagalvojo ir atliko statymą iki 5,000.

Aš, tuo tarpu, panyrau į kelių minučių apmąstymus. Tam, kad Simon atsakytų į mano banko dydžio statymą turn metu, jam reikėjo mažiausiai turėti dvi poras. Padariau tokią išvadą. Didžiausia tikimybė, kad Simon turėjo KQ arba QJ, nors ir setas buvo įmanomas. Q turne lydėjo gerai apskaičiuotas 5,000 dydžio statymas ir reprezentavo pilną trobą. Tiesą pasakius, kuo daugiau galvojau apie partiją, tuo labiau buvau įsitikinęs, kad Simon mane įveiks.

Galiausiai aš atverčiau savo kortas ir pasakiau, "Tu mane įveikei, parodyk savo pilną trobą." Simon parodė man savo KQ ir paklausė, "Ar būtum atsakęs į 2,500?" Aš tik nusijuokiau.

Žinant gerai žaidėją ir taisyklingai interpretuojant statymus ir atsakymus, padarė tokį žaidimą įmanomu. Tai greičiausiai ne žaidimas, kurį sugebėčiau atlikti, nežinodamas Simon žaidimo linijos. Įdomu paspėlioti, kaip turėčiau sužaisti, kad Simon būtų sustūmęs visus žetonus arba atlikęs mažesnį statymą. Abejais atvejais, apie jo kortas mažiau žinojau, nei kaip jis sužaidė šią partiją. Visų žetonų sustūmimas galėtų būti dideliu blefu, reprezentuojančiu pilną trobą, o mažesnis statymas gali būti interpretuotas kaip blokavimo statymas. Abejais momentais, aš būčiau norėjęs atsakyti.

Apibendrinimas
Žetonų kaupimas ankstyvoje turnyro stadijoje yra meno forma. Kai kurie esminiai faktoriai:
• Kai privalomieji statymai yra žemi, stenkitės žaisti su spekuliacinėmis kortomis ir surinkti stiprią kombinaciją flope. Aš visai nesigraužiu, atsakydamas į 2.5 iki 4 didžiojo privalomojo statymo dydžio pakėlimą su tokiomis kortomis kaip mažos poros, vienspalviai jungtukai, arba įraišuoti su skirtingais jungtukais po kelių įraišavimų. Atsakyčiau į pakėlimą, paaukodamas apie 8 procentus savo žetonų kiekio. Kuo geresnė mano pozicija bus, tuo didesniu žetonų kiekiu rizikuosiu, bet niekada neinvestuočiau 10 ar daugiau procentų. Taip pat atlikčiau mažus pakėlimus iš ankstyvos pozicijos su spekuliacinėmis ir didelėmis kortomis. Tai leidžia suteikti tam tikrą gudrybę.
• Vienas būdas kaupti žetonus yra laimėti daug mažų bankų. Atlikti mažus statymus, pakėlimus ir tikrinti-kelti yra efektyvi ankstyvi taktika.
• Jeigu Jūsų žaidimas neatitinka mažų bankų laimėjimų su prasčiausiomis kortomis, žetonai gali būti kaupiami laiminti kelis didelius bankus. Tai gali būti pasiekiama gerų blefų pagalba ir dideliais statymų dydžiais, kai turite dideles kortas ir norite, kad jos atsipirktų. Norinti išlikti efektyviu, blefai su turėti loginį ryšį su statymo dydžiais ir bendrųjų kortų tekstūra.
• Išsaugoti žetonai yra lygūs laimėtiems žetonams. Gerų kortų nusimetimas, kai aplinkybės įspėja, leidžia išsaugoti žetonus, kurie buvo sunkiai kaupti.

Elky komentaras: Aš save laikau naujosios mokyklos atstovu. Bet kokiu atveju, ir tai aš pakartojau kelis kartus savo komentaruose: tam, kad pasisektų turnyruose ilgajame laikotarpyje, žinant, kad susidursite su įvairiausiais žaidėjų stiliais, Jūsų didžiausias gebėjimas bus prisitaikyti prie kiekvienos skirtingos situacijos. Visada stebėkite stalo dinamiką, savo įvaizdį, taip pat varžovų stilius ir statymų sekas. Tokiu būdu išvystysite pranašumą prieš juos.

Specifiniai žetonų kaupimo patarimai
Mes diskutavome apie kelis būdus, kaip laimintys turnyrinio pokerio žaidėjai kaupia žetonus.

Dabar pažvelkime į kelis praktinius aspektus, kuriuos galėsite pridėti savo žaidimui.

1 patarimas – kai pirmas atsidarote, atsidarykite su pakėlimu

Dažniausiai tai bus spekuliacinės kortos, su kuriomis reikėtų atsidaryti iš ankstyvos pozicijos su 2-2.5 didžiojo privalomojo statymo dydžio pakėlimu. Iš vidurinės pozicijos jau reikėtų 3 didžiojo privalomojo statymo dydžio pakėlimo, 3-4 dydžio iš vėlyvos pozicijos, lygiai taip pat darau su didelėmis kortomis, nors tam tikromis progomis įraišuoju su jomis, jeigu esu UTG pozicijoje arba UTG+1. Atsidarymas su tokiomis kortomis leidžia man reprezentuoti tokias kortas kaip AK, kai A ar K pasirodo flope, o su stiprią kombinaciją flope, tuo tarpu, galiu užmaskuoti. Šiomis dienomis, dauguma žaidėjų Jums priskiria kelias aukštas kortas, kai atsidarote prieš flop, ypatingai , kai atliekate pakėlimą iš ankstyvos pozicijos. Jie laukia mažų kortų flope ir planuoja atimti banką iš Jūsų. Kai flope pasirodo didelės kortos ir atliekate statymą, jie dažniausiai pasiduos, bet pasirodžius mažoms kortoms ir atlikus tęstinį statymą ( pusė ar du trečdalius banko dydžio), varžovai greičiausiai Jūs permuš.

Jeigu, pavyzdžiui, atsidarysite su 65s, ir flopas atrodys, tarkim, T65, pusės banko dydžio tęstinis statymas bus klaidingai interpretuotas ir Jūsų varžovas gali permušti. Dabar Jūs galite laimėti gerą banką, staigiai permušant arba tikrinant-keliant turną. Jeigu tekstūra susijungia arba yra galimybė į spalvą, patarčiau atlikti didelį permušimą flope – banko dydžio arba net visų žetonų sustūmimą. Nesujungtame flope prieš agresyvų oponentą, kuris dažnai atliks dar vieną statymą turne, geriau patarčiau tik atsakyti į jo statymą flope ir tikrinti, tada atlikti didelį judesį po jo statymo turne.

Priežastis, kodėl aš kartais įraišuoju su pora ar vienspalviais jungtukais iš UTG ar UTG+1 yra dėl to, kad priverčiu daugumą žaidėjų nervuotis. Toks žaidimas yra dažnas su AA ar KK ir dauguma žaidėjų nelinkę kelti statymų, nes bijo būti permušami. Tokias kortas kaip vidutines poras, geriau įraišuoti ir pasižiūrėti flop, esant tokioms situacijoms. Jūsų įraišavimas dažnai pritrauks daugiau įraišavimų, suteikiant Jums gerus banko šansus spekuliacinėms kortoms. Taip pat, jeigu flope surinksite kažką stipraus, pavyzdžiui, setą, kažkas gali pakankami pamėgti savo kortas, kad žaistų su Jumis.

Kaip dažnai aš kelčiau statymus vietoje įraišavimo, žaidžiant su spekuliacinėmis kortomis iš vėlyvesnės pozicijos? Apie 85% atvejų kelčiau, 15% atsakyčiau.

Mano įprastinis pakėlimas iš ankstyvos pozicijos yra apie 2-2.5 didžiojo statymo dydžio, su antimi ir be anties, atitinkamai. Apie 85% viso laiko, tokį veiksmą atlikčiau su spekuliacinėmis ir didelėmis poromis. Įraišuočiau kitus 15% atvejų. Kuo agresyvesnis stalas, tuo labiau būčiau linkęs įraišuoti su didelėmis poromis, ypač tada, kai varžovai matė mane įraišuojant su spekuliacinėmis kortomis prieš tai. Taip pat atlikčiau pakėlimą iš vėlyvesnės pozicijos su AJs, AQ ir AK, ir su didelėmis poromis. Tokiu būdu keičiant žaidimą, žaidėjai-stebėtojai gali būti tikri dėl mano kortų stiprumo.

Chen ir Ankenman, savo knygoje "The Mathematics of Poker", pateikė matematinį paaiškinimą dėl atsidarymo pakėlimu, naudojant mažus pakėlimus po kažkieno veiksmo ir didesnius pakėlimus, kai veiksmas dar progresuos per stalą. Šios taisyklės padaro sunkų sprendimą BB pozicijoje esančiam žaidėjui. Ankstyvi pakėlimai dažniau signalizuoja stipresnes kortas, nei vėlyvesni, todėl nors pakėlimas po kažkieno veiksmo nedidelis, privalomieji statymai dažnai atsidurs prieš stiprias kortas. Didesni pakėlimai, netoli BU pozicijos, gali reprezentuoti silpnesnes kortas, nei išankstiniai pakėlimai, tačiau sukuria blogus banko šansus privalomiesiems statymams atlikti atsakymus. Žinoma, kuo uždaresni privalomieji statymai, tuo mažiau Jums reikės kelti statymus. Profesionalai propaguoja mažus, minimalius pakėlimus, nes rizikuojama mažiausiai, norint privalomuosius statymus nusimesti. Kai kuriose situacijose, tokie pakėlimai gali būti 2-2.5 didžiojo privalomojo statymo dydžio, net ir iš vėlyvos pozicijos.

Aš dažniausiai pakeliu statymus su spekuliacinėmis kortomis, kai mano veiksmas pirmas. Jeigu kitas žaidėjas pakėlė, aš atsakau. Jeigu buvo vienas ar keli įraišavimai, aš taip pat prisijungiu. Noriu surinkti flope dvi poras arba geriau, arba didelį pirkimą. Jeigu flope surenku vieną porą, tęsiu žaidimą atsargiai. Nenoriu daug veiksmo flope su viena pora ir silpna antra korta, net jeigu turiu aukščiausią porą. Tai nereiškia, kad neatliksiu statymo – tai padarysiu – bet jeigu į mano statymą bus atsakyta, dažniausiai man reikės sulėtėti ir stengtis išlaikyti mažą banką tikrinant turn, nebent pasigerinčiau situaciją vėlesnėse partijos stadijose. Tai taip pat suteikia galimybę pagauti blefą riveryje, jeigu varžovas norės išlikti judriu.

Sprendžiant, atsakyti ar neatsakyti į pakėlimą, kai turime spekuliacines kortas, naudojame 5 ir 10 taisykles. Jeigu kainuoja 5 procentus ar mažiau mūsų žetonų, atsakome. Jeigu kainuoja 10 procentų ar daugiau, mes nusimetame. Tarp šių procentų yra nuosprendžio atsakymas, priklausomai kiek stipriai jaučiatės post-flop žaidime, nuo pozicijos ir kortų kokybės. Lee dažniausiai atsako 8 procentus savo žetonų kiekio, jeigu yra netoli BU pozicijos.

Atkreipkite dėmesį, kuo didesnis Jūsų žetonų kiekis, lyginant su privalomaisiais statymais, tuo dažniau galite naudoti 5 ir 10 taisykles. Toks lankstumas leidžia geriau kaupti žetonus iki pat finalinio stalo naujosios mokyklos atstovams. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad turėdami daugiau žetonų nei varžovas, ši taisyklė galioja varžovo žetonų kiekiui. Nesvarbu, kiek daug žetonų turite, negalėsite laimėti daugiau nei varžovų žetonų kiekio. Taigi, atvirkštiniai šansai galioja mažesniam žetonų kiekiui.

Jeigu 10 procentų žetonų kiekio yra rizikoje, kai atsakysite į ankstyvos pozicijos pakėlimą, tai nebūtinai reiškia, kad reikėtų nusimesti. Tai reiškia, kad atsakymas nėra geriausias pasirinkimas. Visų žetonų stūmimas arba nusimetimas būtų optimalūs pasirinkimai.

Elky komentaras: esu stiprus tokio žaidimo šalininkas. Visada mėgstu atsidaryti su pakėlimu, nes tai man leidžia efektyviai paslėpti savo žaidžiamų kortų diapazoną. Pradėti su pakėlimu yra aktyvus tikslas, tai leidžia Jums tapti nenuspėjamu ir varžovams bus sunku Jūs perskaityti.

Pavyzdžiui, jeigu atidarote su pakėlimu iš UTg pozicijos su 75s ir gavote tik vieną atsakymą, Jūs galėsite pavogti banką, kai gąsdinanti korta iškris flope, tokios kaip A ar K. Kaip ir visada, reikia žinoti savo įvaizdį prie stalo ir kaip Jūsų žaidimo stilius paveikia stalo dinamiką. Vienintelis kartas, kai aš tik įraišuoju, kai sėdžiu prie ultra agresyvaus stalo su dažnais statymų pakėlimais. Tada stengiuosi kontroliuoti banko dydį, priklausant nuo mano žetonų kiekio. Išskyrus tokius atvejus, kurie yra reti, stenkitės atsidaryti su pakėlimu, kai tik yra galimybė.

2 patarimas – pozicijos naudojimas
Pokeryje, su dideliais statymais, pozicijos svarba negali būti išpūsta. Kai esu BU ar arti šios pozicijos, mano žaidžiamų rankų diapazonas padidėja. Įraišuosiu arba atskysiu į mažus pakėlimus su jungtukais arba 1-plyšio vienspalviais jungtukais. Jeigu buvo keli įraišavę žaidėjai, aš įraišuočiau ir pasižiūrėčiau flopą pozicijoje su tokiomis kortomis, kaip T8 ir panašiomis. Kai flope pasirodys J97 arba 7T8, varžovui bus sunku priskirti mano turimas kortas ir galiu laimėti didelį banką. Tai labai efektyvu prieš varžovus, kurie įraišuoja su tūzais. Turėjau daug turnyrinių situacijų, kai pasidvigubinau su tokiomis kortomis, kai varžovas bandė lėtai įžaisti AA ir nusprendė varžovus susimokėti už flopų peržiūrą. Tada jie pralošia ir guodžiasi draugams, kaip jiems nepasisekė. Kaip diskutuosime toliau, pozicija leidžia jums įgyti daugiau "našlaičių" momentų.

Elky komentaras: Texas Hold'em, kaip ir kitose pokerio rūšyse, pozicija tikrai yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuos reikia suprasti ir naudoti. Žaidžiant pozicijoje, leidžia Jums išgauti daugiausiai informacijos apie partiją, taip pat manevruoti tarp varžovų, priklausomai nuo tekstūros, ir išsaugoti žetonus spekuliacinėse ir pavojingose situacijose. Lengviau pasprukti, kai turite poziciją.

Kai žaidžiate pozicijoje prieš varžovus, turėsite daug galimybių maksimaliai išgauti pelno, su tokiais judesiais, kaip statymais dėl vertės (su spekuliacinėmis kortomis) ir/arba blefuoti daug lengviau, dėl didesnio informacijos kiekio apie partiją. Pozicija taip pat išvengia tikėjimo, kad būsite per dažnai išblefuotas ir galite pamatyti nemokamas kortas turne ir riveryje, kontroliuoti banko dydį. Naudojant poziciją, Jūs galėsite pavogti daug “našlaičių“ bankų ir manevruoti prieš varžovus, nes žinote, kad 68 procentus laiko jie nieko nesurinks flope.

Visada turėkite omenyje poziciją ir pasinaudokite ja, kai tik galite, iš CO ir BU pozicijos. Ji dažnai pasiūlys Jums neribotas ir pelningas galimybes. "Vive la pozicija!"

Susiję straipsniai

aaa