Turinys
Kalendorius
Rugsėjis 2023
Pr A T K P Š S
282930311 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

Doyle Brunson

Doyle Brunson, ko gero, pristatinėti nereikia. Tai žmogus-legenda pokerio pasaulyje.

D.Brunson yra profesionalus pokerio žaidėjas daugiau kaip 50 metų. Amerikietis dažnai yra vadinamas pokerio krikštatėviu ir yra labai gerbiamas tarp kitų pokerio profesionalų.

Doyle Brunson yra vienintelis pasaulyje žaidėjas, kuriam pavyko laimėti pasaulio pokerio čempionatą net du kartus iš eilės. Žaidėjas taip pat yra įrašytas į pokerio šlovės galeriją ir yra išleidęs nemažai knygų pokerio tematika.

Doyle Brunson žaidžia pokerį visą gyvenimą, todėl per savo karjerą pasiekė daug rekordų ir didelių pergalių.

Doyle pirmajam pavyko peržengti milijono dolerių ribą pokerio laimėjimuose. Žaidėjo sąskaitoje puikuojasi net 10 WSOP apyrankių, o 2006-aisiais autoritetingas žurnalas "Bluff" D.Brunson išrinko įtakingiausia pokerio figūra pasaulyje.

Doyle Brunson gimė 1933 rugpjūčio 10 d. Longworth, Teksase. Gimtasis miestas turėjo tik 100 gyventojų, o pats Doyle buvo vienas iš trijų vaikų savo šeimoje. Kadangi Longworth buvo mažas miestelis, mažajam Doyle reikėdavo dažnai bėgioti į kitus miestus, todėl jis galėjo tapti puikiu atletu.

Doyle Brunson buvo Teksaso krepšinio komandos narys ir nuolat palaikydavo formą bėgiodamas trumpas distancijas. Nors krepšinis Doyle gyvenime užėmė pirmąją vietą, būsimasis pokerio profesionalas vis tiek išbandė jėgas bėgimo čempionate ir sugebėjo laimėti auksą. Doyle Brunson gavo daug koledžų pasiūlymų, tačiau pasirinko studijuoti Hardins-Simmons universitete, Teksase, nes jis buvo arčiau namų.

Doyle Brunson buvo puikus krepšininkas, ir vienu metu juo buvo susidomėjęs Mineapolio "Lakers", tačiau nelemta kojos trauma užbaigė Doyle krepšininko karjerą. Doyle Brunson vieną vasarą dirbo kroviku ir didelis krovinys netyčia užkrito ant Doyle kojų, sulaužydamas pėdą dvejose vietose. Tuo metu Doyle Brunson sutelkė visą savo dėmesį į išsilavinimą ir įgijo bakalauro bei magistro diplomus.

Doyle Brunson pokerį pradėjo žaisti dar prieš traumą, ir paprastai lošdavo penkių kortų pokerį. Doyle vadino pokerį lengvu žaidimu. Po traumos, Doyle Brunson skirdavo daugiau laiko pokeriui ir tai jam atsipirko. Po universiteto baigimo, Doyle įsidarbino aparatų pardavėju, tačiau jau kitą dieną jis buvo pakviestas pažaisti septynių kortų žaidimą, kur jam pavyko per mažiau nei trys valandas laimėti daugiau nei buvo jo atlyginimas. Labai greitai Doyle paliko savo darbovietę ir tapo profesionaliu pokerio žaidėju.

D.Brunson pokerio karjera buvo nepaprasta. Visų pirma, pokerio profesionalas pradėjo žaisti nelegalų pokerį Teksase su savo draugu Dwayne Hamilton. Galiausiai jie pradėjo keliauti po visą Teksasą, Oklahomą ir Luizianą ieškodami didesnių nelegalių žaidimų. Šiose kelionėse jie susipažino su kitais pokerio žaidėjais – Amarillo Slim ir Sailor Roberts.

Nelegalus pokeris, kuriuose dalyvaudavo Doyle Brunson, dažniausiai buvo organizuojamas kriminalinio pasaulio atstovų ir ne visada pavykdavo žaisti pagal taisykles. D.Brunson yra pripažinęs, kad porą kartų į jį buvo nutaikytas ginklas ir vieną sykį buvo apvogtas ir sumuštas. Tais laikais pokerio nebuvo gerbiamas žaidimas, turėjo blogą reputaciją ir nuolat kirtosi su teisėtvarka.

D.Hamilton sugrįžo į namus, o likusi kompanija toliau keliavo po kraštą ir žaisdavo pokerį bei golfą. Draugija sukaupė nemažai pinigų iš pokerio ir po šešių metų nusprendė pirmą kartą aplankyti nuodėmių mieste – Las Vegas. Ši išvyka jiems nepasisekė ir kompanija pralošė viską. Tuo metu jie nusprendė nežaisti kartu, o geriau išlikti draugais.

D.Brunson po kiek laiko tapo nuolatiniu Las Vegas gyventoju, ir pradėjo dalyvauti visuose pasaulio pokerio čempionatuose nuo jo susikūrimo (1970).

D.Brunson dažnai pasiekdavo turnyrų finalinius stalus, tačiau tuo metu laimėtojas pasiimdavo viską, todėl kitos pozicijos nesiskaitė kaip patekimas į pinigus.

1976 ir 1977 metais D.Brunson du kartus iš eilės laimėjo pagrindinį pasaulio pokerio čempionatą.

1980-aisiais jis baigė turnyrą antroje pozicijoje, nusileisdamas kitai pokerio legendai – Stu Ungar.

1982-aisiais Doyle pasiekė 4 poziciją, 1983 – 3 poziciją, 1997 – 16 poziciją ir 2003 – 53 poziciją.

Doyle Brunson šypsojosi sėkmė ne tik pokerio žaidime, tačiau ir autorinėse knygose. Jo didžiausia sėkmė tapo knyga "Super System", kuri yra pripažįstama kaip viena iš autoritetingiausių pokerio knygų. Knyga buvo išleista paties Doyle Brunson iniciatyva 1978 metais, ir leido paprastiems žaidėjams suprati bei išmokti žaisti pokerį profesionaliai. Iki šiol Doyle Brunson pusiau juokauja, kad ši knyga jam kainavo daug pinigų, nes visi išmoko geriau žaisti.

2004 metais buvo išleista atnaujinta knygos versija "Super System 2". Šioje knygoje savo žiniomis pasidalino ir kiti pokerio profesionalai: Bobby Baldwin, Mike Caro, David Sklansky, Chip Reese ir Joey Hawthorne.

Doyle Brunson ir toliau žaidžia grynųjų pinigų pokerį aukščiausiuose limituose. Legendą dažnai galima sutikti Bobby's Room, Bellagio, kur limitai pasiekia įspūdingus 4000/8000 privalomuosius statymus. D.Brunson taip pat dalyvauja daugelyje didelių pokerio turnyrų visame pasaulyje ir pasiekia aukštas pozicijas.

D.Brunson turi pravardę "Texas Dolly", kuri jam prilipo po netaisyklingo žaidėjo pristatymo viename turnyre. Doyle Brunson turi ir savo vardines pokerio kombinacijas: T2 ir AQ bet kokių spalvų. Su T2 Doyle du kartus laimėjo pasaulio pokerio čempionatą. AQ yra ta kombinacija su kuria Doyle niekada nežaidžia.

D.Brunson yra dalyvavęs daugelyje televizijos projektuose ir yra vienas iš pokerio išpopuliarėjimo kaltininkų.

Doyle Brunson dažnai yra cituojamas dėl savo skambių frazių, kurios negali nepasilikt atmintyje. Vienos iš populiariausių Doyle Brunson eilučių: "That‘s poker folks", "You don't stop playing because you get old, you get old because you stop playing", "It's always good to win the first one".

Doyle Brunson per savo pokerio karjerą yra matęs tris mirtis prie pokerio stalo. Vienas žmogus buvo nušautas šalia jo, kiti du mirė nuo širdies infarktų. Vienas suvartojo per daug narkotikų ir alkoholio, kitas – nuo didelio banko pralaimėjimo.

aaa