Turinys
Kalendorius
Rugsėjis 2023
Pr A T K P Š S
282930311 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
<< < -- > >>

Draugai
Pagalba

Johnny Moss

Johnny Moss (1907-1995) tapo pirmuoju (oficialiuoju) WSOP čempionu 1970 metais. Tiesa, pirmais metais pagrindinio turnyro čempionas – būtent Johnny Moss – buvo išrinktas balsuojant kitiems žaidėjams. Kaip žinia, Main Event kaip freezout turnyras pradėjo vykti nuo sekančių metų.

Pokerio istorijoje yra tik keli veikėjai, kurie pasiekė daugiau šiame kortų žaidime nei legendinis Johnny Moss.

Šis profesionalas sugebėjo laimėti trys iš pirmųjų penkių organizuotų pasaulio pokerio čempionatų, o iš viso žaidėjo karjeroje laimėtos net aštuonios pokerio pasaulio čempionato apyrankės.

Johnny Moss buvo tikras senosios mokyklos lošėjas tuo laikotarpiu, kai žaidžiant pokerį įvairiuose Amerikos miestuose su savimi reikėdavo nešiotis ginklą ir bendradarbiauti su kitais žaidėjais turnyrų metu. Johnny užaugo Odesos mieste, Teksaso valstijoje, ir praėjo mažai laiko, kai jaunasis lošėjas pradėjo lankytis lošimo namuose, biliardinėse ir nelegaliuose pokerio žaidimuose.

Johnny Moss nuo mažens mokėjo daug sukčiavimo triukų, tačiau jų nenaudojo prieš kitus žaidėjus, o netgi atvirkščiai buvo įdarbintas vietiniuose kortų žaidimuose, kad stebėtų kitus žaidėjus, jog šie nesukčiautų.

Johnny Moss mokydamasis žaisti šį kortų žaidimą neturėjo prieigos prie tiek daug mokslo šaltinių, kiek mes turime šiandien. Pokerio knygos apie strategiją paprasčiausiai dar tada neegzistavo. Tai buvo laikotarpis, kai Johnny daug žaisdavo pokerį namų žaidimuose, ir pats savaime mokėsi strategijos bei kitų niuansų.

Praktika yra geriausia mokytoja, todėl Johnny Moss išaugo į sėkmingą ir gabų pokerio profesionalą.

Johnny Moss pokerio karjera prasidėjo dar tada, kai nebuvo oficialių pokerio turnyrų bei pokerio kambarių, todėl žaidėjas daugiausiai laiko praleisdavo keliaudamas po šalį ir ieškodamas visų įmanomų pokerio žaidimų.

Legendomis ir mitais buvo apipintas Johnny Moss gyvenimas. Kiekviename tų laikų anekdote buvo galima atpažinti šį žaidėją. Karjeros pradžioje pokerio pasaulyje buvo normalu ir būtina lošėjams su savimi nešiotis ginklą. Ne išimtis buvo ir Johnny.

Vieną kartą Johnny Moss žaisdamas pokerį namų žaidimuose pastebėjo mažą skylę lubose pro kurią buvo stebimos žaidėjų kortos ir tokiu būdu sukčiaujama. Tada Johnny liepė užkimšti skylę ir pakviesti sukčių į apačią, nes kitu atveju žaidėjas būtų atsisakęs žaisti. Niekas nenorėjo pripažinti tokios suktybės, visi žaidė nervingai, o Johnny Moss neištvėrė ir pradėjo šaudyti į lubas sužeisdamas sukčiautoją antrame aukšte.

Kartą Johnny Moss žaidė golfą iš didelių pinigų sumų ir buvo finansuojamas kriminalinio pasaulio autoritetų. Johnny Moss smarkiai pralaiminėjo ir pasiekė beveik ketvirčio milijono dolerių nuostolį. Johnny rėmėjai nusprendė, kad paprasčiau bus nušauti varžovus nei sumokėti jiems tokią pinigų sumą. Įvyko stebuklas ir Johnny pabaigoje sugebėjo išlyginti šį nuostolį pataikydamas į paskutines duobutes. Varžovai tada pasakė Johnny, kad jis laimingiausias žmogus pasaulyje. Johnny atsakė, kad tai jie laimingiausi.

Neskaičiuojant trijų pasaulio pokerio čempiono titulų ir kitų didelių laimėjimų, įsimintiniausias įvykis Johnny Moss karjeroje buvo pokerio dvikova su jo draugu Nick "The Greek" Dandalos 1949-aisiais. Tai buvo pokerio dvikova iš didžiausių sumų tais laikais. Moss ir Dandalos persvara visą laiką keitėsi ir penkis mėnesius buvo žaidžiamas pokeris, kol galiausiai Moss persvara didėjo ir laimėjimai po truputį keliavo į vieną pusę. Tikint gandais, toje dvikovoje Nick Dandalos pralaimėjo apie 4 milijonus dolerių.

Johnny Moss gyvenime pokeris nebuvo vienintelis užsiėmimas, jis mėgo dažnai pažaisti golfą bei kėgliais. Žaidėjas prisipažino laimėjęs milijonus dolerių žaisdamas golfą ir kėgliais. Nepaisant šių didelių pergalių, Johnny Moss buvo lošėjas ir pralaiminėjo kitose veiklose – statydamas už sporto įvykius ir kauliukus pralaimėjo apie 8 milijonus dolerių.

Galiausiai jis metė šiuos žalingus įpročius, įskaitant ir cigaretes, ir mėgavosi paskutiniais savo gyvenimo metais. Gyva pokerio legenda Doyle Brunson viename interviu pasakė, kad mokėsi pokerio iš Johnny Moss, kuris tada buvo geriausias pokerio žaidėjas visame pasaulyje.

Johnny Moss paskutiniais gyvenimo metais sunkiai sirgo, tačiau pokeris iki paskutinių dienų išliko jo malonumu.

Pokerio legenda mirė  1995-ųjų gruodžio 16d.

Žemiau pateikiame Johnny Moss viso gyvenimo pokerio turnyrinius laimėjimus:

aaa