Turinys
Kalendorius
Gegužė 2024
Pr A T K P Š S
29301 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

Monstrų ir blefų statymų dydžiai

Yra dvi įdomios teorijos apie statymų dydžius didelėm kortom ir blefams. Viena teorija yra apie mažus statymus dėl vertės ir mažus blefo statymus, klasikiniame small-ball stiliuje. Statymo dydis nesiskiria tarp blefų ir monstrų, todėl varžovas negalės tiksliai Jūsų perskaityti.

Antra teorija yra apie didelius statymus ( dažnai sustumiant viska) turint riešutus, arba arti to, ir blefuojant. Dar kartą, statymų dydis neišduoda turimos kombinacijos vertės. Kuri teorija geresnė?

Aptarkime skirtingas strategijas pokeriui, kuris reprezentuoja pažįstamas pirkimų situacijas. Jeigu spalva ar eilutė bus surinkta, tada greičiausiai ji laimės daugiau nei esamas bankas. Užpildyta kombinacija laimės ateities statymus. Šie papildomi statymai yra vadinami numanomais šansais. Šalia banko ir numanomų šansų, partija su pirkimu gali būti laimima ir su blefu. Ekvilibriumi strategija sudeda šiuos statymus su blefais, kad maksimaliai padidintų numanomus šansus partijai su pirkimu.

Tam, kad gautumėte šiuos numanomus šansus, svarbiausia, kad varžovas negalėtų nuspėti ar surinkote savo kombinaciją, ar nepavyko. Šitai nuolat įvyksta septynių kortų Stud, nes paskutinė korta yra paslėpta. Bet tai taip pat nutinka hold‘em su baimės kortomis. Kai kuriose situacijose galite pirkti eilutę, tačiau varžovas nežinos iš kurio galo.

Pavyzdžiui, bendros kortos yra AT92 įvairiaspalviai, o Jūs galite pirkti eilutę su QJ arba 87. Šiuo atveju, varžovas bijos bet kokio Q,J,8 ar 7 riveryje. Net jeigu nieko nenupirkote, galite reprezentuoti tokią kombinaciją, tarsi surinkote pilną kombinaciją. Kitos bendrųjų kortų tekstūros turi eilutės ar spalvos pirkimus, pavyzdžiui, ATs92s. Šioje partijoje galite blefuoti su bet kokiu vynu, bet kokia širdimi, arba bet kokiu Q, J, 8, ar 7 po River. Lyginant, Jūs negausite jokių numanomų šansų iš spalvos, jeigu varžovas tai perskaitė.

Šiame pavyzdyje yra aišku, kad varžovas pirmauja, tačiau dar neiškritus vienai kortai. Raundo pabaigoje, bankas bus 100 dolerių ir Jūs gaunate "p" tikimybę surinkti savo kombinaciją. Pateikiame tris strategijas:

Pirma strategija: Įsivaizduokite, kad statote 10 dolerių, kai surenkate kombinaciją, o varžovas visada atsako. Puiku, laimite 110 dolerių. Pavyzdžiui, jeigu "p" lygu 10 procentų, tuomet tikėtinas laimėjimas yra 11 dolerių. 10 dolerių yra iš banko vertės, pridedant 1 dolerį iš numanomų šansų.

Antra strategija: Įsivaizduokite vietoje to, banko dydžio statymą, kai surenkate kombinaciją, pridedant kelis blefus. Jūs gaunate lygybę piniguose atlikdami vagystę, taigi Jūsų varžovas turi atsakyti pusę viso laiko. Jūsų varžovas gauna 2-1 šansą atsakant, taigi turėtumėte blefuoti p/2=5% viso laiko. Kitais žodžiais tariant, blefuokite pusę tiek kartų, kiek surenkate tikrą kombinaciją. Atmikite, kad flopo žaidime Jūs turėtumėte blefuoti tik tada, kad iškrenta baisioji korta. Bet kokiu atveju, Jūs išsilyginate blefuodami, o Jūsų varžovas išsilygina atsakydamas (tai yra esminė ekvilibriumo sąlyga). Turėdami geras kortas laimėsite 100 dolerių pusę laiko, kai nesulauksite daugiau veiksmo ir laimėsite 200 dolerių kitoje pusėje. Taigi, laimėsite vidutiniškai 150 dolerių. Kitais žodžiais, numanomi šansai padidins Jūsų tikėjimąsi 50 procentų.

Trečia strategija: Dabar įsivaizduokite, kad viską sustumiate, kai surenkate savo kombinaciją. Jeigu Jūsų efektyvųjį žetonų kiekį žymėsime S, tada Jūsų varžovui reikės atsakyti 100/(100+S) viso laiko. Pavyzdžiui, jeigu S lygu 900, tada varžovas turi atsakyti 10 procentų viso laiko, kad išlaikytų Jūs sąžiningu nubaustų už blefus. Jūs blefuosite pakankamai dažnai, kad išlaikytumėte lygybę varžovo atsakymams. Tikrose partijose, kai turite kombinaciją, laimėsite be varžymosi 100 dolerių banką S/ (S+100) = 90 procentų viso laiko. Bet laimėsite 100 dolerių +S, kai Jums bus atsakyta 100/(s+100) = 10 procentų. Taigi Jūsų EV yra 100*S/(S+100) + (100+S)*100/(S+100) = 100*90%+1000*10% = 190 dolerių. Kai Jūsų žetonų kiekis didelis, tai pasiekia 200 dolerių. Kitais žodžiais, dideli žetonų kiekiai gauna numanomus šansus, kurie beveik padvigubina banko vertę.

Palyginus visas trys strategijas, mes matome, kad didelio statymo strategija ištraukia daugiausiai EV numanomuose šansuose. Atminkite, kad į juos retai atsakoma. Bet kai atsakoma, laimima daug.

Phil Ivey naudoja didžiojo statymo su monstrais arba blefais strategiją. Ivey 2006m. Aussie Millions pagrindiniame turnyre buvo eliminuotas, kai jį prigavo blefuojant po River. Po šio blefo, Jerry Fitt, Australijos žaidėjas, sėdėjo prie to paties stalo ir neseniai nusimetė pilną trobą su 9 prieš Ivey visko sustūmimą, kai bendrosios kortos buvo: KK959. Jerry tada pasakė: "Spėju, kad reikėjo atsakyti tada." Atsiprašome, Jerry. Toje partijoje Ivey turėjo keturis karalius!

Elky komentaras apie statymų dydžius: "Pirmasis parametras, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, norint tinkamai nustatyti statymų dydžius ir pakėlimus, yra Jūsų žetonų kiekis. Taip pat varžovų žetonų kiekiai, kurie dalyvauja konkrečioje partijoje. Pačioje turnyro pradžioje, kai privalomieji statymai yra maži, palyginus su žetonų kiekiais (pavyzdžiui, privalomieji statymai yra 25/50 ir startinis žetonų kiekis lygus 10,000), yra labai sudėtinga ir reta laimėti visus varžovo žetonus. Bet kokiu atveju, Jums reikia visada stengtis maksimaliai padidinti savo šansus tai padaryti ir visada planuoti kaip bus sužaidžiama visa partija. Iš kitos pusės, pavojinga rizikuoti dideliais žetonų kiekiais su spekuliacinėmis kortomis ankstyvoje turnyro fazėje. Konvencinė pokerio teorija pataria, kad turėtumėte įsitraukti į didelius bankus tik su Premium kortomis, tokiomis kaip AA,KK, arba AK.

Asmeniškai, man patinka sumaišyti savo žaidimą ir judesius, kartais statant banko dydžio blefą riveryje, jeigu man atrodo situacija tam tinkama. Šalia to, dideliuose turnyruose su dideliais kiekiais žaidėjų, tokiose kaip Pokerstars Sunday Million ar mažesniuose WSOP turnyruose, stalai yra nuolat keičiami ir dažniausiai ankstyvose turnyrų fazėse. Varžovai turi mažai laiko nustatyti Jūsų stilių ir strategiją, taigi galite negauti pranašumo dėl įvaizdžio, kurį susikūrėte."

Savo įvaizdžio žinojimas ir stalo dinamikos suvokimas yra galingas ginklas. Jūsų statymų modelis yra taip pat svarbūs ir turėtų atitikti Jūsų įvaizdį. Pavyzdžiui, sakykime, laikau AA BU pozicijoje. Bendrosios kortos AK972 be galimos spalvos. Jeigu atlikčiau pusės banko dydžio statymą riveryje ir man atsakytų, aš negaučiau maksimalios vertės iš savo kombinacijos. Iš kitos pusės, jeigu mano varžovai stebi ir įsimena mano veiksmus, ateityje galiu neturėti galimybės blefuoti riveryje su identišku statymu ir pakankamai pigiai (pusė banko dydžio).

Ir atvirkščiai, jeigu mano įvaizdis prie stalo yra maniako, galinčio blefuoti viską sustumiant bet kokioje turnyro fazėje, tada galiu maksimaliai pakelti pelną su Premium kortomis, kai viską sustumsiu. Tai yra AA ar KK, net jeigu tai būtų milžiniškas statymas virš banko dydžio. Tokioje situacijoje varžovai praplėstų savo atsakančių kortų diapazoną prieš mane ir tikėtinai atsakys su vidutine kombinacija, tokia kaip vidutinė pora.

Turnyro struktūra ir privalomųjų statymų didėjimo greitis taip pat yra esminiai žaidimo komponentai. Lėta struktūra yra labiau dėkinga žaidėjams, kurie turi daug įgūdžių prieš varžovus. Nors Jums gali atrodyti , kad turite pranašumą prieš visą stalą, nebūtina įsipareigoti žaisti su daug žetonų ir spekuliacinėmis kortomis turnyrų pradžioje, nes dar lauks daug žaidimo laiko.

Ankstyvuose lygiuose, kai žetonų dydžiai yra pakankamai dideli, lyginant su privalomaisiais statymais, man patinka ginti stiprias kortas su pre-flop pakėlimais. Jeigu visi žaidėjai prie stalo turi 150BB, tokios kortos kaip AA ar KK gali virsti tikru galvos skausmu, ypatingai , kai sėdite prie pasyvaus stalo, kuriame varžovai plačiai atsakinėja į pakėlimus. Tokiose situacijose, svarbu pakelti statymus su intencija izoliuoti vieną ar kelis varžovus.

Tarkime, žaidžiate sekmadieniniame milijone, privalomieji statymai 25/50 ir vidutinis žetonų kiekis 10,000. Jeigu penki žaidėjai įraišavo iki Jūsų, tikiu, kad tokios kortos kaip AA ar KK reikalauja minimalaus pakėlimo bent iki 400. Viduriniuose turnyrų lygiuose, Jums reikia nuolat stebėti varžovų turimus žetonų kiekius, tam, kad nustatytumėte optimalią strategiją. Jeigu ketina atlikti permušimą, reikia reiškia žinoti kokią turite nusimetimo tikimybę.

Tuo pačiu, reikia stengtis neįsipareigoti visais turimais žetonais, atliekant tokį judesį. Įsitinkinkite, kad pasirinkote tinkamą varžovą, pagal jo žetonų kiekį, tokiems judesiams. Vėliau turnyruose, kai privalomieji statymai aukšti lyginant su žetonų kiekiais, ginti savo žetonus tampa svarbiau nei ginti stiprias kortas. Pakėlimai prieš flop tampa mažesni, lyginant su privalomaisiais statymais.

Manau, kad pavojinga keisti pakėlimo dydžius pagal turimų kortų stiprumą, nes varžovai – stebėtojai gali perskaityti Jūs ir įsiminti statymų eiliškumą. Prieš flop, aš dažniausiai atsidarau tokiu pačiu dydžiu, nepriklausomai nuo kortų stiprumo, tai yra maždaug 3.5-4BB ankstyvose turnyrų fazėse ir 2.3-2.7BB vėlesnėse. Flopo metu, yra daug parametrų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti. Svarbiausia nusistatyti tokius statymų dydžius, kurie priverstų varžovus atsidurti sudėtingose situacijose. Savaime suprantama, tai daug lengviau, kai turite didelį žetonų kiekį. Kiti parametrai,

kuriems turite skirti dėmesį yra bendrųjų kortų tekstūra ir varžovų skaičius partijoje. Žinoma, turėsite kitaip atlikti statymus, jeigu turėsite QQ, o flop bus QT9 be pozicijos prieš tris varžovus ir su KK, kaip flop bus K72 įvairiaspalviai. Kai galvojate, kad turite geriausią kombinaciją, geriausia strategija padidinti jos vertę, ištraukiant kiek galima daugiau žetonų iš varžovų. Kuo mažesnis bus Jūsų žetonų kiekis, palyginus su banku, tuo lengviau bus padidinti rankos vertę.

Pozicija yra kitas svarbus aspektas, kuris leis manevruoti prieš varžovus ir padidinti vertę, bei sumažinti nuostolius, kai Jums atrodys, kad esate įveiktas. Žaisti be pozicijos yra ne tik nepatogu, tai taip pat reikalauja puikių post-flop ir skaitymo įgūdžių. Kai laikote stiprias kortas be pozicijos ir bankas buvo pakeltas, aš patarčiau permušti bent banko dydžiu prieš flop, ypatingai prieš varžovą, kurio bijote ir gali Jūs apžaisti arba blefuoti po flop. Kai laikau stiprias kortas pozicijoje, aš stengiuosi nepermušti savo varžovų, ypatingai, kai žetonų kiekiai yra pakankamai dideli ir galintys sugeneruoti didelį banką po flop. Didžioji dauguma klaidų pokeryje pasireiškia po flop. Nors galvoju, kad turiu pranašumą prieš varžovus, koncentruoju visą dėmesį į jų daromas klaidas ir ne visiškai optimaliu žaidimu po Flop.

Antes prideda daugiau pagyvėjimo turnyriniam pokeriui. Juos iš esmės padidina bankų dydžius. Neišvengiamai, kai antes prasideda, žaidėjai turi didesnį stimulą įsitraukti į didesnį kiekį partijų. Agresyvūs žaidėjai dažniausiai apdovanojami, kai antes paverčia savo pranašumu, atlikdami statymus daug dažniau ir laimėdami esminius bankus rezultate. Iš tikro, aš tikiu, kad darant tai įsipareigoju didesniais žetonų kiekiais, be garantijos, kad man niekas neatsakys. Bet kokiu atveju, antes atsiradimas yra pelningas laikotarpis, kai praplečiate savo atsidarymų diapazoną ir dažniau atliekate permušimus.

Rezultate, aš galvoju, kad keisti statymų dydžius yra svarbu, bet tai taip pat reikalauja daug žaidybinių ir analizės įgūdžių, tam kad išliktumėte nenuspėjamu. Pražūtinga taikyti sisteminį modelį žaidžiant pokerį. Tuo pačiu, reikia stengtis surinkti kuo daugiau informacijos kiekvienoje partijoje ir turėti nuoseklų planą kaip atliksite statymus kiekvienoje partijos dalyje, tam, kad galėtumėte manipuliuoti savo varžovus.

Štai, partija, kurią sužaidžiau WCOOP pagrindiniame turnyre Pokerstars kambaryje. Aš BB pozicijoje su 58,000 žetonų, privalomieji statymai 400/800, o aš laikau AQo. Hollayoboy, labai agresyvus žaidėjas turi 42,000 žetonų, pakėlė statymus iki 2,100 iš vidurinės pozicijos ir jam atsakė žaidėjas iš BU pozicijos. Aš turiu kelias strategijas, bet pirmas dalykas, ką padarau, yra patikrinti varžovo žetonų kiekį (42,000). Jeigu atlikčiau permušimą iki 6,500 ar 7,000, galėčiau priversti jį nusimesti vidutinio stiprumo kortas.

Iš kitos pusės, varžovas gali pagalvoti, kad aš bandau permušti vagystę naudodamas suspaudimo taktiką, tada apsispręstų viską sustumti su bet kokia pora, kuri būtų labai bloga situacija man. Šioje turnyro fazėje nenorėčiau rizikuoti visais turimais žetonais monetos metimo situacijoje. Šalia to, mano stalo įvaizdis labai kristų, jeigu nuspręsčiau permušti savo varžovą, tada nusimesčiau į jo visko sustūmimą ir dar daug laiko liks žaidimui. Noriu išlaikyti stiprų įvaizdį ir neleisti varžovams galvoti, kad gali mane stumdyti.

Rezultate, aš atsakau ir viską perkainuoju iškritus bendrosioms kortoms. Flop iškrenta AT5. 7,000 susiformuoja banke, žinant savo varžovų žaidimo stilių ir rankų diapazoną, man atrodo aš priekyje. Vienintelės kortos, kurios mane įveiktų yra AK, AT, A5, TT, 55. Bet kokiu atveju, tekstūra pasiūlo galimą eilutę ir spalvą. Aš pasirenku tikrinti – kelti statymus, kad tai leistų man pigiai pasitraukti iš partijos. Hollayoboy stato 4,000, atlieka standartinį tęstinį statymą, ir BU nusimeta. Aš keliu iki 12,000 dėl kelių priežasčių. Pirma, noriu apsaugoti savo ranką nuo galimų pirkimų. Taip pat, hollayoboy turėtų atsakyti į mano kėlimą ir jam liktų 28,000 žetonai. Idealus žetonų kiekis, prieš kurį galima viską stumti ir semi-blefuoti.

Situacijos analizė pagal mane būtų tokia. Turint poziciją prieš mane, jeigu jis surinko setą ar dvi poras, jis tik atsakys, bandydamas maksimaliai gauti vertės iš savo kombinacijos, taigi turėčiau labiau susirūpinti tik atsakymu, o ne sustūmimu. Jis staigiai viską stumia ir aš staigiai atsakau. Jis parodo KJ su pirkimu į pilvą ir turint 3 autus, o aš laikau vieną iš damų. Mano kortos atsilaiko ir išsiveržiu į žetonų lyderius.

Jeigu būčiau pakėlęs statymus daugiau prie bendrųjų kortų, jis tikrai būtų nusimetęs, nes atimčiau iš jo nusimetimo tikimybę ir galimybę jam blefuoti prieš mane su likusiu žetonų kiekiu. Jeigu būčiau pakėlęs mažiau prie bendrųjų kortų, suteikčiau jam gerus šansus atsakyti su pirkimu ir palikčiau jam pakankamai žetonų, kad galėtų atlikti nusimetimą iškritus turn. Vėlesniame scenarijuje, jis galėjo nuspręsti viską stumti turn metu, jeigu būčiau suteikęs jam gerus šansus atsakyti ir tada jis taikytų agresyvią liniją. Tada aš būčiau tas, kuris turėčiau priimti sudėtingą sprendimą.

Susiję straipsniai

Komentarai

aaa